Extrasystoly po covide - máte podobnú skúsenosť?

16. máj 2021

Po covide mi začali extrasystoly zrejme stresom má niekto podobnú skúsenosť ?

luciar260
17. máj 2021

Vela ludi nepozna tento odborny nazov "extrasystoly" keby napises poskocenie srdca alebo nieco podobne ozvalo by sa tu podla mna visc ludi 🙂 , a presne ako pises prvej som ich mala raz za cas, teraz po prekonani covid sa mi goto deje castejsie , niekolko x do tyzdna, najviac vecer pri zaspavani, je to veelmi neprijemne , vzdy ma to vystrasi

stanulienkat
17. máj 2021

Extrasystoly má veľmi veľa ľudí, aj zdravých. Ak sa ti to nedeje niekoľkokrát za hodinu a veľmi často,opakovane, ani to nerieš, je to fyziologické aj u zdravých ľudí.

luciar260
17. máj 2021

@stanulienkat nie casto , tak ako udavam prispevku... ved snazim sa to neriesit len je to tak neprijemny pocit ze ma to vylaka a hlavne vecer ked som uz v klude a potom sa mi neda zaspat

stanulienkat
17. máj 2021

@luciar260 pi veľa tekutín a užívaj horčík

autor
17. máj 2021

@stanulienkat deje sa mi to 60x za deň podľa holtera

stanulienkat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciar260
17. máj 2021

No tak to je dost vela, holter ti dal kardiolog? Aj to citis ked to mas ?

autor
17. máj 2021

@luciar260 je to veľmi malo pod 2000 sa nerieši na deň 2000 je norma

autor
17. máj 2021

@luciar260 holter mi dal kardiolog áno povedal že to nerieši ani až nad 2-tisíc za 24hodin sa rieši a mala som 2x holter

autor
17. máj 2021

@luciar260 a cítila som to pár krát až som neverila že 60x

luciar260
17. máj 2021

Tak ked to ma kardiolog pod kontrolou asi to bude ok, ja to tak raz za dva dni alebo za den... trva to mozno 2 sekundy ale je to velmi neprijemne , vzdy sa zlaknem... ty take nemas?

autor
17. máj 2021

@luciar260 ja sa tiež zľaknem vždy tiež to mávam pár krát do dňa ale zaznamenalo 60x na deň, kardiolog nato mi nič nedal .. ale môže to vyvolať stres s ja som počas covidu mala stres aj teraz ešte mám ale už menej chvalabohu

lenculienka
29. sep 2021

Žienky, stáva sa vám aj také, že keď vám preskočí srdce, tak vás to aj fakt ze zabolí na hrudi? Kedysi mi srdce len preskakovalo, ale v poslednej dobe to už aj boli 😥

banalu
29. sep 2021

Muz ma, prisli sme na to ked doma skoro skolaboval. Je monitorovany kardiologom, pred rokom mal v priemere 2400/24h a dostal lieky. No nedavno zacal cvicit aby odburaval stres a dostal sa na 800/24h. Dava si dokopy aj chrbtove svalstvo a lepsie sa stravuje (nemal nadváhu, ale jedol kedy prislo). 60/24h je podla mna zanedbatelna hodnota. Ak si chces pomoct, odporucam pravidelne nejake kardio, aj ked len prechadzku.

pavol59
11. nov 2022

niekde som cital,ze to ma na svedomi nejaky bludivy nerv,ktory sa tiahne od krcnej chrbtice cez hrudnu do zaludka.

eva1831
25. feb 2023

@banalu ahojte . mam to isté ale mi nevysvetlili ako sa to označuje na papieri. každopádne mám tam označenie SVES a hodnota 625.