Fixný strojček v dospelosti

balogovad
1. aug 2023

Ahojte, máte niekto skúsenosť s fixným strojčekom v dospelosti ? Zaujíma ma cena, neviem si vôbec v dnešnej dobre predstaviť koľko stojí. Volala som dnes na jednu kliniku kde mi bolo povedané že cena závisí od problému a dĺžky nosenia. No ale to je mi jasné. Chcem vedieť len že s koľkými € mám rátať. Pretože je rozdiel keď sa cena pohybuje okolo 1000ky a nad 2000€. Samozrejme viem že závisí aj od kliniky. Ja by som potrebovala iba na hornú čeľusť, vďaka za odpovede.

jamimo
1. aug 2023

@balogovad možno si len myslíš, že potrebuješ hornú čeľusť. Ja som si tiež myslela a mám aj horný oblúk aj dolný. Už dva roky. Ešte asi rok. Zatiaľ ma to stálo cca 2. tisíc €, kalkulujem s 3 tisíc.

barbora19911
1. aug 2023

@balogovad áno ja som si dávala opäť po 7 rokoch keďže sa mi zuby vrátili do pôvodného stavu ..na mojej klinike sa platí prvý mesiac 600 eur a druhý mesiac 430 za horný obluk ..potom kontroly kazdy mesiac od 30 do 60 eur a na konci sa ešte platia ten akože nočný strojček a to je okolo 360 eur

eternity24
1. aug 2023

@balogovad ja som mala strojček 2x. 1x pred cca 9-10 rokmi, to bolo 1200e. A áno, možno si iba myslite, že potrebujete iba horný oblúk, ale ak vám tam vytrhnu nejaký zub, aby vám vedeli ostatne zubky pekne uložiť , budete musieť mať aj dolný strojček, aby vedeli napasovať zhryz. A teda druhý krat som mala cca pred 4 rokmi. zubárka dala už lepšiu cenu, lebo ja som po zložení prvého strojčeka chodila poctivo na kontroly a ona si nevšimla, že sa mi uvoľnilo podlepenie a zuby sa začali zase posúvať. Takže druhý krat to bolo asi 800e

mamelka
1. aug 2023

Cenu nebudem písať, riešila som to v DE, ale nerieši sa len to,že chceš mat estetiku. Väčšinou dávajú aj hore aj dole. Nedávajú to kvôli tomu,aby si nazbierali peniažky, ale aby naozaj ten skus sedel. Dajme tomu,že ti budu musieť dopasovat všetko aby si nemala predkus nad 5-6mm- vtedy vedia riešiť gumičkami a tie dokážeš dat na tie zámky.

zzuunnaa
1. aug 2023

@balogovad dávala som si pred cca 4 rokmi ale ten neviditeľný strojček (odporúčam o dosť viac ako klasicky drôtený). Cena cca 4000€ so všetkým. Ale som veľmi spokojná, zuby to nádherne vyrovnalo a až nechápem ako som mohla s takými zubami predtým fungovať. Dávala som si ho robiť v Ba