Fajčenie a znížená činnosť štítnej žľazy

sisi656
11. mar 2022

Dobry den je tu niekto kto ma znizenu cinost stitnej zlazy a fajci?naozaj fajcenie moze zhorsit stitnu zlazu ?dakujem za odpovede

pribinak
11. mar 2022

@sisi656 tak je všeobecne zname že fajčenie škodí zdraviu

7lenka11
11. mar 2022

ja som bola silný fajčiar a celý život sa liečim na štítnu.. je pravda, že v období, keď som fajčila, som mávala zhoršené výsledky a k tomu som mala otrasnú pleť, akné na celom krku... neviem, či to spolu súviselo.. ale pred pár rokmi som zmenila svoj životný štýl, zlepšili sa aj výsledky zo štítnej, upravila sa mi pleť, žijem zdravšie a som spokojnejšia 🙂

sisi656
autor
11. mar 2022

@7lenka11 dakujem ja som nefacila teraz si len raz za cas zapalim najviac vyfajcim 1 az 2 cigarety denne chcem stym prestat a ako sa vam dari chudnutim ked sa teraz zdravo stravujete?

7lenka11
11. mar 2022

@sisi656 zistili mi histaminovu intoleranciu, preto som dlhodobo na diete a vela nezdravych veci som z jedalnicka uplne vyradila.. dost som schudla.. ale hovorim, ze mam teraz zastabilizovanu SZ a tiez sa vela hybem

sisi656
autor
11. mar 2022

@7lenka11 mne presne to iste zistili v aguste minuleho roka prestala som hned fajcit a teraz som zas zacala 🤦‍♀️ale ked som teraz februvari bola na kontrole tak bolo vsetko ok len teraz sa bojim ze mi to mohlo zhorsit to ze teraz vyfajcim ako som uz pisala 2cigarety za cely den ale budem sa snazit uz si nezapalit a ja aj cvicim ale zase zjem vsetko a stale som na tej istej vahe asi aj ja budem musiet zacat z dietou