Endometrióza, bolesť panvy, MRI

marshmallow
16. aug 2024

Ahoje maminky máte niektora Endometriozu? Mňa už ta panvová bolesť aj mimo menštruácie ubíja...už ma páli aj pri močení aj pri styku...zvažujem MRI....máte niekto rovnaké problémy?

luccija
16. aug 2024

@marshmallow mám endo, ale nerobí mi problémy.Tak choď na laparoskopiu až pri op vidia kde všade sú ložiská áno, môže robiť problém aj s močením, stolicou atď...

fifa989
16. aug 2024

Áno najlepšie je podstúpiť laparoskopiu, aj vyčistia keď tam niečo budete mať

martinkatinka
16. aug 2024

Mam endometriozu roky. MRI nemusis zvazovat. Lekar by ta mohol poslat na diagnosticku operaciu.

marshmallow
autor
16. aug 2024

Ja som bola v 2014 na diagnostickej laparoskopii tam vypalovali aj prefuky robili...potom som otehotnela...ale teraz posledný rok je to masaker....nechcela by som opäť pod nôž lebo nemám kde dať dcérku a aj v práci by sa im iste nepáčilo...za to premýšľam len nad MRI ci tam nie je niečo horšie 😐

michaela329
16. aug 2024

@marshmallow pomohla operácia. Pri nej sa prišlo aj na prolaps, ktorý spodoboval bolesti pri styku. Držala som aj prísnu protizápalovu diétu. Teraz som tehotná, ale som rozhodnuta, že keď sa to vráti v takej forme, ako som to mala - pôjdem aj do radikalnych riešení. To už ani nebol zivot

marshmallow
autor
16. aug 2024

@michaela329 aká je to protizápalova diéta? Veru toto je do plaču už niekdy neviem ani chodiť co mi vystreluje bolesť do nôh

levantinka
16. aug 2024

@marshmallow Ja som mala endometriozu. Ak sa ti vratili bolesti, zrejme mas zase loziska. Jedina moznost je si ich dat vybrat. A potom je uz na tebe aku cestu zvolis.

michaela329
16. aug 2024

@marshmallow podstatou je jesť čo najmenej spracované potraviny, vyradiť skupiny, ktoré spôsobujú zápaly v tele (mlieko, biele obilniny). Sú o tom blogy a knihy. No operácia bola u mňa gro.

marshmallow
autor
16. aug 2024

Môže nám endometrioza prepuknut v rakovinu?

levantinka
16. aug 2024

@marshmallow na take ani nemysli, nepritahuj. Mysli na to, ze sa liecis. Ale musis pre to aj nieco urobit. Vela zavisi od zivotneho stylu celkovo. Od stravy, psychiky. Netoxicka kozmetika, domacnost....

luccija
16. aug 2024

@marshmallow nie, treba rovno laparku endo sa zvykne vrátiť spraviť zrasty, prerásť cez organy a potom, ak chces ešte dieťa čím skôr sa snažiť, alebo občas dajú hormóny na umelý prechod.
Na sone nevidia všetko...a MRI ti nebudú zbytočne robiť.Necakaj

luccija
16. aug 2024

To spôsobujú ženské hormóny, každým menzesom sa to nabaľuje moja na šťastie nerastie, neboli už roky mi ju pozoruju, ale ktovie možno mám viac ložísk.Ja zatiaľ nechcem ísť na laparku