Fajčenie a dýchavičnosť - dyspnoe

saimon653
20. feb 2023

Dobrý deň, chcem sa spýtať či môžem mať dyspnoe, teda pocit nedostatku vzduchu, z fajčenia? Trvá to už asi rok a fajčím už asi 4 roky. Bol som s pľúcami na vyšetrenie a nič nezistili. Ďakujem vopred za každú odpoveď.

erikamamo
20. feb 2023

asi sa tu nenajde nejaky specialny odbornik, ktory sa aj realne rozumie takejto problematike, ale podla mna mozes. fajcenim si este nikto nepomohol. viem, ze je to blba otazka, ale nenapadlo ti s fajcenim nadobro prestat?

irusa
20. feb 2023

Ako načo vôbec fajčiš, keď máš takéto problémy... Co tak rakovina pľúc to ta nestresuje???

saimon653
autor
20. feb 2023

@erikamamo áno napadlo, ale vydržal som tak možno 2 týždne a necítil som rozdiel. Ale áno, tentokrát už definitívne prestávam z fajčením. Je to škoda peňazí ale hlavne zdravia. Ja len či by mi niekto vedel potvrdiť že to môže byť tým aby som bol kľudnejší.

irusa
20. feb 2023

@saimon653 no všetko je možné.. Ved také pľúca od fajčenia sa čistia aj desať rokov

saimon653
autor
20. feb 2023

@irusa áno to je pravda, som sa rozhodol že s fajčením končím už nadobro, je len aby to nebolo niečo vážne :(

irusa
20. feb 2023

@saimon653 podľa mňa sa veľmi pozorujes. Tiež som si tým prešla

saimon653
autor
20. feb 2023

@irusa neviem no neviem či to je tým, a ako to prebiehalo u teba? Ja som prešiel všetky možné vyšetrenia okrem alergologie, kardiologie( bol som len 3krat na EKG a všetko okej) a ešte na pľúcnom som tiež nebol, ale bol som na rtg pľúc a všetko okej bolo.

irusa
20. feb 2023

@saimon653 vysoký krvný tlak, búšenie srdca tep aj 200,arytmia, triaška, mdloby, sucho v ústach, netvozita, pocit, že zomrieš... Záchvaty aj 4x do týždňa

saimon653
autor
20. feb 2023

@irusa ono to väčšinou je tak že mi príde zle a až tak sa začnem pozorovať, nie že sa začnem pozorovať a tak mi je zle

irusa
20. feb 2023

@saimon653 stačí len myslienka a je to tam. To ako keď vojdes do obchodu a si povieš určite mi príde tam zle... A veru príde ti zle

saimon653
autor
20. feb 2023

@irusa presne tak to je niekedy stačí len myšlienka ale zase niekedy to príde len tak samo bez myšlienky na to

irusa
20. feb 2023

@saimon653 niekedy nepotrebujes myšlienku, stačí, že na teba príde taky,, zvláštny,,pocit a už panikaris

saimon653
autor
20. feb 2023

@irusa a také iste príznaky mám aj ja až na ten tlak a tep a to mám dobre akurat niekedy sa mi trochu zvýši tlak ale inak normál, ale vnútorný pocit mám ako keby mi išlo srdce vyskočiť niekedy. Plus ja k tomu co si ešte napísala mám aj strašne pocity slabosti, hlavne v nohách a točenie v hlave

irusa
20. feb 2023

@saimon653 no uzkostna porucha s panickymi atakmi

saimon653
autor
20. feb 2023

@irusa presne tak by som to aj ja opísal, lenže u mňa to viac menej nemá odkiaľ byt si myslím, nemal som žiadny stres nikdy viac menej, vždy všetko beriem s nadhľadom a ani nič ma moc netrápi psychicky

saimon653
autor
20. feb 2023

@irusa a ako si to potom riešila ty? Inak to dýchanie je také o ničom viac menej stále nie len chvíľkovo, môže to byt aj tak nejaká úzkostná porucha?