Extrasystoly po Covide

18. júl 2021

Dobrý deň, po covide mi nastali extrasystoly to je preskocenie srdca, mám to občasne nemáte s tým niekto skúsenosť?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. júl 2021

@bambulienka25 riešim riešim,vraj je všetko ok, ale ja sa ok necítim ani náhodou preto sa pýta na názor iných

dollyzv
18. júl 2021

Je tu kopec diskusii na túto tému ;) takže určite s tým má aj niekto iný skúsenosť

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. júl 2021
annamivo
18. júl 2021

Sestra to mala tiež, covid prekonala na jeseň 2020 a teraz v máji bola na operácii v BB. Jej bývalo veľmi zle, skákalo jej srdce až skončila v nemocke, tam jej to namerali a kardiológ potom už riešil operáciu. Povedali jej že pokým jej to nenameraju tak nevedia presne určiť čo to je. Tak keď jej bolo zle tak ju švagor rovno odviezol na pohotovosť do nemocky a bolo.

autor
18. júl 2021

@annamivo No ja som bola u kardio ale necítim sa ok proste

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. júl 2021

@bambulienka25 Som mladá a práve preto u dr som bola na kadejakých vyšetreniach, ale nikto nič nevie

dollyzv
18. júl 2021

@annamivo a ako jej to operovali? Resp. Čo sa dá s tým spraviť? 🤔

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. júl 2021

@bambulienka25 mala som aj holter 24 hodinový v nemocnici dr ani nechodia na izby jeden člen rodiny bol 3 dni z toho dr videl na izbe raz 🙂)

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. júl 2021

@bambulienka25 k doktorovi ? Kardiologi ?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. júl 2021

@bambulienka25 no na august má objednal až

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. júl 2021

@bambulienka25 nedvihaju telefón vôbec oni fungujú len že treba ísť tam

autor
18. júl 2021

@bambulienka25 a z vidím že povie veď v auguste urobíme vyšetrenie keďže mieste teraz objednaná až o mesiac

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. júl 2021

@bambulienka25 viem bola som minule tak

lenuska9999
18. júl 2021

Ja to mam po covide tiež, ale prestala som úplne fajčiť a zlepšilo sa to. Aj keď občas mi to srdce "preskočí " , kardiológ vo vusch povedal, ze vraj sa to po covide deje veľa ľuďom. Aj mladým... ak sa cítiš zle , tak naliehaj na tie vyšetrenia a holter ti môžu dat aj na viac ako 24 hodín. Ja som mala od piatku do pondelka... na tie extrasystoly sa dajú predpísať betalokatory, ale to musí rozhodnúť doktor. Tiež to nie je taká sranda s tými tabletkami, keďže majú veľa iných nežiaducich účinkov. Napríklad môžeš dostať ťažké depresie z nich. Mne boli predpísané ale vôbec ich neberiem, keďže mam aj nízky tlak a tieto lieky ich ešte znižujú. .. takže tak. Podla mňa skus zmeniť životospráv a tak. Naliehaj na tie vyšetrenia, ak ti je zle chod ráno ku karidologovi a trvaj na to nech ta vyšetrí, poprípade si zisti aký iný je ešte v tvojom meste, ktorý je dobrý a chod k nemu. Ako bolo napísané vyššie, my ti tu nepomôžeme... i ak všimla som si , že tu dosť často zakladas tieto diskusie .. a nemáš ty náhodou nejaké uzkostne stavy alebo nechytas nejakú panicku poruchu keď tie extrasystoly cítiš??

autor
18. júl 2021

@lenuska9999 Bola som u kardiológa a kontrolu mám v auguste, holter som mala na 4 dni sama som si platila, u nás v meste nikto už neberie nových čiže by som musela riešiť ďalej v inom meste slebo platiť jedno vyšetrenie vyjde ns 60€ cca, áno mám aj úzkosti občasne bola som aj u psychológa psychiatra tam má poslal kardiolog

lenuska9999
18. júl 2021

Tak chod do toho iného mesta ak ta to ukludni, alebo na pohotovost. Neboj podľa mňa keby to bolo niečo vážne, tak ta nepustia domov a budú to riešiť... samozrejme názor iného odborníka nezaškodí, preto by som to vyskúšala.
No a psychológ a psychiater ti co povedali ? Máš nejaké sedenia, psychoterapiu?
Určite by ti prospelo si nájsť nejakú činnosť, aby si na to nemyslela. Co ja viem prechádzky v prírode, čítanie knihy, joga alebo meditácia ( ta vraj ukkudnuje, neviem neskúšala som ).. proste niečo si nájsť a zamestnat myseľ . Niesom psychológ ale určite si to zhorsujes sama keď sa takto sledujes

autor
18. júl 2021

@lenuska9999 áno mám svoje hobby, aj terapiu mám sedenia u psychológa a ku kardio no skúsim či niekto vezme nového pacienta bez poplatku lebo volala som všade pýtajú od 50€

autor
18. júl 2021

@lenuska9999 holter som mala doma nebol som v nemocke len na urgente

autor
18. júl 2021

A neviem ako zoženiem další lístok ku kardio keďže obvodna mi už raz dals

lenuska9999
18. júl 2021

No mne sa ešte nikdy nestalo,že by nejaký lekár odomna pýtal 50 eur..
Nový lístok ti musí dať obvodná. Chod za ňou a povedz jej o co ide

autor
18. júl 2021

@lenuska9999 ona to už vie preto mi dals prvý lístok nech idem ku kardio, volala som do ke tak zS konzultáciu vstupnú je poplstok 50€ slebo neberú nových 🙂

nelca84
18. júl 2021

Akoze kolkokrat tu este budes toto riesit?