Erytrofóbia - červenanie sa

11. apr 2023

Ahojte,chcela by som zistiť či je tu viac takých žien, ktoré majú podobný problém čo sa týka červenania sa . Ked s niekym hovorite , alebo niekam prídete a chcete sa niečo spytat, alebo keď niekoho nečakane stretnete a podobne situácie. Ako to riešite , poprípade či sa vám podarilo sa z toho dostať🙏🙏

terezka2911
11. apr 2023

Mám to takto od detstva...zlepšilo sa to časom, keď už mám deti a zvykla som si riešiť veci či už s lekármi alebo tak...ale stále sa mi to stáva 🤷🏻‍♀️ už som si na to zvykla

janetinka27
11. apr 2023

Podobne, pomohla mi praca s ludmi, niektore veci ma prestali vnutorne rozrusovat, viem reagovat aj na drzejsie ci hlupejsie narazky, niektore veci vypustam, neberiem si ich osobne. Aj ostatni ludia su len ludia, nepustam si ich k telu, viem si drzat viac odstup.ale obcas sa mi cervenanie stava, ked som v rozpakoch, uzkych, alebo aj pri komplimente od cloveka, na ktorom mi zalezi (cudzie komplimenty ma nezaujimaju), alebo ked sa snazi mi niekto ublizit, alebo preniknut hlbsie a tam sa pokusa utocit, alebo ked citim tlak manipulacie atd.
Kedysi som sa cervenala viac z hanblivosti, teraz skor pri tlaku, utoku, hneve, nespravodlivosti atd

autor
12. apr 2023

A aj sa vás na to ľudia pýtajú že čo sa deje ? Máte nejakú vhodnú odpoved na to keď sa to stane ??

terezka2911
12. apr 2023

Už sa nepýtajú, teda veľmi veľmi zriedkavo...hm, nemám, poviem, že áno, červenám sa a neviem to nijako ovplyvniť

janetinka27
12. apr 2023

nepytaju sa, ved je to neslusne, nezdvorile. ked som bola dieta, tak som sa pohybovala v detskom kolektive, kde to hocikto komentoval, ale dnes sa k tomu uz nik nevyjadruje.