Fóbia z cudzích chodidiel

1. feb 2023

Chcem sa vam zverit s zaroven sa spytat ci je tu este niekto taky...teraz v zime mam kludove obdobie, ale leto to je ina kava. Totiz hnusi sa mi vacsina bosych noh, ktore zahliadnem. Ci v obchode, na kupku, v praci...hnusne zlte nechty, olupany lak, suche paty, zdeformovane nechty...nesnazim sa pozerat s patrat, ale niekedy sa neviem pohladom odtrhnut od niektorych vyjavov.
Jedna osoba v rodine nema nikdy osetrene nohy, az ma napina ked pride, ma u nas svoje papuce ktore striekam Sanytolom.
Niektore prsty mi zas pripadaju ako male tucne cervy alebo mi je protivne ked maju zeny extremne male akoby zoseknute chodidla.
Na druhej strane milujem detske nozicky ked su vylozene na kociku, tie su uplne dokonale a nehnusia sa mi a pamatam si AZ dvoch ludi v zivote co mali pekne chodidla a prsty - moj byvaly a kolegyna 😃 zvysok hnus...
Este niekde na kupku v bufete, ta galeria noh, aj ma chut na jedlo prejde. Nemat deti, vobec by som kupaliska nenavstevovala.
Mate to niekto tiez tak? Ako to znasate?
Ci len mne jedinej na svete takto sibe? 🤦

0silvia0
1. feb 2023

Tiez nemam velmi rada pohlad na cudzie chodidla, preto ich neskumam a neocumujem.

7miriam77
1. feb 2023

🤣 mozno daka fóbia. No sme ľudia a to znamena, ze sme rozdielni a aj chodidlá mame rôzne. Mozno pomoze, nesledovat chodidla inych, ja to vobec nerobim

tinulqa
1. feb 2023

Viete čo ja tiež aj keď sa mi niekto paci ale Red kuknem dole a vidím ten hnus hneď upečieme fuj

queen_mary
1. feb 2023

Ani zdaleka nie si sama. Ja tiez neznasam chodidla. 99% muzskych, a aj zenske. Napriklad take male tucne nohy s tucnymi prstami 😅

autor
1. feb 2023

@7miriam77 snazim sa, ale vsimnem si, nemozem si pomoct. Ludia sedavaju aj na terasach s nohami tak ze maju clenok jednej nohy cez stehno druhej a mas to pod nosom 🤮 neda sa ujst. Alebo nizke stolicky kresielka v kaviarnach. Ja robim s ludmi a je to strasne tie pohlady

autor
1. feb 2023

@queen_mary dakujem, ty ma chapes 🙊

0silvia0
1. feb 2023

@queen_mary boze mam kamosku s tucnymi chodidlami, som netusila, ze aj take existuju, som bola sokovana, ked som k nej prisla a ona bola bosa.
Ja s takymi kostnatymi hnatami som dovtedy nic take nevidela🙈

autor
1. feb 2023

@0silvia0 ja som az v detskych centrach pochopila vyraz siroka noha - takmer kruhove vejare lemovane prstami, pochopila som ked mi povedala predavacka v obuvi ze ved vy mate uzku nohu, dovtedy som si myslela ze ja mam siroku 😃🤦

dzulli1980
1. feb 2023

A myslíš, že Tvoje chodidlá sú pre iných topka? ... toto, čo riešiš, je úchylné, treba to riešiť s odborníkom.

0silvia0
1. feb 2023

Ja sa zas na tie nohy az tak nezameriavam, pokial mi ich niekto nestrci do zorneho uhla ako ta kamoska.

autor
1. feb 2023

@dzulli1980 treba zaviesť daň za škaredé nohy 😃

romanapb
1. feb 2023

Volá sa to podofóbia 😀

autor
1. feb 2023

@romanapb 👍😃

oliviakatka
1. feb 2023

Poznám to, akurát dnes som myslela na to že sa blíži sezóna 🥴😆 inak moja nočná mora je pracovať ako pedikerka, neskutočne tie baby obdivujem, ja by som sa cudzej nohy nedotkla a to nie som nejaká fajnovka. Ešte ta móda fotiť si nohy na dovolenke z každého uhla a pridávať to na FB/IG že len nohy a pozadie 😵

nanka3
1. feb 2023

moj muz 😂, mozno nie az do tej miery co ty, ale neznasa pohlad na bose nohy, ci svoje, moje… prosto ziadne bose a kamoskina dcera (15r) to iste, ani ona sama nenosi topanky kde vidno prsty

estrella5
1. feb 2023

Tiež nemám rada cudzie bosé nohy 😁 Na moje šťastie nevidím dokonalo do diaľky, takže len málokedy som tak blízko aby vidím detajlne niekoho nohy 😆 ... Čo už no.. Sú ľudia, čo neriešia.. Sú takí (najmä muži) čo majú chodidlá ako fetiš.. A sú takí ako my čo chodidlá proste eeee 😆

aaadkaaa
1. feb 2023

Tak mna by si milovala, moje chodidla videl malokto a na kupku som uz daaavno nebola🤣🤣🤣

kornelies
2. feb 2023

Doporucujem darovat poukazku na pedikuru vsetkym rodinnym prislusnikom 😉, nie vsetci maju na to peniaze.
Mne napriklad vadia ludia, ktori maju IQ na hranici s demenciou a ich sebavedomie dosahuje vrchol Mont Blancu. 🤣

autor
2. feb 2023

@oliviakatka presne, este aj na FB ma hnaty prenasleduju 😃

autor
2. feb 2023

@oliviakatka minule som hladala medicinalnu pedikuru na FB pre znamu s cukrovkou a ked som videla tu galeriu fotiek ako nahradzaju nechtovu platnicku gelom a ako to vedia krasne urobit, no klobuk dole, mna obchadzala nevolnost uz len z tych fotiek. Vdakabohu za takych ludi 🙏
A ked sa niekti rype rukami na nechtoch a medzi prstami na nohach pri stole alebo si chyta nohy a potom stoluje, tak ma chyta zavrat.

domak2
2. feb 2023

Ja ani nie fóbiu, ale neviem odtrhnúť zrak keď niekomu trčia prsty zo sandalov pripadne ich majú o 3 čísla väčšie 😂 Pochopím keď topanky človek neodhadne (to aspoň nevidno), ale sandále??? Snáď cítim ze sa odrazam od chodníka 😅

autor
2. feb 2023

@domak2 😂😂😂👍

jesenzima
2. feb 2023

Mne to tiež vadí .. myslela som si, že som jediná na svete 😃

oblecenieavecicky
2. feb 2023

Uf, tak nie som sama. Ja mám z cudzích chodidiel až zimomriavky, hrozne sa mi hnusia a neviem s tým nič urobiť, snažím sa nevšímať, ale aj tak mi tam vždy padne zrak. Cez leto vyslovene trpím 🙈

moniquer
2. feb 2023

@oliviakatka Vsetko, co pises, akoby som ja povedala 😉 Tie zabery z dovoleniek, kde v popredi sa nohy tycia, toto mi rozum neberie 🤦 A tiez by som nemohla robit pedikerku, hoci som uz v zivote vselicim musela prejst a vydrzat. No a tiez neznesiem, aby sa moj muz dotykal/masiroval chodidla, hoci to niekto priam az zboznuje 😉 a v lete by som najradsej nosila cele topanky a nakazala to aj inym 😂

aylinn
2. feb 2023

Ja mám krivé prsty po mamke 😂😂 moja mama už je akože extrem ja som ešte celkom dobre skončila ale rozmýšľala som že či existuje nejaká plastika 😂 akože o nohy sa starám chodím pravidelne na pedikúru ale tie prsty sú tragédia 😂😂 ale tiež keď sedím v kresle na pedi tak sa len modlim aby si kumne niekto nesadol nech nevidím cudzie nohy a oni zas moje 😂

queen_mary
2. feb 2023

@aylinn lol presne toto na pedikure 😀😀 nech nemam tak blizko hole cudzie nohy a nech sa nikto nepozera a nehodnoti moje 🤣

aylinn
2. feb 2023

@queen_mary ešte keď tam začnú tu kožu oškrabavat🙈😂 tam by mali byť oddelene priestory ako v porodnici, to je podobne intímna situácia 😂

zenulkaaa
2. feb 2023

@dzulli1980 by si sa čudovala kolko chodidlových uchylov existuje. Doslova su hotovi z nich.. 😀 pre mna čudne a nepochopitelne, čo koho na tom vzrušuje...

liz_lemon
2. feb 2023

ja poznam niekolko takych ludi, ale im sa hnusia nohy celkovo, nie iba tie hnusne