Epilepsia a skúsenosti s liekom depakine.

nikolca
18. okt 2019

Bola som na EEG vyšetreni a zistili mi na mozgu epilepticke vyboje doktor mi povedal že si mam prisť predpisať lieky v predstihu lebo nemožem zostať bez liekov že to može so mnou niekde švihnut a možem dostať zachvat zarial som zachvat nemala no mam z toho strach.beriem lieky depakine.ma niekto skusenosti s tymto liekom?

prevenar
18. okt 2019

@nikolca ..osobnu skusenost s epilesiou nemam , ale mozno ti pomoze toto - zda sa ,ze veganska strava moze byt napomocna v tomto .

https://www.youtube.com/watch?v=wMMV9aJMzUU

drzim palce

marinecka95
18. okt 2019

@nikolca ahoj 🙂 môj brat má epilepsiu a taktiež berie depakine. Liečba zabrala a je bez záchvatu - jedine mínus je priberanie z tohto liečiva 🙄

adrika222
18. okt 2019

Mne ties diagnostikovali nechcela som tomu verit ziadne zachvati som nemala tak som sla k druhemu neurologovi urobili znova eeg a magneticku rezonanciu a povedal len tolko zemi jedna strana mozgu pomalsie funguje akurat som mala len take priznaky zavraty nevolnosti obcas sami stratilo ocne pole nic som skoro nevidela nevedela som udrzat rovnovahu koncentrciu ked som stala polka tela mi chvilkovo ochrnula tasko sami prehltalo hrozne myslela som zesa vtedy asi zblaznim a doteras to tak je raz je dobre raz je zle. Niekdo povedal ze nemam nato mysliet ale dasa nato nemysliet ked robim bezne cinosti a znicoho nic to namna pride neda. Ked sami stav zhorsi mam znova dojst neurologovi a momentalne samu nevihnem

miky25117
18. okt 2019

Pokial si nemala ešte záchvat tak buď v klude dolezite je sa vyvarovat drazdivym aspektom a to hlavne alkohol ten by ti to mohol spustit

jeanne14
18. okt 2019

@nikolca Depakine som brala tuším do svojich 12-13 rokov. Neviem ako dlho, ale ten nazov si pamätám.Liecba zrejme zabrala, záchvat som nemala už veľmi dlho. Držím palce

nikolca
autor
19. okt 2019

@adrika222 tomu som nechcela uveriť ani ja ked mi povedali že mam epilepsiu ťri mesiace som čakala na vysledky čo som sa tam navyvolavala vždy ma odbili že to nie je popisane a naraz toto.mam strach večer zaspavať že dostanem v noci zachvat bojim sa zoatať cez den sama doma

nikolca
autor
19. okt 2019

@marinecka95 ahoj a ako dlho tie lieky berie?no to si ma nepotešila ja okrem toho depakine beriem antidepresiva už len z tych som pribrala 20 kilov a ešte ked priberiem z tychto

adrika222
19. okt 2019

Nikolca presne aj ja som mala strach sama s dietatom malim doma a ze teras dostanem ten zachvat aj ked som ho nikdi nemala a napokon mam uplne nieco ine no nieje to este uplne objasnene len dufam zzeto nebude skleroza multiplex tie priznaki mi tomu pripominaju

marinecka95
19. okt 2019

@nikolca berie ich približne 10 rokov a pribral teda 30kg cca .. nechcem strašiť, možno to nebude tvoj prípad.