Falošná pozitivita - skúsenosť

zuzulkazu
16. sep 2021

Ahojte, mal niekto prosim skusenost s falosne pozitivnym ag testom ak mal prekonanu koronu? My mame prekonanu v marci, 180 dni skoncilo a teraz potrebukeme test kvoli kazdej prkotine... Moze sa stat ze ak pojdeme na ag budeme falosne pozitivni? Aky je potom postup?
Dik

alenah31
16. sep 2021

@zuzulkazu pokiaľ uplynulo od prekonania c19 180 dní tak Ag. test, ktorý bude pozitívny bude platný a si v karanténe. Koronu je možné dostať viac krát - prečo by mal byť test po tak dlhej dobe falošne pozitívny?

anjelicek26
16. sep 2021

Ak bude pozitivny tak len kvoli tomu, ze to mas zasa... marec je uz strasne davno...

anonym0001
16. sep 2021

@zuzulkazu pozitivna a aj chora mozes byt aj mesiac po prekonani covidu, kedykolvek stretnes infikovaneho. Akurat budes mat lahsi priebeh, lebo uz mas protilatky.

zuzulkazu
autor
16. sep 2021

@anonym0001 mne je to uplne jasne ze to mozem chytit aj 10x len ma zaujima ci to nejak riesia specificky akoze ust do karanty a cakt na pcr je blbost... A podla studii mozes mat protilatky ktore pri ag testoch mozu vykazat falosnu pozitivitu 8-12misacov co je dlhsie ako 180 dni... Tak preto

bets
16. sep 2021

2 mesiace po covide už som mala ag test negatívny. Ag test ti neukazuje protilátky, ale ze mas vírus. Po prekonaní môže istý čas pcr aj ag test ukazovať pozitivitu, lebo telo vylučuje mŕtve čiastky vírusu, hoci už človek nie je infekcny, ale určite nie po tak dlhej dobe.

cackaa
16. sep 2021

Tiež nám uplynula 180 dňová doba teraz v septembri už sme boli celá rodina aj na Ag, aj PCR testoch a sme negatívni. Dokonca dcéra bola na prijímačkach dva mesiace po a tiež negatívna.

zuzulkazu
autor
16. sep 2021

@cackaa tak ste ma trochu ukludnili 😊

janai1
16. sep 2021

Neviem aké štúdie si čítala ale AG test zachytí covid iba v tom najvyššom štádiu, určite nie po 180 dňoch... Ja som mala 2 týždne po Covid, AG negatívny

maciatkolulu
16. sep 2021

@janai1 AG test dokáže byť tak falošné pozitívny, že až. Také nádherné dve čiary vie hodiť a človek zdravý ako ryba... Len toľko k antigen...

lilope
16. sep 2021

@zuzulkazu proti falošne pozitívnemu Ag testu nespravíš nič. Môže ho mať človek úplne zdravý (aj u nás v rodine jeden tak mal).Musíš ísť do karantény a na 5. deň pôjdeš na PCR test, pokiaľ si bez príznakov (neviem ako je to teraz či sa niečo zmenilo) zostávaš v karanténe 10 dní. Srandovné je, že chorý človek s príznakmi je tiež po novom v karanténe 10 dní 🤦