Euthyrox a jeho vedľajšie účinky

stankabk
29. dec 2014

Ahojte žienky. Chcela by som Vás poprosiť o Vaše skúsenosti s euthyroxom. Aké vedľajšie účinky pociťujete? Viac ako rok nedostávam menštuáciu pravidelne ako predtým a teraz ako mi lekár zvýšil dávky som trochu pribrala. Len teraz neviem, či je to z liekov, alebo z Vianočných sladkostí, ale z takýchto vecí nezvyknem priberať. Kamarátka mi spomínala, že jej mamka dosť pribrala. Ďakujem za Vaše skúsenosti, postrehy.

evadek
29. dec 2014

ja ziadne....absolutne ziadne....ja nemam ani ziadne priznaky chorej stitnej zlazy...len katastrofalne vysledky a neschopnost otehotniet....
mozu mi zvysovat..znizovat....hodnoty skacu.....ale ja sa citim fajn.....len ci niekedy otehotniem netusim :(

eeffka
29. dec 2014

@stankabk beriem 2r 25mg a ziadne vedlajsie ucinky... priberat urcite nebudes z neho najma ak ti zvysili davku skor schudnes, to bude vianocami

lukka10
29. dec 2014

Skor to bude zo sladkosti,zvysena davka by mala toto priberanie spomalit alebo zastavit. Vseobecne nedostatok tyroidalnych hormonov cize hypoyreoza povacsine vedie k spomalenemu metabolizmu a tym padom k priberaniu. Ak si na davku zvyknes v priebehu niekolkych tyzdnov,ustali sa to.

lukka10
29. dec 2014

Este vedlajsie ucinky: bolest hlavy,tras,potenie,nespavost. Vsetko pri spravne stanovenej davke odoznie,chce to cas.

lukka10
29. dec 2014

@evadek vysetrenie na polycysticke vajecniky -AMH, diabetes, ak obe su negativne,chce to len cas

evadek
29. dec 2014

@lukka10 ostatne veci su ok....ALE mam protilatky na spermie..moj ma zly spermiogram...mam endometriozu..a v centre mi povedali,ze najvacsi problem preco nemozeme je stitna zlaza.... ALe riesime to..nic ine mi neostava....

tehulka2011
29. dec 2014

ja beriem euthyrox roky, momentalne 75mg a neziaduce ucinky nepocitujem

ervenka
29. dec 2014

@stankabk to bude Vianocami. Ja som nepriberala, praveze som aj pekne schudla. Vedlajsie ucinku ziadne, euthyrox dobre znasam. Pri LEvothyroxe som mala vedlasie ucinky, ale ten mi uz nikdy nedaju...
@evadek ja sa liecim na stitnu od dec. 2011. V lete tohto roku mi dr. povedala,ze mozeme skusat a na prvy krat to vyslo. Mam len stitnu, inak som zdrava. Skor by som povedala,ze tvoj problem moze byt to vsetko okolo, co si pisala + psychika.

crocus11
29. dec 2014

ja tiež absolútne žiadne, len náhodou mi zistili hypotyreózu, 1 deň v týždni neberiem a nepociťujem žiadnu zmenu, ani nepriberám...

evadek
29. dec 2014

@ervenka ja som mala po roku skusania liekov na dva tyzdne dobre vysledky - 2,99 ...po dvoch tyzdnoch mi z nicoho nic vystupila hodnota na vyse 7 ...takze my skusame...len s takymi hodnotami sa neda...Nikto z lekarov si nevie vysvetlit preco mi po dvoch tyzdnoch tak vyskocila hodnota..bola som aj v Lubochni..tam povedala Mudr. ze sa s tymto este nestretla...

ervenka
29. dec 2014

@evadek to skusanie som myslela- skusanie o babo... ;) Neviem, ci beries aj ine lieky. mozno sa to vsetko ovplivnuje... Nie si nahodou aj v skupine SZ tu na MK?

evadek
29. dec 2014

@ervenka som v tej skupinke🙂..... lieky ine neberiem...az teraz som zacala...a to ma ovplyvnovat pozitivne...
Takze mne Mudr. povedala,ze su ludia kt. sa velmi tazko nastavuju lieky...ze dokonca su zeny kt. sa podarilo nastavit az po 5 rokoch....

stankabk
autor
29. dec 2014

jej, ďakujem Vám, baby, za názory a skúsenosti. Zneistilo ma to, že ja prakticky žijem na sladkostiach a nepriberám, a teraz 2 mesiace mam zvýšenú dávku a zrazu som pribrala. A možno už starnem 🙂

kvojtanikova
29. dec 2014

@stankabk ja tiez beriem dokonca 125mikrog uz asi15 rokov a nepamatam si ziadne vedlajsie ucinky, ak tak museli byt hned v zaciatkoch, mozno mesiac-dva prveho uzivania

@evadek len na povzbudenie, verim ze sa babatko raz podari, ja mam dve a obe som pocala uz pri uzivani Euthyroxu bez problemov, tak urcite to aj tebe skor ci neskor vyjde.

evadek
29. dec 2014

@kvojtanikova Ďakujem...raz musi..no uz sme sa rozhodli to buduci rok -2015 riesit aj osvojenim.... neda sa sledovat vsetky vysledky..a ked zlepsim jedno..pokazim druhe....do toho ten spermiogram..a ani v centre nam nevedia pomoct..kedze na umele oplodnenie musi byt stitka do 2,5 ..a taku som v zivote nemala,....

ervenka
29. dec 2014

@evadek no ja som pred tehu mala najlepsie 3,16. Ale ty si iny pripad... Mozno ta potesim, v NL uz skusaju experimentalne so SZ od prasiat. (naturalne hormony namiesto umelych eu/levothyrox) Len je to este experiment. Takze to este potrva, kym to dorazi na SVK a bude normalne preplacane cez poistovnu.

nanulik
29. dec 2014

ja sa liecim 17 rokov. mala som rozne davky. momentalne beriem 150. po tehu sa mi hodnoty dost rozhadzali a rok trvalo kym mi to dali do normalnych hodnot.
mozem potvrdit ze priberanie s liekmi vobec nesuvisi. len ked viac vynechavam hapruje mi cyklus, som unavena, mota sa mi hlava. takze ked chcem byt v pohode musim si davat pozor aby som uzivala oravidelne

lenka.s
29. dec 2014

@stankabk 6 rokov ho uzivam a nemam ziadne vedlajsie ucinky ani v zaciatkoch uzivania si na ziadne nespominam, akurat som prestala priberat, ked mi ho dr nasadila

@evadek bola som na tom podobne pred 10 rokmi, behala som po lekaroch, krmila som sa liekmi a nakoniec mi gynekolog povedal, ze nikdy deti mat nebudem .... zmenila som lekara a teraz v decembri som porodila tretie dieta 🙂 .... drzim palce, aby si aj ty nasla tu spravnu cestu k babetku 🙂

anina63
29. dec 2014

Milé žienky,chcela by som sa spýtať,predtým ako vám bolo zistené niečo so štitnou pociťoval ste nejaké zdr. problémy? Ja mám autoimunnú tyreotýdu,zatiaľ sú hormóny v poriadku,ale výsledky zápalu strašné,zdevastovaná šť. žľ. zápalom.

evadek
29. dec 2014

@lenka.s ja som to momentalne prestala liecit...lebo dat vsetky veci dokopy je nemozne....bola som u najvatsich odbornikov....takze teraz jem len tabletky a cakam na zazrak...uz bolo dost slz...depresii...uz sa to nejak vo mne zlomilo...

libertine
29. dec 2014

ja mam autoimunitnu tyreoitidu, hypotyreozu, brala som 100mg, po ukonceni kojenia znizene na 88 mg. jedine vraj mi z tej stovky mohlo busit srdce, lebo po tehotenstve uz nebolo treba taku davku, ale neviem, nejak ziadne vedlajsie ucinky nepocitujem. ak mas spravne nastavenu liecbu, nemala by si.

bbbarunka
29. dec 2014

@stankabk euthyrox beriem uz par rokov a nemam ziadne vedlajsie ucinky.

kiwi82
29. dec 2014

ja beriem cca 5 rokov euthyrox a nemám žiadne vedľajšie účinky.

zlotazla
29. dec 2014

@anina63 mne strašne puchli prsty-zavodňovala som sa.bola som unavená a padali mi vlasy.tabletky beriem tretí rok a zmena k lepšiemu-upravil sa mi cyklus (inak som ho mávala každé tri mesiace) a nemám spuchnuté prsty.beriem 50 g euthyrox.

anina63
29. dec 2014

@zlotazla Ahoj,si zlatá,že si odpísala....tie prsty mám opuchnuté aj ja,ale mňa trápia aj úzkosti a neviem či to môže s tým súvisieť,ked sa hormóny tvoria normálne.

zlotazla
29. dec 2014

@anina63 podráždenosť môže byť tiež indikácia,aj zmeny nálad a nechuť do života.ja som od mala náladová takže na štítnu to zvaliť nemôžem 😀 každopádne zájdi za doktorom za skúšku nič nedáš.mne poruchu štítnej žľazy zistili náhodne a doktorka bola zhrozená lebo bola zväčšená dvojnásobne a rovno ma chceli operovať.

anina63
29. dec 2014

@zlotazla ja chodím na kontroly 1 krát ročne už 12 r. ale posledné 3 r. mám oveľa horšie zápalové výsledky,lenže pokiaľ si vytvára hormóny,tak sa iba sleduje. V januári mám kontrolu v Ľubochni.

malinka158
19. aug 2015

dievcata, od kedy beriem euthyrox mam stále problém zo zapchou. ☹ moze to byt příčina? v letaciku tento problém nie je uvedeni. alebo mam hladat pricinu inde? 😒

ifka22
24. aug 2015

Ahojte. ja beriem euthyrox 50.asi mesiac.prve 2tyz som brala len polovicu A teraz celú tabl.mam zníženú funkciu žľazy a chronicky zápal žľazy.
moja otazka:kedy vám začali zaberať lieky?lebo ja nepociťuje, že by pomáhali už som ako hypochonder (vlasy padajú, suchá koža na tvary,som nejaká opuchnuté, stále cítim ako teplotu Al mám také návaly tepla a bolieva má hlava.dost to unavuje😕)ako s tým bojujete Vy?
vdaka za info a rady

marielik78
6. apr 2016

Ahojte, ja beriem druhy mesiac euthyrox kazde rano, mala som od porodu znizenu funkciu stitnej zlazy a chronicky autoimunny zapal (ale teda chuda som dost, akurat unava, padanie vlasov, problemy s tlakom a srdieckom sa prejavovali). Dlho ma dr. sledovala a teraz sme sa rozhodli skusit lieky.
Za prvy mesiac som kilo pribrala, stravu som nezmenila, pohyb mam rovnaky, takze jedine liekmi to bude, este castejsie mavam migreny a zacala ma velmi palit zaha (priznaky ako pri infarkte), takze asi mi tie lieky nerobia najlepsie ani na moj chronicky zapal zaludka a dvanastornika :( Ale chcem vydrzat, lebo na konci tretieho mesiaca mam ist na kontrolu, ci sa mi stitna zlaza vobec nimi dala do normalu, tak snad to vydrzim uzivat...
@ifka22 Ako ti je? Zlepsilo sa to?