Excimer - skúsenosti

zuzanna822
3. jan 2022

Ahojte, najdem tu nejake slecny, ktore absolvovali operaciu oci v tejto klinike? Mate nejake skusenosti? Resp aku metodu rezu ste zvolili? Ake bolo zotavovanie, popripade bolest?

Chcela by som tu absolvovat zakrok, nevidim do dialky(-5)

Dakujem😊

adamol
3. jan 2022

@zuzanna822 ahoj ja som bola, Max spokojnosť. Dala som si spraviť zákrok aj vyšetrenie v jeden deň, prišlo mi zbytočné chodiť hore dole. Mala som metódu LASEK. Každopádne oni ti po vyšetrení povedia ktorú z operácii si môžeš vybrať, u mňa boli vhodné viaceré, u sestry napr. iba tá najdrahšia Smartsurface.
Zákrok je úplne bezbolestný, aj zotavovanie po tom, iba to trochu rezalo ale to nič. Prvé dni budeš veľmi citlivá na svetlo, potom to bude ok, ja som cca po dvoch týždňoch videla na 95% dobre ostro. Zákrok som podstúpila v novembri. Neľutujem, išla by som do toho znova.

zuzanna822
autor
3. jan 2022

@adamol dakujem krasne za odpoved,a chcela by som sa este spytat, ci si musela mat nejaky kludovy rezim(je mi jasne ze nezacnem cvicit den po operacii😂) ale cca po kolko dnoch uz si nebola obmedzovana vobec?🙂

zuzuliennka1
3. jan 2022

@zuzanna822 to zavisi od typu operacie, ja som ostro videla hned, ale kludovy rezim pre oci som mala asi 10 dni - ziadny mobil, pc, telka, len som si v pritmi knihy citala a slnecne okuliare som mala aj v byte 😁 z -10 na nulky

adamol
3. jan 2022

@zuzanna822 no ak máš prácu s PC, tak naozaj ten týždeň čo odporúčajú by som s ním ani nepracovala, veľmi to ťahá oči, nepríjemné, neviem to opísať. Cvičiť sa nemôže tuším mesiac ? ..Možno dva týždne o operácii, kvôli tlaku atď nepamätám si už

1sally12
4. jan 2022

Ja tiež tuším metoda lasek, pred 8 rokmi, tiež som bola spokojná, cca tie dva tyzdne som mala kludovy rezim. tento rok sa mi to ale vrátilo čiže opäť okuliare -0 5 😔

domini404
4. jan 2022

Ahoj, tiež som bola v Excimeri, ale za pol roka to už bude 10 rokov 😀 asi pred dvoma rokmi som začala potrebovať okuliare na PC a pri šoférovaní, inak vidím celkom ok. Išla som cca z -4/4.5 na nulky. Nepamätám si síce metódu, ale samotná operácia trvala do 15 min 🙂 personál bol skvelý, dokonca mi dali aj plyšového macka, aby som sa pri operácii nebála. Neľutujem ani jeden deň, a keďže je tam doživotná záruka, možno sa tam zastavím ešte raz, či by sa ten zrak nedal upraviť 🙂

ccce
7. jan 2022

@zuzanna822 ja som bola v decemebri 2021. Bola som metodou bez rezu Lasek. Excimer odporuca viac zakroky Povrchovu metodu, pretoze ako sami pisu na stranke nie su presveceni o uplnej kvalite metody hlbkovej. To som mala potvrdene j od ineho lekara, prero som si vybrala excimer. Prostredie, personal mili, vsetko pekne nacasovane. Isla som z 8,50 dioptri na 0,8 a to kvoli tomu ze mam 39 rokov a aby predlzili cas kedy nemusim nosit okuliare do blizka, tak sa to vraj vyrovna.
Hned po opeacii som videla lepsie ale tak ako pod vodou. Na 9 den som citila viditelne zlepsenie a kazdym dnom lepsie. Dnes je tomu mesiac od operacie, lave oko vidim vyborne, prave este horsie ale uz som aj soferovala. Dufam ze prave sa bude zlepsovat, pisu ze to trva od 6 do 12 tyzdbov kym sa zrak ustali pripadne aj do polroka. Kazde oko a organizmus je individualny. Co sa tyka bolesti, po operacii je to skor pocit piesku, cudzieho telesa, da sa to zvladnut, nie je to nieco katastrofalne. Najhorsie trva tak 3 dni potom sa zmienuje. Lekar predpise kvapky a podla rozpisu je potrebne kvapkat Ja som sa za ten cas aspon objavila mnozstvo podcastov, kedze som tv a mobil pouzivala menej.

jarka225
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
9matulik9
4. feb 2022

Ahojte, vedeli by ste mi prosim povedat, preco je v Excimeri no touch metoda drahsia o 250 € ako napr. v Iclinic, ked tvrdia, ze su jedini na SR, ktori ju robia?😏 Aj na stranke Vesely je dokonca o tejto metode pisane, ze patri medzi bolestivejsie a nie je uz moc popularna...Iba by ma zaujimalo, ci je v nich nejaky rozdiel a ci Excimer predsa len nema nejaku inu/lepsiu/menej bolestivejsiu metodu..bola som pre nu rozhodnuta, ale neviem, uz sa v tom stracam 😏

zuzuliennka1
4. feb 2022

@9matulik9 no touch myslis metodu bez rezu?
moze to byt tym, aky pristroj na to maju a v Excimeri maju najnovsie lasery, ktovie co naozaj pod tymto nazvom robia v iClinic. A ono je sice pekne, ze si bola rozhodnuta, ale v konecnom dosledku na nu ani nemusis byt vhodny pacient, najlepsie je ist priamo na kliniku kde chces byt operovana, spravia predoperacne vysetrenie a vysvetlia ti, ktore metody su vobec v tvojom pripade vhodne

wikinap
31. dec 2022

@adamol môžem sa opýtať prečo sestre iba tu dráhu odporučili?