Ekzém na hrudi a za uchom

19. okt 2023

Ahojte, nemali ste niekto podobný kožný problém ako ja? Mám to na hrudi asi 2-3 týždne, kožný mi dal antibiotickú mastičku ale nepomáha to a ešte sa mi pred pár dňami urobilo niečo podobné za uchom a veľmi to svrbí. Kožný pracuje až v utorok, neviete čo by to mohlo byť resp čo by to vedelo aspoň trochu upokojiť? Ďakujem a pekný večer 😊

vakatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
19. okt 2023

Vykúp sa v hypermangane, to ti trochu ukľudní. Alebo si aspoň zarob do pohára a potieraj vatovym tampónom. A akú masť si dostala? Na ekzém najlepšie zaberá kortikoidna masť, neviem prečo si dostala ATB. Máš to určite ekzém?

autor
19. okt 2023

@nikpa
Mám Bactroban ale doma mam aj hydrokortizon tak mozem skusit aj to. Neviem ci to je ekzem, netusim, len som to tak nazvala lebo mi nič lepsie nenapadlo 😁

nikpa
19. okt 2023

Bactroban mám doma pre syna, dostal ho od kožnej keď mal pod plienku na zadku zapareniny. To s ekzemom nič nemalo. Boli to kvasinky ale už v hroznom stave, mal to krvavé. No jemu to do 2 dní zabralo. Tak neviem čo to máš. Skús ten hypermangan, aj na ekzém aj na kvasinky pomáha. Syn totiž maval všetko kým mu prišli na to, že má alergiu na mlieko. A asi by som skúsila aj ten hydrokortizon keď už iné nepomáha.

ludinka
20. okt 2023

skus obycajnu zinkovu mast od galmedy, a kup si hylak forte. Vyzeda to ako candida. Vyrad vsetko sladke a pridaj do stravy brokolicu, cestnak, cibulu, listove zalaty kapustu a podobne

autor
20. okt 2023

@nikpa ja mám tiež alergiu na bielkovinu kravského mlieka, tak možno fakt nejaká alergická reakcia

autor
20. okt 2023

@ludinka dakujem skusim tu mast🙂