Extrasystoly

30. máj 2024

Ahojte. Prosím je tu niekto to by mi vedel poradiť/ pomôcť s takýmto problémom- extrasystoly. Ja už som zúfalá, riešim to už vyše roka, mám za sebou všetky vyšetrenia, kde mám potvrdenie veľmi časté extrasystoly a nasadené betablokátory. Problém je že mi nič nezaberá a zhoršuje sa to. Mávam bolesti na hrudi, neviem udýchať v pokoji. Dodržiavam liečbu, beriem všetky vitamíny, snažím sa byť v kľude ale keď to príde opakuje sa to hneď za sebou 10-15x. Medzi tým nemám normálny úder. Je to tak intenzívne že má to preruší v rozprávaní a automaticky si zakašlem ale nepomáha to.. prosím pomôže mi niekto?

guudy
31. máj 2024

No to vyzera na uzkosti. Odporucam zajst ku psychiatrovi a nasadit AD.

autor
31. máj 2024

@guudy úzkosti nemám, práveže som úplne vklude len je to nevydržateľné keď srdce ide úplne zle. Keby sa človek zľakne nejakého zvieratá tiež nemá úzkosť... Ja potrebujem riešiť tie extrasystoly a ako ich odstrániť a nie sa zaoberať psychikou ktorá v mojom prípade nemá na to vplyv. Deje sa mi to úplne nepredvídatelne a nikdy sa pri Tom nebojím o seba, ide skôr o to že to chcem vyriešiť ale už neviem ako.

guudy
31. máj 2024

Ako myslis… 🙂
Ak mas spravne nastavenu liecbu, tak problem treba hladat aj inde…

zobaka
31. máj 2024

ja mám pocit, že sa s tým roztrhlo vrece, ja s tým zápasim tiež, som odrovnana, musela som pár dní ostať doma, idem si kúpiť Gynex, údajne to po 40tke môže začať zničením hormónov, koľko máš rokov? Ja sa už bojím chodiť aj von, lebo ako to nechce naskočiť späť úplná tma pred ocami

ablaciu ti neodporučili?

autor
31. máj 2024

@zobaka ja mám práveže 23 rokov. Minerály a všetko z výsledkov je v poriadku momentálne. Snažím sa naozaj robiť už všetko čo sa dá. Ale je to také silné a hlavne na večer že mi srdce ide uuuplne nepravidelne a práve vtedy neviem ani udýchať. Je to naozaj hrozné a nejde o to že by človek bol uzkostný ale tieto stavy sú nevydržatelne

zobaka
31. máj 2024

mám to podobné, akurát, že ja som stará koža 😂 je to neprijemne, tiež ma to oberá o pohodový život, idem poskusat všetko, čo sa dá a uvidime

autor
31. máj 2024

Ale naozaj, to sú situácie kedy človek sa cíti naozaj zle a všetci to pripisujú iba psychike. Ale čo ak sa snažím robiť všetko preto aby to prestalo a zhoršuje sa to. ? A lekár nevie sám ako pomôcť

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zobaka
31. máj 2024

oni lekári majú nejaké tabuľky, koľko es potrebuješ na ablaciu, keď splnas nie je čo riešiť, mňa štve to, že som ich mala v nejakom rozumnom počte a ako treslo, bolo ok, ale teraz idú v nejakej divnej retazovej psycho disco a mne je reálne zle aj dlhší čas po nich, človek potom rozmýšľa nad všeličím, či srdce, či embólia, či ho volajú na druhý breh 🙃

liv1
31. máj 2024

Akoze lekar nevie pomoct? Ake lieky beries? Ekg holter si mala? Kolko ich mas denne? Ablaciu ti neodporucal? Hybes sa? Cvicis? Dost spis? A strava?