Fixný strojček u dospelých

kianka5
16. júl 2018

Ahoj...chcela by som vedieť ako často ste chodili na kontroly pri tomto strojčeku.

alexxandraa
16. júl 2018

syn je už skoro dospelý a chodí na kontrolu raz do mesiaca

kianka5
autor
16. júl 2018

@alexxandraa ďakujem 😊

kiwi3
16. júl 2018

chodi sa rovnako ako chodia deti, to znamena raz do mesiaca.

kianka5
autor
16. júl 2018

@kiwi3 ďakujem 😊

fabrika
16. júl 2018

@kianka5 prosím ťa ty si ideš dávať strojček? vieš už aj koľko ťa to výde? ja nad tým rozmýšľam už dlhšiu dobu lebo zuby múdrosti mi strašne poposúvali moje zuby a minule som si to na fotke všimla keď som si porovnala so starou, že aj som kedysi vôbec nemala také krivé zuby ako teraz 😒 ale čo som sa bavila s kamošky tak vraj to už dospelým poisťovňa neprepláca a že je to hrozne drahé

kianka5
autor
16. júl 2018

@fabrika to viem, že si ten strojček musím zaplatiť celý sama...ale neviem presne koľko to stojí...no ja už pár rokov bojujem s tým či áno či nie a teraz som sa rozhodla, že idem do toho...len som sa bála že ak tam budem musieť často chodiť nebudem mať kde malú nechať ale raz do mesiaca mi pride ok...tak sa musím objednať na konzultáciu a uvidím čo mi povie odborník...😁 ale myslím že vyhodené peniaze to určite nebudú...a zuby múdosti mne hneď vytrhli lebo som ich mal tak vzadu že mi to celé líce rozrezalo...

kristinatina86
16. júl 2018

@kianka5 ked nad tym rozmyslas urcite odporúčam ist do toho! Ja som tiez dlho váhala a dala som sa na to az po 30-tke, ale vobec neľutujem, považujem to za super investíciu a výsledky su uzasne. Kontroly u mna raz za 4-5 tyzdnov.

kianka5
autor
16. júl 2018

@kristinatina86 ďakujem....ja mám tiež po 30 ale myslím že aj tak sa to oplatí. Čo som zanedbala v puberte si teraz zaplatím 😂 Pritom ja som mala tri roky platničku na úpravu ale keď mi mali vytrhnúť stoličky skončila som s tým...a teraz si vyčítam aká hlúpa som bola. No chcem ísť príkladom dcére že pekný úsmev je dôležitý. Ako dlho si mala strojček a nosila si potom aj na noc ešte niečo???

elian
16. júl 2018

Strojček stojí okolo 600eur plus 100eur otlačky potom cca každého pol roka výmena gumičiek 50 eur liečba je v priemere 3 roky tak plus cca 300 eur a kontroly asi každý mesiac ..... vstupná konzultácia 15 eur ...... škoda , že ten neviditeľný je taký drahý ..... tam to začína na 2-3 tisìckach

kianka5
autor
16. júl 2018

@elian ďakujem za info...tak ja som počítala trošku viac tak si ma potešila teda...ešte ušetrím 😉 už viem čo dostanem po stromček...

sendy1977
17. júl 2018

@kristinatina86 ako dlho si nosila strojček? Syn má 17 r. najprv bol rozhodnutý, že strojček nechce. Teraz je to 50/50. Ide nám a predovšetkým jemu o to, že je posledné 2 roky doma. Potom plánuje VŠ v zahraničí alebo BA. A tu by bol problém raz za mesiac prísť domov.

kristinatina86
17. júl 2018

@kianka5 @sendy1977 ja ho este stale mam, v novembri budu dva roky, ale keby mi prekáža mohol by uz ist dole, ale som s tym v pohode, neponáhľa mi to, takze este nejake drobne nezrovnalosti chcu doladiť a do toho novembra ho uz budem mat dole. U mna to bolo nastavené na tie dva roky a aj to tak vyslo, je to individuálne, podľa toho aky problem sa rieši.

kianka5
autor
17. júl 2018

@kristinatina86 super...určite budeš mať krásny úsmev 😁 no ja som objednaná budúci utorok na konzultáciu tak uvidím, čo mi pani doktorka povie.

kristinatina86
17. júl 2018

@kianka5 dakujem ☺️ urcite ti dobre poradia, aky strojček by bol pre teba najvhodnejší, ja mam napr. ten esteticky keramický a je velmi fajn.

sendy1977
17. júl 2018

@kristinatina86 dakujem za odpoveď . 🙂

eeffka
17. júl 2018

@sendy1977 dcera ma na hornej sanke od marca a za 5m sa jej zuby zrovnali.zatial ma to stalo 60+250+10+50 este ratam tak 80. A lekarka povedala ze do roka by to malo byt ok. Syn nech sa ide ukazat povedia vam ceny cas aj prognozu. Konzultacia bola zadarmo a to som cisto u privatnej lekarky v Ke.

sendy1977
17. júl 2018

@eeffka a ste zatiaľ spokojné? Nám by nevadilo dochádzať do Košíc. Napíšeš mi do IP k komu chodíte. Dakujem

mia37
17. júl 2018

@eeffka aj ja vas poprosim info na lekarku kde chodite pre dcerku...vdaka

eeffka
17. júl 2018

@sendy1977
@mia37
Renata Urban ordinuje v podnik. Centre na Hroncovej

kristinatina86
17. júl 2018

@sendy1977 neni zac ☺️ ani ja som v jeho veku nechcela strojček 😃 ale nech smelo ide do toho, v budúcnosti to ocení.

sendy1977
17. júl 2018

@kristinatina86 syn v podstate nemá krivé zuby. On má dvojky vysoko, že za pomoci strojčeka mu majú dvojky stiahnuť na úroveň jednotiek.

kristinatina86
17. júl 2018

@sendy1977 ja som tak mala trojku, ale museli mi kvôli tomu vytrhnúť zub. Na úroveň ostatných zubov sa to stiahlo velmi rýchlo, potom len dlhsie trvalo stiahnutie celého chrupu, aby sa vyplnila medzera po chýbajúcom zube.. takze ked mu nebude treba trhať, mohlo by to ist rýchlo.

scoobik
2. okt 2019

@elian Neviete mi poradiť, kde alebo u ktorého dr. začína ten nevidetelny strojček na 2-3 tisíckach? Mne to vyčíslili na 3,5 tisíc!