Extrasystoly

kristin00
4. apr 2024

Ahojte, tiež pri eskach máte pocit, že vám srdce nebije a taký zvláštny pocit na hrudi ? Ja tu pauzu po eske nenormálne cítim, taktiež ten úder akoby sa mi chcel celý hrudník. Celkom ma to znepokojuje

lonely66
4. apr 2024

@kristin00 áno, mávam to dosť bežne. je to extrémne nepríjemné, ale nie je to nebezpečné. pokiaľ ich nemáš deň-dva v jednom kuse...

kristin00
autor
4. apr 2024

@lonely66 to nie, niekdy sú dni kedy nemám vôbec. Dnes som mala po dlhšom čase rovno tak 5 za sebou a veľmi veľmi nepríjemne až som úzkosť z toho dostala

magimi
4. apr 2024

@kristin00 áno, presne, keď ich mám viac za sebou, tak až zvieranie či bolesť na hrudníku (tak nejako si to predstavujem pri infarkte)
Podstatné je, či vieš prečo ich máš? Ja ich mám kvôli štítnej zlaze

kristin00
autor
4. apr 2024

@magimi ja sa liečim na úzkosť a mám problém aj s chrbticou, myslím že to bude tým, srdce mám vyšetrené a zdravé.

Ano, úplne také zvieranie jak keby som ani nadýchnuť nemohla 🙈

lonely66
4. apr 2024

@kristin00 ja to poznám. tiež mám dni, keď absolútne nič. nedávno som mala deň, keď takmer 2 hodiny vkuse :( už som to písala aj do skupinky o prechode, keďže mám na to už vek... ale v tvojom prípade to môže byť aj úzkosťou. ja som tiež dosť prežívajúca povaha, mne stačí na niečo pomyslieť, niečo nepríjemné alebo zložité, čo ma čaká apod. a už to ide.... a potom sa človek zacyklí. začne na to myslieť a zhoršuje sa to. je to nepríjemné. ale nie smrteľné. mala som rozhovor s kardiologičkou 😀 ja mám doma pre istotu frontin, ešte som ho ani neotvorila (mám ho pol roka). čo stále odolávam. možno keď chytáš také úzkosti, pomohla by ti polovička frontinu alebo neurolu (raz za čas, samozrejme) skús prediskutovať s lekárom...

lonely66
4. apr 2024

@kristin00 ešte k tomu nadýchnutiu. toto mám pri tých extrasystolách. srdce "poskočí" a zároveň akoby mi skočilo až do hrdla, akoby mi v danú chvíľu, daný "skok" sa nedalo nadýchnuť. presne viem, o čom píšeš. fakt nepríjemné :(

lagunka0000
5. apr 2024

@lonely66 presne aj ja tak isto, teraz som mala holter a v utorok mám prísť po výsledky, asi mi niečo zachytil lebo ma volajú aj na vyšetrenie, už teraz mi je blbo . Tiež som o tom písala do skupiny o menopauze lebo som v plnom prúde a mám asi všetko to najhoršie čo môže prechod spôsobiť

lonely66
5. apr 2024

@lagunka0000 môže to mať nejaký súvis. hormóny sú sviňa..

lagunka0000
5. apr 2024

@lonely66 môže, uvidím čo mi povedia na ten holter, keď som ho mala ako na potvoru som nič necítila a do dnes rána v noci zase také búšenie, no fuj

lonely66
5. apr 2024

@lagunka0000 ja ti verím, je to hrozné :( držím ti palce, nech sa to vyrieši

lagunka0000
5. apr 2024

@lonely66 ďakujem