Extrakcia (vytrhnutie) zubov pred liečbou strojčekom bezplatne

lllenkaa
9. dec 2021

Dobrý deň. Mam naplanovanu liecbu strojcekom a celustna ortopedicka navrhla vytrhnut 8-icky (3 zuby) kedze mam zuby stesnane. V UNB Ruzinov to robia bezplatne ked je to na indikaciu lekara pred liecbou, no momentalne taketo ukony nerobia, len akutne kvoli covidu ☹ Existuje taketo nejake podobne miesto/nemocnica kde to este robia na poistovnu alebo za normalnu cenu? Za kazde odporucania na lekara budem vdacna. Dakujem krasne

nellynka
9. dec 2021

@lllenkaa Aj nam to odporucila....nemame tu istu? No my asi pojdeme do Iluxu na Racianskej, ale asi aj dobre zacvakame.

loginexistuje
9. dec 2021

@lllenkaa aj za necovidovych cias sa na taketo vybratie osmiciekmcakalo na termin bezne rok a to ti neurobia tri naraz zeraz toto nerobia takze toto ti lekarka zle odporucila skus ist mimo ba tam je lacnejsie

sissy27
9. dec 2021

@lllenkaa neviem či vôbec niekde, aj dcéra mala odporúčanie od zubárky a aj od čeľustnej, a aj tak som zacvakala 90€ za jeden (Heydukova, stomatochirurgia). A tri naraz ti nespravia, max 2 na jednej strane.

dilino
9. dec 2021

Teraz sa už všade plati za vytrhnutie zuba u zubárov kedže väčšina je už sukromna.V MT je maxiofácialne tam trhajú zuby na platbu cez zdravotnú poistovňu pacient tam neplati nič len neviem ako to tam funguje.

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lllenkaa
autor
9. dec 2021

@dreamss ano, musia, bola som na 3 konzultaciach a vsade mi povedali, ze trhaniu sa nevyhnem, padali aj take navrhy ze 4ky alebo 5ky, takze 8cky je z tohto najlepsia alternativa

lllenkaa
autor
9. dec 2021

@dreamss tiez si myslim, ze bezdovodne sa trhat nemusia, no ak je na to dovod ako v mojom pripade tak radsej osmicky ako ine zdrave zuby a ja ich mam uz aj zaplombovane

loginexistuje
9. dec 2021

trhat mozu aj mojej scere trhali ale tri stvorky a jednu patku ale zadarmo to nebolo aj ked mala pod 18

lllenkaa
autor
9. dec 2021

@sissy27 s tym ratam, ze to nebude naraz, len som sa snazila najst cenovo dostupnu alternativu kedze liecba strojcekom je draha najma po 18tke a so vsetkym okolo sa tie naklady nabaluju :-/ dakujem za info

desore
9. dec 2021

@lllenkaa U kazdeho zubara budes platit za extrakciu, ci ma zmluvy s poistovnami alebo nie. Je iba mytus, ze sa to robi zadarmo.

loginexistuje
9. dec 2021

@desore neni to mytus v ruzinove v nemocnici trhali vzdy zadarmo ak si mala vymenny loestok od zubara (na kazdy zub zvlast) s osmickami si sice cakala dlho na termin ale inak ok a uplne zadarmo ale pocas korony to nerobia

simca06022011
9. dec 2021

@dreamss vyberajú sa ak sa nezmestia ostatné zuby a ona rieši presne tento problem.

kiwi3
9. dec 2021

mne trhali stvorky, na trhanie je to urcite jednoduchsie. neviem, preco sa zrazu zacali riesit tie osmicky, nejak si to ani neviem predstavit, ako sa zuby posunu az do urovne osmiciek, ale mozno uz je vsetko inak odvtedy, co to robili mne

andrejka1974
9. dec 2021

@lllenkaa skus na racianskej tam msju donru cenu a oni mi naraz vytrhli 10 pokazenych zubov

desore
9. dec 2021

@loginexistuje Tak to bude asi jedina nemocnica na SK, popripade este v Kosiciach.

loginexistuje
9. dec 2021

@desore hej myslim ze ano u nas mlady zubar sa bal trhat tak tam posielal ale my sme BA kraj boli ale boli tam zo sirokandaleka ludia

terezka2233
3. feb 2023

@loginexistuje ahoj, nevies.ci uznje nieco nove,.ze uz pracuje normalne.? Je.aj taj stomatochirurgia.?

loginexistuje
3. feb 2023

@terezka2233 neviem nechodime ta uz mame ineho zubara bez zmluvy s poistovnami ale topka