Extrasystoly

16. okt 2022

Ahojte, minulý týždeň som mal 24h holter kvôli vysokému pulzu a extrasystolám. Keď boli výsledky, tak mi doktor povedal že na pár extrasytol to je v poriadku, že mám brať magnezium. Ale dnes ich cítim znova a sú dosť silné, až trošku bolestivé a fakt neviem čo si mam teraz o tom myslieť. Mávam aj svalové zášklby a posledné dni mám takú jemnú bodavú bolesť na srdci. Myslíte že môžem doktorovi veriť alebo je tam šanca že to zanedbal? Mám iba 17 rokov

jaja1991
16. okt 2022

Ja trpím na extrasystoly už asi 4 roky. Tiež som sa spočiatku bála, ale pochopila som vyšetrenia (ECHO, EKG, aj Holter) všetko ok. Povedali mi, aby som dopĺňala minerály. A naposledy mi
kardiologička povedala, že extrasystoly sú vlastne znakom vyčerpania (či už fyzického alebo psychického). Že vtedy si treba povedať Stop a aspoň na chvíľu si dať pauzu. Neboj, určite nič nezanedbali. Len treba sa naučiť aj s nimi žiť.
P.S. : ja ich cítim dosť aj počas svojich dní a resp. aj keď mám stuhnutú chrbticu

autor
16. okt 2022

@jaja1991 ja mám miernu skoliózu, ale tie bolesti a tlaky ma niekedy fakt vedia vyplašiť. Echo mám za sebou aj ja pred mesiacom. A aké magnezium by ste mi odporučili? Ja beriem magnosolv, ale to je práškové a asi nie tak účinné

taktotedanie
17. okt 2022

Najsilnejsi je magnosolv
Je len na predpis, nenavysujte davku max 1-2 x denne
A navstivit psychiatra

ivan2116
5. apr 2023

Ahojte ja mám 26 rokov a Extrasystoly pociťujem už druhý rok prvý holter zachytil tachykardiu dostal som betaloc a už sa viac neopakovala,, ale tiež ako píšete každý deň ich cítim bud ako keby mi srdce zastaví a potom sa rozbehne alebo cítim iba preškolenie je to veľmi na psychiku neviem si stym dať radi,, 3 krat holter som mal boli tam zachytené aj komorové Extrasystoly ale nic mi nato nepovedali len že to neni nebezpečne aj echo som mal robené 2 krat a nic tam nezistili ,, neviem ako sa ich zbaviť nebaví ma stym žiť ,, je tu niekto kto sa stoho dostal ?

irusa
5. apr 2023

@ivan2116 áno po 6 rokoch.. Je to oveľa lepšie.. Vraj tetania

irusa
5. apr 2023

@ivan2116 vraj magnosolv nič moc.. Kardiológ mi ho zakázal, vraj obsahuje veľa sodíka no v pribalovom letáku sa na sk to nespomína.. Dobrý je chelat a citrat