Existuje sanatórium pre psychicky chorých?

12. jan 2024

Existuje také? Mame otca žiaľ je na tom naozaj zle, nebezpečný pre okolie potrebujeme ho niekde umiestniť aby už nikomu neublížil, pripadne aspoň na dlhšiu dobu.

kacena4
12. jan 2024

ano existuju, lekar ktory ho osetruje a ma to v starostlivosti vam presne povie ktore su vhodne a beru pacientov s jeho dg.

kubkovamama
12. jan 2024

Su psychiatrické liečebne.Ošetrujúci psychiater vás nasmeruje, ktorá je vhodná podľa diagnózy

alickapusinka
13. jan 2024

Pokiaľ nie je zbavený svojprávnosti a nepôjde neurobíte nič. Svojprávnosť musí riešiť súd. Musí mu určiť poručníka ale nie je to ľahké je to veľmi ťažké.

bebebi
13. jan 2024

@alickapusinka ak je nebezpečný pre seba a okolie (čo autorka uvádza, že je) môže byť umiestnený v liečebni aj proti svojej vôli

alickapusinka
13. jan 2024

@bebebi iste máš pravdu jasné najprv by to musela súdne dokázať až potom by ho zbavili svojprávnosti.

autor
13. jan 2024

@alickapusinka ono nie je problém ze by tam neisiel z vlastnej vôle, len ci by ho teda vzali niekde aj na dlhšie, kým vyriešime domov dôchodcov, kde majú skúsenosti aj s takýmito ľuďmi. Žiaľ je v poradovniku štvrtý tak to ešte chvíľu potrvá a dovtedy potrebujeme dočasne riešenie.

alickapusinka
13. jan 2024

Podľa mňa by ho vzali niekde určite. Ja som si pôvodne myslela že nechce ísť sám že čo mate robiť. Určite niečo nájdeš.

bebebi
13. jan 2024

@alickapusinka nie, ak je nebezpečný, nie je potrebné ho zbavovať svojprávnosti. Mimochodom zbaviť niekoho svojprávnosti sa už u nás nedá.