Extrasystoly a arytmia

ivan2116
15. feb 2022

Prosím vás má tu niekto podobný problém ako ja ? Dosť často má trápia Extrasystoly cítim ako mi preskakuje srdce a niekedy mám aj vysoký tep ,, minulý rok som mal holter kde bola tachykardia zachytená dostal som lieky Betaloc a po 2 kontrolných holteroch bolo všetko poriadku ešte mi urobili echo kde bolo všetko poriadku ,, dosť mi to ničí psychiku neviem si dať stym radi,, chcem sa opýtať čo si dávate na tie arytmie a čo vám dosť pomáha

janka_23
16. feb 2022

@ivan2116 magnézium. A keď cítim extrasystoly tak sa ich snažím predychat, Dr mi ukázala tsku techniku dýchania

majamat
16. feb 2022

neriesila som to, ked to prislo, predychala som a odislo to. nijak som sa tym nezaoberala, dokonca somto spomenula mojej obvodacke az po par rokoch, akoze nemala som to cele tie roky stale, boli to obdobia, ked som to mala a obdobia, ked nie. ked som jej to hovorila, uz som to par mesiacov nepocitovala, absolvovala som interne a holter. v tom obdobi som to uz nepocitovala rok. aj anpriek tomu na holteri 1360 extrasystol. ponukal mi Betaloc, ale tym stylom, ze ak mi to bude robit tazkosti, ze je to na mne, odmietla som. obcas mam obdobia, ked som unavenejsia, prepracovanejsia, mozno mam zlu vyzivu, mozno hormony robia problemy a pod, vtedy sa to objavi. inak je to v pohode.

ivan2116
autor
16. feb 2022

@janka_23 koľko to už máš ? Na mna to prišlo ked som prvý krat dostal tachykardiu a hneď na druhý deň prišli Extrasystoly začal som športovať a pri športe je všetko Ok ale pred 2 týždňami som mal covid išiel som si zabehať a nevládal som tep 170 plus do toho Extrasystoly som stoho na nervy

stanulienkat
16. feb 2022

Moze to byt pri chorobe, strese, nespavosti..... Je to dost caste u ludi,v drvivej vacsine to nesposobuje ziadne vazne nasledky. Zarazilo ma,ze si nedavno prekonal kovid a bol si si zabehat. Aj male dieta vie, ze aj po banalnej chripke sa mas cca 3 tyzdne vyhybat zvysenej fyzickej aktivite, aby sa dal organizmus dokopy. Po kovide ani nehovorim...

mirkava
16. feb 2022

@ivan2116 ja to mam tiež ako novinku. Celkom ma to vydesilo. Som objednaná na kardio. Mala som 50tisic za cca 8 dní. Niekedy nevládzem, buši mi srdce aj v kľude. Inokedy mi je do odpadnutia akoby ochabnuté ruky. Pri športe ok

ivan2116
autor
16. feb 2022

@mirkava ja som tie vyšetrenie mal minuli rok doktor povedal neni dôvod na obavy ale ja tu arytmiu cítim stále

majamat
16. feb 2022

@mirkava je to zaujimave, ja to citim viac v klude.

majamat
16. feb 2022

extrasystoly a stym spojeny vyssi pulz ( to spolu suvisi ) su casty problem. ako mne dr. povedal, ze sa nejedna o ziadnu komplexnu poruchu, ktora by bola zavazna. celkom by ma zaujimalo, co to sposobuje, asi ani dr. uplne nevedia. no nieco to sposobuje.
kto vie, ci niekto vobec zistuje, preco sa to deje. mozno je to naozaj, len nejaka banalita, ktoru treba vyriesit.

irusa
16. feb 2022

@majamat ono je to strašne nepríjemné...niekedy ostanem stáť a čakám, či už zastalo....

mirkava
16. feb 2022

@irusa áno presne aj ja to cítim a večer keď zaspávam musím si hmatat pulz

iwesska
16. feb 2022

Ked si po Covide 2 tyzdne mas mat kludovy rezim a nie behat s pulzom 170🙈

irusa
16. feb 2022

@mirkava presne..je to hrozné na psychiku

ivan2116
autor
16. feb 2022

@iwesska ale ten pulz bol po behu nie pred

irusa
16. feb 2022

@ivan2116 a aký pulz by si chcel mať po behu...samozrejme, že pulz ide hore

iwesska
16. feb 2022

@ivan2116 Ale aj tak 2 t po Covide je uplne nevhodne robit taketo atleticke vykony,zvlast,ked mas problem s arytmiou. Ja sa liecim ma tachykardiu,mam aj extrasystoly,teraz mam Covid,ale okrem prechadzok najblizsi mesiac neplanujem nic. Treba zacat rychlejsou chodzou,postupne zvysovat tempo,nie bum hned beh. Mojim zdravym detom zakazala pediatricka fyzicku aktivitu 3t po Covide.Nechaj telo zregenerovat. Covid je tazky oriesok aj pre zdrave srdce.

ivan2116
autor
16. feb 2022

@irusa veď áno ale do toho sa mí dali Extrasystoly ,, a od vtedy mám taký zaťažený hrudník ale to môže byt aj po covide

irusa
16. feb 2022

@ivan2116 aj covid aj psychika

ivan2116
autor
16. feb 2022

@irusa hádam má neslahne

janka_23
16. feb 2022

@ivan2116 mne to zistili nedávno, ale cítim to už dlho, asi 4 roky.

ivan2116
autor
16. feb 2022

@janka_23 uzivas nato niečo

janka_23
17. feb 2022

@ivan2116 nie lebo lieky mi veľmi znižujú tlak a tep

mokaky
13. okt 2022

@ivan2116 a ako ju citite? Nieje arytmia iba zvýšený tep? Ci cítite to aj ako keby vam srdiečko vynechavalo

ivan2116
autor
13. okt 2022

@mokaky úder na viac alebo ako keby sa zastavilo

mokaky
14. okt 2022

@ivan2116 aha cize nie ako ja, ze ako keby vynecha kazdy 3-4 úder 🙄

irusa
14. okt 2022

@mokaky máš to zaznamená, či je to pocit

mokaky
13. nov 2022

@irusa niečo sa zaznamenalo ale vtedy mi to ani nerobilo. Proste ked som mala holter ci bola na ekg a echo tak mi to skoro ani nerobila. Blba náhoda

majamat
13. nov 2022

@mokaky ja som necitila pocas Holtera nic, akurat som bola v ten den akasi unavena. mala som zaznamenanych 1366 extrasystol. ked by som ratala v priemere, ze mi bije srdce za den tak 200x, je to dost. no je to len taka odchylka a nemam komplecxnuporuchu rytmu, cize nepotrebujem envyhntne leicbu, ze len ak by ma to mco obatazovalo, tak mozem brat leiky, prislo mi to, ze tie liky by boli len koli pocitu, nie preto, ze ich nevyhnutne potrebujem. tak nic neuzivam.

irusa
14. nov 2022

@mokaky to áno

irusa
14. nov 2022

@majamat ja cítim každé preskočenie...až mi z toho šibe a na holtri som mala zaznamenaných 88 KES za 24 hodín, čo je nič

majamat
14. nov 2022

@irusa pozeram, ze som napisala 200xnamiesto 2000x 😀

no ja som citila,mam take obdobia, ale mam obdobia, ked necitim. a teda keby citim, tak neviem co by na holteri vyslo.