Exstrasystoly

juraj456
12. dec 2023

Zdravím vás, chcem sa opýtať niekedy mám preskakovať je srdca ale úplne v pohode ale dva dni po sebe večer sa mi stalo že to zbuchotalo celou hruďou také nepríjemné to bolo stalo sa to len raz. Môže sa to stupňovať? Alebo je to už nebezpečné? Klasické preskakovanie som mal roky hocikedy ale nie až takto, či to môže byť cíti z chrbtice až tak alebo lieky, úzkosť neviete? Stalo sa mi to večer pri sedení. Ďakujem

mirkava
12. dec 2023

@juraj456 neviem, či ti tu v tomto niekto poradí. Treba zájsť za odborníkom. Tiež mám extrasystoly, aktuálne búšenie srdca. Beries na to nieco?

siegi
12. dec 2023

@juraj456 ja ich mavam tiez roky a su o dost horsie ked mam riadne zablokovanu hrudnu chrbticu a este preplneny a velmi nafuknuty zaludok mi ich zhorsuje

juraj456
autor
12. dec 2023

@mirkava ahoj. Bol som na vyšetreniach tak pred mesiacom a všetko mám dobré napr výkyvov ale že tie sú prirodzené že srdce je v poriadku. Mám úzkosť a lieky na úzkosť tak aj z toho píšu vedalsie účinky že sa mení rytmus srdca a z chrbticou mám problémy. Že srdce je zdravé

juraj456
autor
12. dec 2023

@siegi a čo ich máš až také nepríjemné? Ja som mal hocikedy cez deň ale nie každý to bolo raz za čas iba teraz pár dní ich je tak za den pár.

ariannazara
12. dec 2023

@juraj456 odkedy som začala navštevovať 3 krát do týždňa fyzioterapeuta som aj zabudla ze som niekedy mala extrasystoly. Život nabral hneď iný rozmer ;) takže v mojom prípade to bolo do chrbtice

maminabobo
12. dec 2023

Extrasystoly nie sú choroba...je to príznak, reakcia tela na iný problém....ten treba riešiť...stres, únava, chrbtica, psychika.. NIe sú nebezpečné, iba môžu byť nepríjemné, lieky na tep (betablokátory) ich môžu eliminovať.

siegi
12. dec 2023

@juraj456 ked mam velmi zablokovanu chrbticu su riadne neprijemne az bolestive miestami. a hlavne ich je viacej co citim. Ale nerobim si z toho nic, uz som si zvykla... viem ze musim zacat zase pravidelne cvicit a uvolnit chrbat