Extrakcia osmičky

mimon770
27. jún 2022

Dobrý den zubar mi ide chirurgicky odstranit osmicku v pravo hore strasne ma boli.. Chcem sa opytat ako sa to hojilo dost mam s toho strach 😱 a cena sa ako pohybuje pri takychto zakrokoch? dakujem velmi pekne za odpovede

nenne9
27. jún 2022

@mimon770 bolelo par dni, neprijemne, ale dalo sa prezit.platila som 120 aj s RTG

blondinka95
27. jún 2022

@mimon770 nechcem ta strašiť ale mna to velmi bolelo tri týždne. Po troch týždňoch bola diera uzavretá a vedela som žiť bez alagetik. Nič mi po zákroku nepredpisali na to.
Bola to dolna osmicka a ozývala sa len raz za čas, pred zákrokom ma nebolela. Robili mi to v nemocnici takže som neplatila nič. Ešte idem na jednu ale psychicky sa pripravujem tak že som si radšej posunula termín

mayka730
27. jún 2022

90€..som 5ty deň po a absolútne necítim nič ..ďasno mi však zašil sem tam vezmem aulin keď trochu začnem cítiť 🙂 úplne v pohode všetko .

belllinka
27. jún 2022

@mimon770 horne osmicky su v pohode, trhanie asi minutku a ani ma to potom nebolelo. Spodne byvaju horsie, tu mi trhali viac ako hodinu a bolest potom asi tyzden.

vanessa0311
28. jún 2022

Cenu si nepamätám. Dala som si injekciu takže ma nič nebolelo len som cítila tlak keď mi ťahal zub a našťastie mňa nič nebolelo ani na druhý deň. Mala som trochu opuch a to je všetko. Ale myslím že som aj brala niečo od bolestí. ja čo mám extrémny strach zo zubára som to zvládla tak aj ty 🙂

gelifil
28. jún 2022

mne trhali uz vsetky 4, posledna bola uplne ok - pred vianocami, 2 mi tahali takto v lete a jedna z nich bola brutalna....bolela dlhooo, aj antibiotika som brala. Takže za mna skor zima ako leto.Ale je pravda, ze ta brutalna bola spodna,

amiaja
28. jún 2022

@mimon770 mne trhali obidve horne a uplne v pohode.. nebolelo ani pocas a ani po trhani

diewcatqoo
28. jún 2022

Mne tahali pred mesiacom. Zubarka sa to snazila vypacit asi 40 minut, neslo to, lebo som mala nejak pokrutene korene. Bolelo ma v ten den, kedy mi to vytiahli, to som si dala aj paralen na noc. Myslim ale, ze skor bolelo z toho dlhodobeho tlaku na lice. Druhy den ma tiez bolelo, ale dalo sa to v pohode vydrzat. Asi 3 dni som si davala pozor na to, co jem a nejedla som na tej strane.
Osmicku mi tahali uz aj predtym, to som bola osetrit vedlajsi zub. Mala som to napichnute a zubarka vravi, ze co keby sme dali von osmicku, ked to mame napichnute. Ja ze ok a ani som nevedela kedy, uz bol zub von. Po tom som sla normalne do prace, vobec ma to nebolelo.
Inak, neplatila som nikdy nic za trhanie zubu.

7lenka11
28. jún 2022

Mne ťahali dole, stálo to 150 Eur. Zákrok som cítila, lebo mne nezabrala dobre lokálna anestéza. Inak mne odporučili brať pred zákrokom a po ňom Wobenzym, myslím, že to dosť pomohlo. Inak počula som, že horšie je to v teple, kedy sa to horšie hojí, ale možno to nebude tvoj prípad...

anile12
28. jún 2022

Och robili mi to asi pred 2m. Poviem ti myslela som že ťa bolesť nikdy neprejde. 2 týždne hroznej bolesti 😞😞odstránili mi 8-dolev ľavo. Ja som išla najprv k môjmu zubárovi a ten mi dal výmenný lístok do nemocnice na chirurgiu a tam to robia úplne zadarmo.

mimon770
autor
30. jún 2022

@anile12 Ďakujem vam pekne za odpovede.. Dnes som bola a zvladla som to.. Este by som sa opytala kedy ste potom mohli uz normalne jest? A co ste si davali na ranu? Necitim bolest ale citim ako by mi opuchlo dasno tam kde mi vytahoval ten zub

anile12
30. jún 2022

@mimon770 opuch je normálny, kazali mi dávať studené obklady, na ďalší deň som už jedla všetko ale na druhej strane. A malo by sa aj po pár dňoch už vyplachovať napríklad s glimbax vodou

kris_tin257
30. jún 2022

Spodné osmičky sú ďaleko horšie, tá ma vyšla 180€ a bolelo to prvé tri dni dosť a opuchnutá som bola riadne, musia to chirurgický odstraňovať. Vrchné osmičky sú lepšie vytrhnutie bolo myslím 100€ večer jeden panadol a na druhý deň som už nevedela že čosi trhal

mimon770
autor
1. júl 2022

@anile12 uz mi presiel aj opuch.. M dobrat antibiotika co som mala a vyplachujem repikom.. 🙂

mimon770
autor
1. júl 2022

@kris_tin257 no mna caka este aj spodna osmicka dost robi problemy, teraz ma horna vysla 65eur aj to mi preplati poistovna lebo zubar čo mi to robil tak nemal zmluvu s mojou poistovňou 🙂