Fľaky na nohách po holení

gabika0825
5. apr 2021

Ahojte baby. Dlhšie má trápi jeden problém ale keďže je bola zima tak som to nejak neriešila. Problém je že ide pomaly ale isto leto ochvilu a budeme nosiť krátke nohavice sukne šaty a podobne. Skratka ide o to že po holení sa väčšinou robia take červene bodky po nohách. Vystriedala som už milión kozmetiky na holenie, od peny, gélov, krémov, masiel, aj čo sa týka ošetrenia po holení, všelijaké vody krémy gély pudre neviem ešte čo všetko. Žiletky som skúšala tiež všelijaké, no trápi má to stále aj keď teraz menej lebo menej holím. Len ide teraz o to, že mala som teraz aj aktívny atopicky ekzém ktorý som mala aj na lýtkach a stehnách. Take fliacky. Samozrejme som si to skrabala. Minule som si potrebovala dať silonky a sukňu kvôli práci a musela som samozrejme oholiť nohy. Potom má nohy ešte viac svrbely celé som ich doskrabala ale už som okej čo sa týka ekzému. Ten je vyliečený. No mám problém že mi po nohách ostali ako keby vyrážky, take ako klasické akné, len nie s bielym stredom ale take červene väčšie ako bývajú aj na tvári. Tie som si ako tak vyliečila ale ostali mi tam take tmavé fliačiky je ich fakt veľa po tých vyrážkach a vyzerá to hrozné. Prosím vás ako sa mám toho zbaviť? Nejaký krém? Viem že vitamín C trosku bieli tieto fľaky hlavne na tvári keď sa používa, ale je nejaký krém aj na telo alebo na takéto veci? Dakujem veľmi pekne za vaše komentáre a rady . 🙂

janai1
5. apr 2021

@gabika0825 no a skúšala si aj niečo iné ako žiletku? Depilacny krém, voskové pásiky, depilator alebo epilátor?

gabika0825
autor
5. apr 2021

@janai1 áno skúšala. Na atopicku pokožku to nesmiem... to mi povedala aj dermatologička. Keďže tým že som atopik mám suchšiu kozu celkovo tak je to nevhodne. Skúšala som pásiky a nevytrhalo mi to ani všetky chĺpky. Len som bola cela od vosku a o tyzden na to sa mi začali supat nohy...

gabika0825
autor
5. apr 2021

@janai1 aj krém som skúšala.. na mna nefunguje chĺpky mám dosť hrubé