Extrémne silné svrbenie oči

23. júl 2022

Ahojte, poradte mi nieco na extremne intenzivne svrbenie oci. :( dostala som alergiu na umele mihalnice, mam ich velmi cervene, opuchnute. Uzivam dithiaden, natieram febistilom a do oci davam tobradex. Tieto mi odporucili v lekarni. Ale to svrbenie bohuzial neviem prekusnut, je to extremne intenzivne a nechcem sa zas skriabat, lebo to bide este skaredsie. Co by som mohla este namiesto fenistilu dat? Nejake babske recepty?

Dakujem!!! 🙏🏼

sara07
23. júl 2022

šla by som už na pohotovost alebo k očnej ak ti toto nezabera to nie je sranda

autor
23. júl 2022

@sara07 k svojmu dr neviem isz, kedze som na dovolenke u mojich rodicov. Volali sme aj znameho doktorora, ktory mi odporucil uzivat dithiaden s tym, ze na pohotovosti mi daju max injekciu antihys... , nic viac nevedia urobit. :(

slovakboy
23. júl 2022

Ako dlho to už trvá?

autor
23. júl 2022

@slovakboy na mihalniciach som bola vo stvrtok, na vecer mi uz oci zacali svrbiet, dala som si este vtedy zodac, na dalsi den opuch a svrbenie cely den, na vecer uz horsie, a dnes rano extrem. A od dnesneho dna uzivam aj tieto pripravky. Ale to svrbenie sa nezlepsuje.... Je to brutal silne a mam kvoli tonu strasne nervy

taktotedanie
23. júl 2022

Dolezite je odstranit tie mihalnice pokial to ide, fenistilom si to nenatierajte nie je urceny na ocne okolie.. chodte na ocnu pohotovost ( vacsinou v univerzitnych nemocniciach ), potrebujete na ho pichnut hydrokortizon na alergiu, hydrokortizonovu mast urcenu na oci, Opatanol kvapky alebo radsej Lecrolyn kvapky proti silnej alergii- pracujem na oftalmologickej ambulancii, chodte to cim skor riesit! A babske rady tu v takomto pripade ani nehladajte lebo zle dopadnete!
A uz nikdy si tie mihalnice nelepte

autor
23. júl 2022

@taktotedanie dakujrm pekne. Pohotovost na oci mame cca 150km od nas.... A ta masticka: tobradex? Mame este doma kvapky: livostin. Tato kombinacia? + ked si este zoberiem 3x dithiaden. Na ocnu pohotovost sa dostat mamentalne bohuzial neviem... :(

taktotedanie
23. júl 2022

Musite ist cim skor, bohuzial.. aspon sa z toho poucite, neprejde mesiac, ze by sme neriesili tieto strasne alergie na lepidla z mihalnic..
tobradex je antibiotikum a len v slabej koncentracii je tam hydrokortizon, to vam neulavi..potrebujete cisty hydrokortizon urceny na ocne pouzitie..livostin je slabsi nez tie kvapky co som vam vymenovala.. Dithiaden vam takyto stav neporiesi akurat z neho budete unavena..
Musite navstivit ocnu pohotovost, nic ine vam nezostava alebo sa takto trapit cely cas kym nenavstivite svojho ocneho lekara..ine vam poradit neviem a ine moznosti vo vasom pripade ani nevidim
Vyhladajte si na internete najblizsiu ocnu pohotovost

autor
23. júl 2022

@taktotedanie dakujem, uz som na ceste na pohotovost. Snad mi pomozu 🙏🏼