Extrémne zničené vlasy

malcica
2. júl 2015

Ahojte. Mal uz niekto po farbeni tak znicene vlasy, ze zmenili uplne strukturu?
Su suche, neelasticke, tvrde a na dotyk uplne umele. Je to uz polroka od znicenia a odrasty su stale rovnake.

Vedel by mi niekto pomoct? ☹

tinqua
2. júl 2015

Ahoj ano a stalo sa to potom co som si z ciernej farby zmyslela ze budem blond...vlasy som ani strihat nemusela, stacilo ich odlomit 😖 je to uz 6 rokov a stale to este nie je ok ak ked lepsie...pravidelne kura u kadernika a este odporucam vysadit feny, zehlicky, kulmy a natacky...a skus olejovy sampon od syoss sice to nie je ziadny zazrak, ale aspon na dotyk su jemnejsie...vela stastia 🙂

malcica
autor
2. júl 2015

po 6 rokoch stale nie su ok? tak to som este do vacsej depky upadla ☹

tinqua
2. júl 2015

nedepkár....ty máš úplne inú kvalitu vlasov, možno to pôjde rýchlejšie....a ak ťa to poteší, na pohľad mám vlasy krásne už, len ja viem, že sú stále suché a lámavé....nezaťažuj ich a staraj sa

guinevre
2. júl 2015

@malcica Bio kokosovy olej pomoze.

malcica
autor
2. júl 2015

Moje aj vyzeraju strasne spalene. Vzdy boli jemne a elasticke. Teraz stvrdli a lamu sa. Suche leskle ☹ ach jo

pe
2. júl 2015

podla mna skus take tie sampony s olejovym zlozenim, oni vobec nie su mastne ani sa po nich vlasy nemastia a pekne ich ozivia a urcite skus aj nejaku masku alebo balzam

malcica
autor
3. júl 2015

uz som mala na hlave snad vsetky masky sveta a len sa to zhorsuje ☹ 😒

pe
3. júl 2015

@malcica fakt? to je zvlastne, tak potom to bude nieco zvnutra - ked masky nezaberaju, nechapem to, mne aj po takych najlacnejsich, tak pekne oziju vlasy a po nejakych lepsich ich mam krasne a zdrave, no potom si asi len popozeraj, ze co je dobre na vlasy, ake vitaminy a v com su a este skus upravit stravu - myslim, ze dobre su ovsene vlocky a lanove semiacka a tak...

lorela
3. júl 2015

@malcica Výživa zvnútra, prednostne zo stravy, ale môžeš si zakúpiť aj doplnok výživy (odporúčam Forcapil na vlasy alebo jediný garantovaný vitamínovo-minerálny prípravok Geriavit 🙂 áno, viem, určený pre starších ľudí).
V strave najmä dostatok zdravých tukov (avokádo, extra panenské oleje, orechy a semená natural), strukoviny, ovsené vločky, vaječný žĺtok, banány, listovú zeleninu.
Napr. mne olejové zábaly vôbec nevyhovujú. Najlepšiu skúsenosť mám s prípravkami na suché vlasy od Bioderma a Matrix s aloe vera na dehydrované vlasy.

malcica
autor
3. júl 2015

Mne kedysi tiez po maske hned ozili ale tym ze vlasy po spaleni uplne stvrdli a zostali ako keby umele, tak sa do nich nic nedostane ako keby 😢

sheila72
3. júl 2015

Ahoj, nie som kaderníčka, ale vlasy som už mala všelijaké 🙂 sampony ktoré veľmi penia (teda skoro všetky tie chemické čo dostať v hocijakom hypermarkete) nepoužívaj. Kúp si obyčajný dixi zihlavovy alebo iný, tie tak nezosušujú vlasy. Resp ak ti nevadí minút viac peňazí tak nejaký z lekárne. Masku používaj vždy, to môžeš hocijakú. Mne sa osvedčili z dm alverde, sú to nejaké bio produkty za malý peniaz. Prípadne môžeš používať bezoplachovu starostlivosť o vlasy, hlavne v lete, keď je veľké teplo. Veľmi dobré sú aj keratínové masky (jedna stojí však 15 eú) prípadne si dať spraviť brazílsky kerarin u kadernicky, cena je tiež však dosť vysoká. Ja mám tmavé vlasy a na farbenie používam hennu, vrelo odporúčam! Na svetle vlasy však vraj nie je vhodná, ale existuje aj bezfarebna. Mala som vlasy otrasné, suché, lamave, tisíckrát farbene po plecia. Prestala som používať farby, žehličky atď, po 2 rokoch som mala vlasy po prsia lepšej kvality, po ďalších 3 rokoch mám vlasy pod prsia a sú také ako keď som bola decko :D chce to však veľa času a nenechať sa oklamať reklamami na prípravky plné chémie. Radšej si vygoogli nejaké fóra či diskusie 🙂

cristal777
3. júl 2015

Od Kalos Keratin šampón a kondicione. Mne pomohlo. Mám odfarbene na blond.

malcica
autor
3. júl 2015

@sheila72 takze neni to jav trvaly? Vie sa kvalita zlepsit? Ja sa uplne desim aby to tak nezostalo

luciferkax
3. júl 2015

keby boli znicene od farby tak.rastli by ti nove vlasy zdrave..hladaj vo svojom vnutri problem..ako sa stravujes? na vlasy je super kupit si zinok a uzivat dlhodobo aj vyssiu davku

malcica
autor
3. júl 2015

@luciferkax nemoze to, ze rastu take nezdrave sposobovat aj stres, ktory z toho od novembra mam?

nistika
3. júl 2015

cau vyskúšaj jojco kúru od kaderníka ak to kúpiš cez tie zlavové stránky zlavomat zlavy.sme a čo ja viem čo tak to ani nebude také drahé. a ešte ja robím že vždy na záver po umytí keď si dám masku alebo kondicionér tak ešte na to si dám olivový olej a nechám to pár minút spolu pôsobiť a iba opláchnem už neumývať. neboj nebudeš mať mastné vlasy tá maska ich ochráni ale budú lepšie také nesuché prípadne nedávaj ten olej od korienkov ak by si mala problém len tak od pólky vlasov. a kokosový olej je výborný ale do zábalov ten je velmi mastný ten treba ešte normálne umyť šampónom

nistika
3. júl 2015

a ešte som zabudla zábaly s kokosovýmo olejom kludne nechaj pôsobiť aj celú noc. vlasy do igelitu, uteráka, prípadne na vankúš uterák aby sa nezašpinilo nič a bude to ok. môžeš to pomiešať so žĺtkom prípadne čím chceš niečim výživným

silaviat
3. júl 2015

zabal z kokosoveho oleja na celu noc alebo maska gestil wonder je skvela.. dolezite n efarbit nezehlit nefenovat .. a najdolezitejsie dobat vitaminy mne pomohli biosil alebo panthenol a fakt vynikajuci sampon kofeinovy Alpecin C1 .. a chce to cas nic nejde hned

erickatt
3. júl 2015

@cristal777 mudro pises. Kalos ma super vyrobky. Aj s botoxom jexsuper

erickatt
3. júl 2015

@malcica a hlavne podstrihnuuuut

inull5
3. júl 2015

@malcica nie si sama...toto sa stalo aj mne.nedavno.silbe odfarbovanie na blond platinu,natacanie..si vyziadalo dan.pri poslednom farbeni a dofarbeni koncov som citila taky divny zapach..vlasy sa zacali odlamovat a vpredu to doslo do stadia ze som mala akoby dlhu ofinu tak sa mi polamali.cele zle.este som si nahovarala ze to mozno tym ze kojim.prisla som znova na farbenie akoby nic.kadernicka mi povedala ze by nebolo vhodne znova odfarbit lebo mozem ist nakratko.a mam vlasy po pas.dalsia moznost bola nechat odrast.to sok nechcela kedze by to zle vyzeralo.tak som si dala tmavy sampon.muza sice skoro prekotilo ked ma uvidel a kopu dalsich ludi tiez ale v konecnom dosledku vraj to mam lepsie ako blond a hlavne moje vlasy sa z toho snad dostanu..

sheila72
3. júl 2015

@malcica ja myslím, že vždy sa to dá zlepšiť. Najlepší je však čas, pretože poškodené vlasy odrastú, odstrihnu sa a dorastu nové. Na rast vlasov je veľmi dobrý capillan alebo biohar. Prípadne vitamíny, hlavne zinok.

sulky
23. okt 2021

@malcica ahoj, prosim ta, mam presne to iste. Mozem sa spytat co ti na tie vlasy pomohlo.

malcica
autor
24. okt 2021

@sulky ahoj..asi ta nepotešim, ale bola to veľmi dlhé cesta..chodila som pravidelne na hydratacne kúry ku kadernicke...cca 2x do týždňa...doma som si už vlasy neumyvala, aj keď to bolo strasne, lebo tým že boli suche a prázdne sa okamžite mastili...ale musela som vydrzat, lebo týmto vlások škodí momentalne aj časté umyvanie... cca rok som ich teda len dávala dokopy kurami u kadenicky a užívala som forcapil tablety, to je topka. Po roku som si dala na vlasy farbu ktorá neobsahovala peroxid ale bol to len ako keby pigment, ktorý vyplnil môj vlas a naozaj ožili a spevnali. A taktiež som si davala zastrihavat nie 1-2cm...ale aj 10cm...aby som sa zbavila tých, ktoré mi zbytočne brali potrebne živiny...je to teda už cela rokov a vlasy mám uz konecne ako vlasy..ale úplne tu kvalitu ako pred spalenim uz nemám:/

sulky
24. okt 2021

@malcica ahoj, vdaka. Asi pojdem nakratko. Ja ich mam dlhe pod usi. Mozem sa spytat, ci ti aj extremne padali?

malcica
autor
27. okt 2021

@sulky brutaaalne....ja som si pri umyvani vytahovala pomaly celé pramene

sulky
27. okt 2021

@malcica a to padanie akl dlho trvalo? Kedy ti to prestalo a co si pre to urobila? Ja som zufala uz :( pomohol ny mi casovy horizont, do kedy to bude padat:( taketo chumace mam pri umyvani

pata1993
2. feb 2022

@sulky Ahoj, mne takto zacali padat vlasy v januari minuleho roka, mne velmi pomohli vitaminy a sampon, maska a vodicka znacky tiande. Ak by bol zaujem poslem presnu znacku ale do 2 mesiacov mi prestali padat vlasy a dnes po umyvani vo vani ostane 1-3 vlasy ( ale uzivam to stale pravidelne) tiez som sa zbavila s tym samponom aj lupin mala som plnu hlavu lupin ze sa nedali ani vycesat a od pouzivania kozmetiky tiande nemam ziadne. 👍