Fakt je banán taký super?

fakegamecz
28. mar 2016
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

Ahojte,

nedavno som na facebooku narazil na clanok, kde boli popisane hlavne vyhody bananu, preco by sme ich mali jest. Nejak som sa nad tym zamyslel a na druhy den som skocil do obchodu nejake tie banany kupit. Teraz pravidelne kazdy den jem doma aj s manzelkou po 2 banany. Zatial sa ziaden zazrak na mne nestal, ale verim ze sa to casom stane 😀

Co si o tom myslite vy?

PS: Clanok je tu http://mladykuchtik.sk/toto-sa-stane-s-vasim-telom-ak-budete-jest-2-banany-denne/

fuska
28. mar 2016

Osobne si myslim, ze radsej jedno slovenske jablko denne, ako dva exoticke banany denne. Banany su ok, ale zrovna dva denne mi pride dost vela.

jajka257
28. mar 2016

@fakegamecz banany urcite nie su az tak zdrave🙂

katka1981
28. mar 2016

@fakegamecz, ja som ziadny zazracny clanok necitala, ale ja uz asi rok a pol mam denne 1-2 banany prvy banan ide do ranneho smoothies a vzdy ked som mlsna ako prve si dam banan, nic som od toho necakala, jem ich lebo mi chutia, ziadny zazrak sa neudial, nic si od toho ani neslubujem, tolko moja skusenost. Inak mam odsusane, ze vecer ked si dam 1-2 jablka, krasne letim rano na WCko 🙂 Ja mam zasadu, ze jem alebo aj dcerke dam tolko ovocia a zeleniny kolko ma chut. Aj ako malinka pojedla denne 300 gramov ovocia, mala menej ako 2 roky, aj som sa dr. na to pytala, ci to nie je vela, ze nie. Takze v ovoci a zelenine pokial nerobi cloveku zle, alebo nema alergiu, sa u nas nebrani. Ak ti tie banany chutia a nerobia problemy 2 denne ti urcite neublizia. Precitaj si clanky o kokosovom oleji, na zuby super, ale aj na plet 🙂 Je skvely. A vela druhov ovocia a zeleniny je super, len mnohi o tom nevedia, alebo nejedia.

sissy27
28. mar 2016

@fakegamecz všetko s mierou, asi tak 🙂 a bol by si prekvapený, aký je rozdiel medzi banánom dozretým v prirodzenom prostredí a tým, čo dostaneš kúpiť u nás 🙂 rozdiel je aj vo vzhľade, chuti a určite aj v obsahu živín...

fakegamecz
autor
28. mar 2016
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

Napisal som to trosku prehnane, urcite ziaden zazrak od toho necakam 😀 Banan jem tiez preto lebo mi chuti a ked ma nejake dobre ucinky na zdravie tak to je taky pekny bonus 🙂

uhnakova
28. mar 2016

Banany obsahuju vela draslika, ktory sa lahko vstrebava a sucasne blokuje vstrebavanie vapnika a horcika. Takze nie je uplne vhodne jest dlhodobo dva banany denne, urcite nie u malych deti, u tych moze dojst az ku kolapsu.

katka1981
28. mar 2016

@sissy27, to je jasne, len mi povedz, ako sa dostat k bananu zo stromu :( Ja som jedla manga dozrete v Egypte, to je tiez ina basen, to mas so vsetkym, je to skoda. A ten podiel vitaminov je zjavne odlisny.

sugarfree999
28. mar 2016

banán je veľmi kalorický a obsahuje naozaj veľa cukru. určite by som si dala maximálne 1 denne a aj to nie každý deň.

horana
28. mar 2016

@fakegamecz Clanok nejdem citat ale stavim sa ze je z typickej kategorie clankov ktore prehanaju a su jednostranne popularne zamerane, hoc netvrdia nepravdy. Banan je zdravy ale ako vacsina ostatneho ovocia, ma svoje benfity, je lahko stravitelny. Ale to je vacsina ineho ovocia a zeleniny tiez. Kazdy propaguje nieco. Ked si precitas obdobny clanok, budes pit kazdy den aspon 3 salky zeleneho caju, je to vseliek na vsetko, ked si precitas zoznam povies si ako si bez toho mohol zit?, kazdy den 2 cervene repy, cenak, cibulu, sparglu, jablko, grep, uhorku....atd atd atd 😀 , potom este ake korenia musis (kurkumu), ale bylinky...... 😠 sa z toho nevyhrabes co "musis" kazdy den.Banan je OK, ale je tolko super veci...Clovek by si myslel ze kazdy normalny dospely uz je za fazou tychto "ohureni" jednotlivostou, ale zda sa ze nie. Na nejaky ucelenejsi vysledok nikdy nestaci jedna bars superpotravina, ale vyvazit cely system.

cmulinko
28. mar 2016

@fakegamecz ja by som nechala banan bananom a zacala by som citat zmysluplnejsiu literaturu. Kludne aj tu,ktoru sme ako ziaci a studenti tak strasne nenavideli a necitali 🙂

stardust
28. mar 2016

stare zname chemicke pravidlo znie: Viel hilft viel...mozno by si mal zvysit svoje bananove krmne davky 😝

saurian
28. mar 2016

banany su zdrave, ale staci 1 za den. avsak - je rozdiel medzi bananom zelenym a so skvrnami, bananom v bio-kvalite a relativne "cerstvym" a tymi v obchode.
dalej vseobecne plati, ze ludia by mali jest najma taku potravu, ktora sa dopestuje v ich zemepisnych sirkach - co znamena proste "tradicne" potraviny - neprehanat to napr s citrusovymi plodmi a pod.

katka1981
28. mar 2016

Ludia, pomaly tu idete pisat ze 1, 2 banany denne je vela, ale ruku na srdce kolko cigariet sa denne vyfajci, kolko sladkosti poje a kolko parkov a klobas, asi tolko. Uz len ten banan, ked zje clovek kazdy den, je vazne "nebezpecne". Pri ovoci by som ozaj na cukor ani kalorie nepozerala ani sebe ani dietatu. Ako ozaj niekedy sa mi rozum pozastavuje, hlavne ked vidim plne voziky lebo idu sviatky a nakupia tony udeneho a podobne kraviny.

mima4
28. mar 2016

@fuska
nad tym "exoticke" som sa zamyslala... ze v podstate banany jeme od malicka... cize cely zivot... cize asi je to pre nase telo ine, ako fakt nejake ovocie z exotiky, co si dame raz za rok, ci?

mima4
28. mar 2016

@fakegamecz
banany maju vela magnezia vraj, a ten je dobry pre hlavu, svalstvo...

katka1981
28. mar 2016

@mima4, ani kukurica, ani ryza, ani zemiaky nepochadzaju zo Slovenska, co by sme tak asi jedli, ze? A kopec ludi ma skryzene alergie prave na nasu zeleninu a ovocie. Banan sa dava uz 4 mesacnym detom, ani tu sa ako exotika neberie.

mima4
28. mar 2016

@katka1981 no ved presne tak som sa nad tym zamyslala.
Proste ked 15 rocnemu africanovi das zjest bryndzove halusky...tak sa z toho dogrcia a sprepacenim dosere... lebo nikdy to nejedol, jeho creva tomu nie su prisposobene..ale nase tym bananom ano podla mna

katka1981
28. mar 2016

@mima4, hahahaha, veru, na bryndzu som si aj ja dlho zvykala a som Slovenka 🙂 Ani Cinania nemaju radi nase jedla, ale vidis, zato my mame radi cinu (jedlo). Take "slovenske hranolky" hoci nie su povodom zemiky slovenske, su daleko skodlivejsie ako banany. A je toho daleko viac.

mima4
28. mar 2016

@katka1981 no co viem... vraj v azii vobec ani mlieko nepiju a nejedia v ziadnej forme...
mne moc "cina" nechuti, same koreniny,...a stiplave..brrrr

alaguema
28. mar 2016

@fakegamecz typický stupídny článok, ktorý bombastickým, zvedavosť vzbudzujúcim (nie u mňa) názvom, naháňa návštevnosť na kadejakých nezmyselných stránkach. Banán je bezpochyby zdravé ovocie, ale to, čo sa dostáva na stôl nám, je obvykle obraté ako nezrelé, chemicky upravené a navyše je to potravina, ktorá nie je lokálna, takže pre nás to nie je úplne to pravé orechové. Banán áno, občas, pár krát do týždňa kľudne, nezabúdaj, že tropické ovocie prirodzene ochladzuje, preto je vhodnejšie na leto (prirodzene - v Španielsku dozrievajú mandarínky od novembra do januára, takže v lete dostaneš niečo, čo stálo v sklade niekoľko mesiacov, napustené chémiou a podobne to bude aj s banánmi...a v záhrade zatiaľ dozrievajú ríbezle, slivky a višne...) Tak si vyber 🙂

moni244
28. mar 2016

Jaj, presne toto som cakala, ked som si precitala nadpis, ze sa zase najdu nejake expertky, co vsetko jedlo musia zhadzovat a zase len vyzdvihuju bio 😀

alaguema
28. mar 2016

@katka1981 na kukuricu a zemiaky sme sa za vyše 500 rokov geneticky prispôsobili a sú to plodiny, ktoré sa začali pestovať aj v našich podmienkach. Ale tropické ovocie u nás nevypestuješ. Netvrdím, že jesť banány, alebo iné nie lokálne plodiny, je vyslovene zlé. Ale je lepšie jesť lokálne plodiny. To znamená, že exotické ovocie by malo byť len príležitostným spestrením, nie hlavným jedlom - dva banány denne, lebo nejaký článok sľúbil zázrak 😀

alaguema
28. mar 2016

@moni244 no, tak si sa dočkala...dúfam, že si nečakala celý deň len na to 😀 Vieš, tu vidieť rozmáhajúcu sa digitálnu demenciu ľudí. Na FB vidím denne záplavu titulov, ktoré hlásajú niečo ako - pila denne vodu s citrónom a s jej telom sa stalo toto, samozrejme, v názve to nie je, čo sa to vlastne stalo, musíš prekliknúť na článok, aby si sa dozvedela tú skvelú novinu, ktorá ti zachráni život. To naozaj budem radšej tá protivná, ale aspoň vzdelaná bio osoba, ktorá na také debiliny nekliká. Mimochodom, nič BIO som nespomenula 🙂 A dokonca kupujem aj banány, ale nezožeriem dva denne, lebo som si tak prečítala na FB 😀

moni244
28. mar 2016

@alaguema neboj, mala som ine veci na praci, ako sediet tu a cakat

domak2
28. mar 2016

Banany su dokonca radioaktivne, ale to by si ich musel zjest denne tak tisic 😀

katka1981
28. mar 2016

@mima4, ja zas lubim pikantne, ale napr. 2 roky po porode som nemusela a dost som si odvykla, lebo p porode ako som kojila som nemohla kvoli malej a aj teraz roky su tomu, znesiem uz menej. Anom. mam pocit ze mlieko sa tak propaguje u nas, ale to su take vlny, raz vajcia, raz mlieko, coho sa potrebuju zbavit.

katka1981
28. mar 2016

@alaguema, niektore dopestujes (kivi...). Ale podla mna 2 banany denne, nie je vela, to je moj nazor, nikomu ho nevnucujem, ja ked mam chut, zjem dva, ked nemam chut, nezjem ani jeden. A vzdy si dam radsej 2 banany ako ked som mala nervy z roboty a jedla 200 gramov cokolady denne a trvalo to asi pol roka. A clanok som ani necitala. Niekde som raz citala, ze 2 kg bananov mozu byt nebezpecne, ale tak zas nemam potrebu jest tolko bananov, rada by som isla aj na wcko 🙂 ja sa snazim obmedzovat sladkosti, lebo som zavislak, ale co sa ovocia tyka, tak zas nepozrat vsetko, aby aj druhm ostalo 🙂 Ale inak sa neobmedzujem v ovoci ani zelenine, juuuj uz nech su melony, ako by som si dalaaaa.

juhseverzapad
28. mar 2016

Nie je to nebezpečné ani škodlivé. Moja dcéra od 4-och až do 6-tich mesiacov jedla denne kilo banánov. Nič iné. Zapíjala čistým kravským mliekom. Je síce z nej poriadna opica 😀 , ale zdravá.

fuska
28. mar 2016

@mima4 Myslela som to tak, ze banany na Slovensku nepestujeme. A pre nas organizmus je jablko v principe prirodzenejsie ako banan alebo pomaranc.

jana_eyre
28. mar 2016

ci je pravda co sa pise v clanku neviem.. ale viem ake skusenosti mam s bananmi ja - minuly rok som sa snazila obmedzit sladkosti a trocha schudnut - totiz ja som celkom na sladke a viem, ze moje kg navyse boli len vdaka nim, kedze nie som moc dobry jedak a hybem sa dost.. tak som bez nejakeho studovania co je spravne a co nie zvolila ako nahradu za sladkosti banany.. cize ked som mala chut na keksik, tak som si dala aj tri banany.. bola to premna super alternativa, pretoze ma to aj zasytilo a naozaj som nemala potrebu potom jest sladkosti.. takze som schudla 10kg, co ma samozrejme velmi tesi, lebo toto tehotenstvo som zacinala s vahou aku som mala pred detmi, takze ked priberiem, nebude to take tragicke..

musela som s nimi ale prestat v takom mnozstve, pretoze podla mna sa ich moje telo presytilo - ked som si potom dala co i len jeden, vsetko ma zacalo svrbiet.. najprv mi trvalo kym som prisla na to, ze to je z bananov, takze par tyzdnov som bola doskrabana..

teraz mi jeden - dva banany denne neuskodia, nesvrbi ma nic, ale uz to neprehanam.. co sa tyka ostatneho, neviem ci vdaka bananom ale toto je prve tehotenstvo z troch, co nie som anemicka, co nepriberam prilisne /stale si ich dam ak mam chut na sladkosti, ale menej ako predtym a tym padom si dam aj sladke 😒 ale menej/ nemam zapchu.. ale naladu mam casto pod psa odkedy som tehotna, takze tieto zasluhy mu teraz pripisat nemozem..

moj dojem z bananov je - je to vyborne ovocie, ak sa je s mierou, tak ako vlastne vsetko.. detom davam tak jeden, dva banany ak maju chut.. totiz moj syn ich az tak moc nemusi..