Endometrióza

drobecbobo
27. jan 2015

Ahojte dievčatá.

Začiatkom mesiaca som mala dva dni krv v moči, normálne viditeľná krv, ako keď sa zmýva krv vodou. Bolo to presne v čase ovulácie. Samozrejme hneď lekárka, poslala ma na sono obličiek, žlčníka, mechúra,... V mechúri nález o veľkosti 17x8 mm. Lekár nevedel určiť čo to je, poslala ma na cystoskopiu močového mechúra na urológiu. Som objednaná o dva necelé týždne, takže od nálezu celkovo skoro mesiac. Napíšem, napadlo ma hocičo, ale teraz rozmýšľam, či to nie je práve endometrióza. Menštruáciu mám síce pravidelnú, ale problematickú. Aj tento mesiac mi prišla načas, ale tri dni tmavohnedý výtok, špinenie, ale silné. Potom dva dni krvácanie, ale nie nejaké veľmi silné. Potom dva dni zas špinenie a potom ešte jeden deň menzes. Teraz už 3 dni nič, len občas trochu hnedého špinenia po utretí. A stále neznesiteľné bolesti krížov, a teraz pri končení menštruácie aj extrémne silné pichanie na pravej strane úplne dole, pravdepodobne v mieste nálezu. Počas toho krvácania v moči v strede cyklu bolesti ako pri menzes, kríže, zimnice, hlavne večer, nevoľnosť. Mohla by to byť endometrióza? Nie je možné, aby to aspoň sčasti nevedeli na sone diagnostikovať? Ďakujem.

dm2
27. jan 2015

@drobecbobo ahoj.držim palce,aby si dobre dopadla na vysetreniach...myslim ž eto môže byť kludne ta endometrioza....lebo ten menzes mas važne zvlastny...takýto priebeh nie je velmi bežný...uvidis čo ti povedia o tie dva tyzdne....držim palce....možno mas ozaj ložisko endometriozy prave v mechuri....ešte raz držim palce 😉

anemi83
16. feb 2015

@drobecbobo ahoj podla toho co citam, moze sa jednat o endometriozu.Endometrioza ma rozne priznaky. U mna boli take ze prve 3 dni MS neskutocne bolesti, zvracala som, a MS nie a nie sa rozbehnut.Sice prisla vzdy na cas ale zazila som si svoje.Pokial ja viem tak bud sa to da zistit krvou onkomarkemi , ale na sone to urcite nepoznaju ..... 100 percentne potvrdenie endometriozy je laparoskopia alebo podobna operacia. Drzim palce aby to tak nebolo, ale zase aspon budes vediet co ti je 😉 Ale krv v moci som nikdy nemala ako pises ty .... mozno ti uz praskla ta nejaka cysta ☹

nikusqa
24. feb 2015

@drobecbobo Tak krvacanie v strede cyklu cize pri ovulacii je normalne, ze 1,2 krvacas, ja som to tiez v urcitom obdobi mala, ze som krvacala. ale zase ked pises, ze mas aj nalez a bolesti, pichanie tak to moze byt endometrioza. Endo sa v ojedinelom pripade zistit vnutornym SONOM u gynekologa ale najpresnejsie to je diagnostickou laparoskopiou. A inak nemas problem s mocenim, myslim bolesti pri nom pripadne castejsie mocenie ?