EKG - silné búšenie srdca

14. aug 2024

Ahojte, nedávno som bola na pohotovosti pre silné búšenie srdca a nezvládnosť. Robili mi EKg a brali krv, merali tlak, ktorý som mala 130/85. Dali mi tabletku na spomalenie srdca, zobrali krv a po niekoľkých hodinách opäť EKG. Moja otázka znie: odhalilo by eKG nejaké problémy? Konkrétne to, ci by ma v blizkej budúcnosti mohol postihnúť infarkt? Alebo to zachytí len prebiehajuci infarkt? Ďakujem

iwesska
14. aug 2024

Nie,ekg zachyti len aktualny stav,resp.uz prekonany infarkt. Nikto ti dopredu nepovie,kedy a ci vobec infarkt dostanes.

lubossi
14. aug 2024

@iwesska súhlasím. Ale čo to sa dá predikovat z veličin ako tlak, pokojový tep, vzostup a pokles tepu po námahe a hlavne HRV.
Keď má niekto obavy, treba si zaobstarať hodinky a od sledovať tep v rôznych situáciách

autor
14. aug 2024

@lubossi najväčší tep som mala do 140 keď idem strmým kopcom a tlačím kočík, pokojovy tep mam ako kedy ale do tych 80... A ešte dodám tlak inak mavam tuch 115/60, nefajčím, nepijem alkohol, krvné testy mam v poriadku ani zvýšený cholesterol ani cukor nemám... jedine ma stale čo drží sú kilá po pôrode 🤷

lubossi
15. aug 2024

Z toho čo píšeš máš zdravé srdce. To búšenie môže byť z vyčerpania, nedostatku (kvalitného) spánku, nedostatku horčíka, alebo inej - nesrdcovej choroby.
Ja mávam slabšie búšenie pri chorobe / teplote.
Potom po extra silnom tréningu. A raz dosť silné neviem z čoho, ale po pár dňoch to prešlo (bolo to také otravné že som nemohol v noci spať)

Pohybom a stravou si uprav telo.

autor
18. aug 2024

@lubossi tak nakoniec z toho vysvitlo, že ma chytali močové cesty a mala som mierne zvýšené crp... A pohybu mam dosť a aj strava je fajn, skor mám problém jesť 🤷 možno preto tie kila ešte sú 🤷 ďakujem vám za odpoveď 🙂

lubossi
19. aug 2024

Takže búšenie pri chorobe. Jo poznám. Každopádne to je ten lepší prípad 🙂