Fóbia z bosých nôh. Čo mi pomôže?

10. okt 2020

Dá sa s tým niečo robiť ? Mám husiu kožu keď vidím bosé nohy hnusí sa mi to a naťahuje ma na zvracanie. V lete to bol vážne horor. Nemôžem byť bez ponožiek čo sa mi dvíha žalúdok keď sa tru nohy o seba a aj keď to vidím u druhých ľudí grcám. Dosť to obmedzuje nikto na to neberie ohľad aj u nás doma no hnus .. 😥🙏

sisa_s
10. okt 2020

Psychoterapia?

lindusss2016
10. okt 2020

Nerozumiem, preco by ostatni mali seba obmedzovat a brat ohlad na to, ze ty mas problem. Ries to ty, bose nohe su prirodzene, tvoje zhnusenie z nich nie.

terezia323
10. okt 2020

Ja mám niečo podobné, nezanášam bosé nohy. Ja nosím skoro nonstop ponožky. V noci neviem zaspať keď ich nemám, lebo neznášam keď sa mi šuchne bosé chodidlo o druhé 🤦🏼‍♀️🤣
Doma to každý vie, zasmejú sa 😀 ale manžel nosí doma cez deň ponožky aj v lete, lebo vie že mi to vadí. Synove nôžky mi ale napríklad vôbec nevadia. Ale teda na zvracanie ma neberie z nikoho nôh.

0silvia0
10. okt 2020

@terezia323 ja tiez musim nosit stale ponozky, ale z toho dovodu, ze ked mam bose nohy, zacnu sa mi potit ci v lete ci v zime. Nepoznam ten pocit ist naboso v slapkach...

terezia323
10. okt 2020

@0silvia0 v lete slapky v pohode vydržím, dokonca ich rada nosím, ale prídem doma a sup hneď ponožky 🤣

0silvia0
10. okt 2020

@terezia323 ty sa mas.... zaujimave, ze to iste ma aj syn...

janka_266
10. okt 2020

Ja zas nemám rada nosenie ponožiek 😂 hlavne teraz, keď je prechod zo šlapiek do tenisiek 😂 neostáva mi iné, len si zase zvyknúť 😂

andreatytler
11. okt 2020

Autorka... to si neviem predstavit ako fungujes v lete. Ako ides von? Ved v lete je kazdy bosi. Alebo sa snazis na tie nohy nepozerat? A co kupaliska alebo plaze... tam asi vobec nechodis...
@0silvia0 Nasmu babatku sa potili nohy (az tak ze mu smrdeli) a mal ich vzdy studene ako zaba a tak sme ho boseho nikdy nemali. Aj ked zacal stvornozkovat, mal stale ponozky.
Teraz ked zacal chodit, nekladol nozky spravne a isli sme k terapeutke. Ta povedala ze on musi byt na boso aby sa naucil spravne chodit... ze potrebuje citit zem nozkami. Aj som sa bala ze hned ochorie ale zacali sme ho drzat na boso a po par dnoch sa nohy prestali potit a boli pekne teple a aj teraz ked prisli chladnejsie dni, nema problem byt na boso. A neochorel. Terapeutka povedala ze male babatka sa naucia na bose nohy a nebude im zima ale keby to skusil urobit dospely clovek, tak by ochorel. Skusila si niekedy ist na boso, ci sa to potenie neupravi?

miadi
11. okt 2020

@janka_266 haha Ja tiez neznasam ponožky 😂mam pocit ze sa v nich nohy dusia. A uplne najhorsie su umelinove 🤮musia byt 100% bavlna. A take sa tazko hladaju. Mam len take hrubsie zimne. Asi 3-4pary ponoziek mm mà 50+ este stale sa da ist bez ponožiek ale ..winter is coming 😆

andreatytler
11. okt 2020

@miadi Presne to iste, potrebujem aby mi nohy dychali a v ponozkach to nemozu... v zime sedim pod dekou ale nohy musia byt bose.
Ja som uz zacala kupovat ponozky na panskom, lebo damske su vsetky silonkove.

miadi
11. okt 2020

@andreatytler Moja mala je asi po mne od narodebia si vedela raz dva zošuchat ponozky z noh a beha bosa po dome v lete aj vonku okolo domu aj v parku na preliezkach sa zvykla vyzuvat až teraz v 5r ocenuje ponozky- Lebo chrania kožu aby ich topanky neodrali a je fashionista aj topanky mà rada do školky. Do 4r tolko bojovala vecne chcela ist von bosa aj v zime 🤣ona si mysli ze sa narodila v modrej lagune nie v Canada 😆aj hola chcela byt ale chapem ju birthday suit is the best ( autorka sa asi pogrca no mm mà neskutocne jemnu pokožku na hohach ako kàčatko perie 😆a detom milujem bozkavat nožičky )

lauriema
11. okt 2020

Ahoj, chápem ta mne sa toto deje zo psov presne. Páčia sa mi psíkovia ale keď ich vidím je mi zle, asi to musíme samé prekonať v sebe nejak. Včera mi môj otec nárokom dotrrpal psa... Som najprv myslela z e odpadnem ale nakoniec som ho aj pohladkala, ale och🤦‍♀️

lea202
11. okt 2020

Tak keďže ide zima, budeš to mať o kus lepšie, nikto len tak na boso chodiť nebude 🙂 Ale ak s tým máš fakt až taký veľký problém, podľa mňa by si mala navštíviť psychoóga, aby sa to dalo do budúceho leta nejak doporiadku

autor
11. okt 2020

@andreatytler nechodím k vode nikam .. sama nosím tenisky v lete alebo balerínky a aspoň tie polovičné ponožky. Ťažko zvladam leto .. ešte keď dakto má sandále tak no ešte ako tak to dávam ale úplne bose nohy to nie

andreatytler
11. okt 2020

Aha... takze ti vadi vidiet celu nohu bosu... ked je ciastocne v sandaloch tak to nie je take hrozne... No potom sa to akotak da... dolezite je nechodit k vode a ludia co s tebou ziju by si mohli dat ponozky alebo slapky ked su doma s tebou. Nemas to z nejakeho hororoveho filmu kde niekto pobehoval z odrezanou nohou?
A co tvoje vlastne nohy? Aj z tych ti je na vracanie?
Skusila si to riesit s psychologom?

diana999
11. okt 2020

Zaujmave akí sú ľudia odlišní 😀 jedni zvracajú pri pohľade na bosé nohy, iní by nohy olizovali 🤢🤢🤮

andreatytler
12. okt 2020

@miadi Tvoja dcera je kanadanka. Kolkokrat uz ludia nosia zimne vetrovky a pritom kludne na ulici stretnes chalana v kratasoch a tricku. Nie vsetci ale vela kanadanov ma rado zimu alebo im zima nevadi. Moj muz je taky.

miadi
12. okt 2020

@andreatytler nemala rada zimu do minuleho roka az zacala robit snow angels tak sa jej zapacil snel. Ono je to skor tym ze je stale v pohybe beha skace spoti sa.Ja som zas na Svk Videla dievcatko v Juni 24C a mala zimnu capicu ked ju dala dole tak mala uplne mokre spotene vlasy ale rychlo ju dala naspet. Na Svk sa ludia extra babusia.Isli sme raz na autobus v Ba bolo teplo 22C normalne v tricku a som sa spotila na chrbte kym sme tam dosli na zastavku..a tam tetucha v kabare sal capica si nas premeriavala a frflala ze sme otuzile.Stretnes v zime ludi vo flip flops ked idu pre take out. Ale to je poêla mna skor o tom ako sa vykotulaju z domu - v tom v com su doma cely den..Sup do auta a tu chvilku niekde to vydrzia.

kaki3
12. okt 2020

Mala by si pracovat aby si sa tohto problemu zbavila. Lebo ohlady v tomto smere nik na teba brat nebude, to ti musi byt podla mna viacej ako jasne 😉

lindusss2016
12. okt 2020

@miadi ja som na tom presne rovnako, akonahle zacitim trosku umeliny v ponozke, mam husiu kozu. Tiez som vacsinou na boso, ale ako vravis Winter is coming, tak hackujem momentalne pre celu rodinu ponozky zo 100% merina 😊