Endodontické ošetrenie

nata97
2. jún 2022

Dobrý den prosim o rady , dnes rano mi čistili kanalik a dali liečivu vložku ,je normalne ak mám dasna ešte krvave aj taku zvaštnu chuť v ustach ? Je to s iniejkcii? Mali ste to niekto podobne ?

nika_val
2. jún 2022

@nata97 ano je to normalne.. a aj bolest cca 2-3dni je normalna.. je to zasah do zubu takze v pohode

nata97
autor
2. jún 2022

@nika_val aj ta krv na dasne pri zube ? Neboli ma to len mi je stoho zle

nika_val
2. jún 2022

@nata97 ano to je v pohode.. pravdepodobne si mala taku sponu medzi zubami aby zubar mohol lepsie robit a to ti mohlo poskodit dasno az do krvi

nata97
autor
2. jún 2022

@nika_val ano mala som niejaku vatu ci co to bolo ani neviem a moze to bit aj s anastezy? ... tak dufam ze to prejde do zajtra .

nika_val
2. jún 2022

@nata97 z anestezy neviem či by bola zvlastna chuť..ale oni zvyknu davat pod tu vložku take liečivé olejčeky, vodičky bylinkové liečivé aby sa tam nespravil zápal alebo ak tam zapal je aby sa liečil...a ta vodička môže vytekat pomalinky z tade takze aj to môže robit tu divnú chuť..
Ale vravim ak budeš aj nahodou citit zajtra bolest je to v pohode a bezné

nata97
autor
2. jún 2022

@nika_val aha tak to bude asi tou vodičkou ,dakujem za radu 🙂

dominikak4
2. jún 2022

@nata97 ahoj, mne to robili nedávno, mala som kaz hlboko v zube a aj pod jasnom a môžem sa za to poďakovať môjmu "úžasnému zubárovi", ktorý ma 3 roky na preventívkach presviedčal aké mám v pohode zuby a pod starou amalgámovou výplňou veselo vyčíňal kaz. Keď ma zub rozbolel, odmietol ma ošetriť, vraj nemá termín a mám čakať mesiac alebo si mám nájsť iného zubára. Ten nový zubár našiel kopu kazov pod plombami a tak teraz riešim zuby.... Inak jasná som mala úplne rozbombardované po ošetrení toho zubu lebo robili dostavbu zubu a museli jasná rozovrieť, dlho sa to hojilo, zub nie je dokončený ešte ma čaká naplnenie kanálikov a jasná sa hojili dobrý týždeň a áno tú čudnú chuť máš z tých chemikálií, tiež som to mala. Nezľakni sa keď bude zub citlivý na skus, ja mám pravú stranu úplne vyradenú - vôbec na nej neviem jesť. Na jasná mi pomohlo až koloidné striebro, vyplachovala som si s ním ústa a krásne sa vyhojili behom pár dní.

nata97
autor
2. jún 2022

@dominikak4 tak to čo je za zubara že odmietne s bolestami .. no ja to mám podobne prava strana bez zubou ... a druha lieči mi zuby

nika_val
2. jún 2022

@dominikak4 ja som toto zažila tiež..chodila som k zubárke ktora robila veselo preventívky a dentalnu hygienu a vravela mi že mám dobré zuby len sa mi rychlejšie robí zubny kameň a mam chodiť na dentalku 2krat do roka..
Potom som sa prestahovala a začala chodiť inemu zubárovi a ten len zdesene krútil hlavou že kde son bola doteraz lebo 13 kazov mi našiel!!! A to som vtedy bola pol roka po preventivke u tej starej ktora mi povedala že všetko v poriadku..
Začala som postupne dávať do poriadku zuby, jedno endodonticke vyšetrenie za druhým, ťahanie nervov atd atd ale tak som na dobrej ceste už k zdravemu chrupu 🙂
A moj brat tiež chodil k tej zubárke ale odišiel prišiel k mojej a tomu tiež našla nová 9kazov 🤦‍♀️
Ja neviem čo sú niektorí zubari zač, ved to si nechavaju preklznut peniaze ked tie kazy neriešia tak nechapem o čo im ide

ivaa_
2. jún 2022

Prosím vás je toto ošetrenie veľmi bolestivé ? :/

nika_val
3. jún 2022

@ivaa_ to ošetrenie sa nesmie robiť bez injekcie
A po injekcii bolesť necítitš , môžeš cítiť mierny tlak trošku ale bolest by si nemala citiť žiadnu
Ja mam za sebou už 5endodoncií a ani pri jednej som necítila že by ma to bolelo počas zákroku 🙂

dominikak4
3. jún 2022

@nika_val a t.c. Vas vraj zubár nemusí ani zobrať keď Vás bolí zub ak nemá termín, že na to je pohotovosť. Moja nová zubárka mi našla tie kazy a dala mi termín na august a ked ma rozbolel minulý víkend zub tak ma poslala do kelu, že dovidenia v auguste a mám vydržať. Tak som išla na súkromnú kliniku do Bratislavy, zobrali ma, ale nejdú cez poisťovňu. Ošetrili mi 3 zuby a platila som tento týždeň vyše 300 eur za zuby. Čo kaz to 130 eur. Plánujem to riešiť cez dohľad, že čo to má znamenať, že ma môj lekár s bolesťami pošle do kelu a musím takto hladať zubára o 100 km ďaleko. Inak povedali mi, že keby čakám do augusta tak mám po zuboch a možno aj zápal okostnice....

nata97
autor
3. jún 2022

@ivaa_ nie neboli to vobec ,akurat ta chuť v ustach ale da sa to vidržat

nika_val
3. jún 2022

@dominikak4 no ta moja bývala zubarka tiež bola taká že zobrala ked bola bolest ale frflala..
Teraz čo mám noveho zubara tak keď ma boli zub je ochotny ma zobrať ...ale ano je sukromny a čo zub tak nad 100e to ide takže to poznám tiež som už nechala peknu sumičku u nich ale čo sa da robit..
Ja som si až teraz uvedomila ake su zuby svine keď sa pokazia a nerieši sa to je to potom tažko..
Najhoršie na tom je že keby viem že mam pokazene zuby tak to riešim hned a vyhla by som sa tym endodonciam a pod. Cele zlé 😀
Inak akurat sedim v čakarni u zubara, som zvedava čo to bude dnes a kolko 🙈

dominikak4
3. jún 2022

@nika_val držím palce, ja som bola včera....

ivaa_
3. jún 2022

Ďakujem dievčatá ❤️ Asi ma to bude čakať :(

janka1011
3. jún 2022

Ako dlho vás bolel zub po endo? Ja som už týždeň po a stále ten zub cítim, či je to normálne? Robili mi to na klinike a zubár povedal, že obidva kanáliky sú vyplnené dobre až po koniec a že hnis tam nebol takže je to v poriadku, robil aj kontrolný snímok. Dal mi vložku a nabudúce ho zaplombuje. No bojím sa, že bolesť neprejde a čo potom...

terezka2233
3. jún 2022

Nechcem to napisat hnusne.. ale som strasne rada, ze v Tom nie som sama.. ti zubaro niektori by s amali hanbit.. a hlavne je hrozne smutne, kolko to Tu v BA stoji.. nikto ma nevezme Len sukromnik ktory si riadne nauctuje.. AJ za to, ze pouziva nastroje.. a co je fakt uzasne, ze clovek ma neskutocne platit za vlastne zdravie.. a neriesi to hned.. Lebo na to NEMA.. :(( som zvedava, kedy si ja zuby vobec doriesim.. ale prisla som Tu v ba k zubarke a 3 zuby mam tak dobabrane ze obrovske kazy v dreni nad ktorymi Bola plomba.. cize zle opravene.. a kopu dalsich zubov riesit

nika_val
3. jún 2022

@janka1011 ja som jeden zub po endodoncii mala citlivý 2tyždne a to tak že ked som jedla studené alebo sladké tak taka bolest prišla že ma až celá sánka bolela.. po 2tyždnoch som išla k dr pre istotu sme nechali ešte vložku že keby sa to nezlepší tak sa to bude riešiť a tiež na snimke všetko okej vyzeralo.. a zlepšilo sa..citlivost aj bolest prestala a zub sa dokončil odvtedy dobre 😊

nika_val
3. jún 2022

@terezka2233 ja som tiež nevedela že nejake kazy mam.. chodila som pravidelne na preventivku a moja zubarka tvrdila že všetko okej
Až ked som zmenila dr za sukromnika ten mi spravil snimku a ked sme to uvideli až som sa zhrozila.. uz rok si to davam do poriadku (cca 2-3krat do mesiaca chodim zubarovi) a stale to nie je hotovo.. a to len kvoli tomu že som mala vtedy sprostu zubarku teraz sice za to platim dost vela ale aspon viem ze je to kvalitna praca a nie ako predtym

nata97
autor
4. jún 2022

@janka1011 ja som 3 den po endo a tiež ma boli ale len na dotyk a nemožem jest n atej strane ty si kedy jedla na tej strane ?

nata97
autor
4. jún 2022

Prosim vás a koľko ste platili potom za plombu ?

terezka2233
4. jún 2022

@nata97 po endodonciu?

terezka2233
4. jún 2022

@nata97 ja som platila dalsich 110 EUR.. Lebo to bolo za fotokompozit.. rekonstrukcia zuba..a fakt vyzera tak, ako by ani nebol plombovany

nata97
autor
5. jún 2022

@terezka2233 ahaa ,tak mne robili endodonciu som platila 55 ale ešte ma čaka plombovanie tak uvidime ,či sa to nebude opravovať lebo strašne ma to začalo bolieť 🙂

zdenus557
7. júl 2022

Mne môj nový zubár zachránil endodonciou dva zuby ,ktoré mi chceli vytrhnúť... Vysvetlil mi čo to obnáša, rizika,síce šanca na záchranu nebola vysoká, som rada že som sa na to dala ,,, aj keď to stojí peniaze, ale mám stále svoje zuby a bez zapalu... Pracuje iba s mikroskopom a hlavne bezbolestne. Môžem zubnú ambulanciu iDentic v Trnave iba odporučiť 🙂