Existuje alergia na teplo?

kikidee
9. apr 2019

Existuje nieco ako alergia na teplo alebo teplu vodu? Nie som alergicka na nic z potravin, liekov ani rastlin (pelov). Ked sa vsak sprchujem trochu teplejsou vodou, po sprche ma takmer vzdy svrbi pokozka. Vacsinou tie iste miesta- predlaktia, predkolenie, niekedy cele ruky a nohy a obcas aj cele telo. Tento problem v lete zmizne (asi preto ze nepouzivam tak horucu vodu). A minule som vyberala jedlo z horucej rury a potom ma strasne svrbeli ruky. Najprv som nevedela z coho a potom mi doslo, ze ved je to rovnake ako po tej sprche- svrbi velka plocha, je zacervenana pokozka. Po par minutach to vzdy prejde, ale samozrejme nevydrzim a musim sa poskrabat (mam taku kefu na umyvanie, normalne sa kefujem po sprche ako kon 😃) Nemate niekto skusenost s niecim podobnym?

pribinak
9. apr 2019

Horúca voda vysušuje pokožku. To nie je ziadna alergia, ale fakt.

gabuliacik
10. apr 2019

Vola sa to chladova alergia. Ja ju mam. Telo reaguje,ked ma velky teplotny vykyv. Mne jeden cas puchli prsty. Zajdi alergologicke a spravi ti test s ladovou kockou...

ellieellie
10. apr 2019

To nie je alergia na teplo, ale na chlad. Nerobi ti zle to teplo a tepla voda, ale praveze potom ten studeny vzduch, ked vyjdes zo sprchy - preto v lete nemas ten problem. Zazivala som to iste, sla som sa do krvi doskriabat. Pomaha vyhybat sa tomu teplotnemu soku. Sprchuj sa v menej teplej vode a ked vyjdes zo sprchy, zabal sa do zupanu a nechod hned von z kupelne.

eko22
10. apr 2019

Baby majú pravdu, je to práve naopak alergia na chlad, ide tam o ten teplotný skok, to ti robí zle. Normálne je na to aj test takže treba ísť k doktorovi

jana_vaj
10. apr 2019

Moja kamoška má potom alergiu na zimu. To je neuveriteľné čo to s ňou robí, keď nastane zima a mrazy

ladybug6
10. apr 2019

Ahoj, pri čítaní tvojho príspevku akoby som čítala o sebe 😃 teda až na tú rúru. Odmalička som mala brutálne svrbenie predkolenia v teplých mesiacoch, v dospelosti sa pridali predklaktia, stehna a občas výnimočne aj zvyšok tela. Riešila som to s obvodnou, dermatovenerologickou ale príčina nezistena, na alergologiu nemám nervy takže som sa s tým naučila žiť. Odsledovala som si že mi na to nerobí dobre priamy kontakt s trávou a burinami. Nesadam si nadlho ani na anglický trávnik, v lete sme mali párty na chate kde bolo kopu kríkov a burín, 3 dni potom som si myslela že zahyniem, mala som chuť sa zvliect z kože ako had. Úplne najhoršie sú tie predkolenia tie si dokážem vyskriavat do krvi ( po holení ani nehovorim), na stehnách sa skriabem až sa mi spravia podliatiny (veľa malých bodiek). Jedine čo mi to vedelo zmierniť bola dezinfekčna indulona ťa sa už myslím ani nevyrába a minulý rok malo "laroš p" novinku tu SOS tyčinku a tá tiež pekne vedela ukludnit. Ak máš nejaký tip tiež daj mi vedieť budem rada. Alebo ak to budeš riešiť s alergologiu daj vedieť ako si dopadla

win_gi
10. apr 2019

@kikidee tak existuje alergia na chlad, možno aj na teplo, ale najlepšie bude keď sa opýtaš lekárky 🙂

katrinka8
10. apr 2019

@jana_vaj - alergia na chlad je bežná (a vie byť mega nepríjemná) 😉

bronik89
10. apr 2019

S alergiou na chlad som sa už stretla, moja teta ju má, no na teplo, to je pre mňa nejaká novinky. Pre mňa by to bola celkom pohroma, keďže leto a slnko zbožňujem

kikidee
autor
10. apr 2019

@pribinak to viem, ale stava sa mi to aj ked nemam suchu pokozku a pravidelne kremujem..
@gabuliacik
@eko22 toto pocujem prvykrat, dakujem..
@bronik89 slnko mi vobec taketo nieco nesposobuje.. cele leto je praveze ok. Ako pisu baby vyssie, zrejme to bude nahlym ochladenim pokozky. Blbe je len to ze ja sa len utriem uterakom a uz som cela cervena, takze obliect zupan nehrozi, nemohla by som sa potom kefovat😃 je pravda ale ze v kupelni nekurime, mame tam chladnejsie.
@ladybug6 inak mne sa tiez vyhadzu ruky ked pridu do styku s travou alebo senom. cele predlaktia a tiez to svrbi. Nohy neviem, ale napr po oberani jahod mam polhodinu cele predlaktia cervene a svrbia. Oberam vzdy v rukaviciach preto.