Extrémne suchá koža na rukách

veronka166
23. okt 2018

Dobry deň , viete mi pomôcť alebo máte v resp. mali ste skúsenosti s chorobou rúk, kde sa vám supi koža podobne ako na fotke ?
Čo vám zabralo najlepšie !

ink
24. okt 2018

Ahoj, mne sa to deje na začiatku vykurovacieho obdobia. Škodia a stav zhoršujú omývacie prostriedky, najviac tekuté mydlo. Sama zistíš, ktorý krém ti uľaví od toho pnutia najlepšie. Niektoré vyslovene štípu, volila by som preto skôr prípravky z lekárne. Buď zájdi do lekárne, prípadne skús napísať do poradne tu na MK. Radí tu aj lekárnička.

kikulienkadd
26. okt 2018

@veronka166 keď prichádzaš do kontaktu s chemikaliami tak len v rukaviciach a na noc si skús dať veľkú vrstvu modrej indulony a bavlnené rukavice (dajú sa kúpiť v zdravotníckych potrebách). Pomôže aj nosenie rukavic vonku keď sa ochladí. Tiež bojujem so suchou kožou,v chladnom období je to vždy horšie.

prevenar
26. okt 2018

@veronka166

- prejdi na pouzivanie domaceho mydla ..bud kup , alebo si sprav.
- striedaj na rukach - jeden den ciste bambucke maslo a druhy den E vitamin
verim ,ze sa tvoj stav coskoro zlepsi 🙂

sofia1703
26. okt 2018

Mne zasa najviac pomohlo natrieť ruky klasickou bravčovou mastou na noc a obliecť rukavice😉

veronka166
autor
31. okt 2018

@prevenar ďakujem za radu

veronka166
autor
31. okt 2018

@kikulienkadd práveže modrú inzulínu som skúsila a pár dní v poriadku a potom som sa ocitla tam kde pred tým...

kikulienkadd
31. okt 2018

@veronka166 mrzí ma,že indulona nepomohla.
Skús sa spýtať v lekárni čo ti poradia. Inak by som to už potom asi riešila s kožnou lekárkou.

laurita285
31. okt 2018

Mne pomáha chrániť si ruky rukavicami a používať kvalitné hydratačné krémy.Modrá indulóna ani nivea či marína to ale určite nie sú...

prevenar
31. okt 2018

@veronka166 tento som myslel ..treba to natriet na kozu, robi to zazraky. https://www.mojalekaren.sk/jamieson-provitamina...

deniso6
4. jún 2020

Dobrý deň, mám rovnaký problém (dermatologička tvrdí že to je asi z dezinfejcie) chcem sa spýtať čo konkrétne vam na to zaberá (planujem kupiť ten olejček s vitamínom E) lebo čo mi ona predpisala maste tak nepomáhajú. Ďakujem

kristinaaa1
29. aug 2020

@deniso6 používam dva dni flexitol - balzam na ruky, a super, jediné, čo mi zatiaľ pomohlo 🙂

engel76
30. aug 2020

@deniso6 krem lipobase vam nepomaha?

panizima
5. nov 2023

Suchá koža deti