Dysplazia kŕčka maternice a konizácia v Bratislave

summer_103
21. sep 2011

Ahojte, buduci mesiac mam podstupit LEEP konizaciu krcka maternice, z dovodu dlhodobeho nalezu CINII 3b, aj s HPV. Sledovana som pravidelne v Onkologickom ustave Sv. Alzbety v Bratislave.
Zaujimali by ma vase skusenosti s konizaciou v OUSA, aj v inych nemocniciach v BA. Zvazujem, ci mam radsej vyhladat sukromne centrum, kde si sice priplatim, ale nebudem tam musiet byt 4 dni, alebo mam ist tam kde ma uz niekolko rokov sleduju. Tiez by som chcela vediet, ako dlho ste boli po tomto zakroku PN a po kolkych mesiacoch od operacie ste smeli otehotniet. Dakujem 🙂

summer_103
autor
22. sep 2011

Nikto mi neporadi ? Citala som si aj stare diskusie, ale v tej spuste odpovedi som nenasla odpovede na moje otazky ☹

zolikova
7. nov 2011

Ahoj! Ja som konizaciu krcka maternice absolvovala na onkologii na Klenovej v BA, tiez som sa najprv zhrozila, ze tam musim byt 3 dni, ale uslo to rychlo, prvy den pobehas vysetrenia, druhy den hned rano je zakrok, potom si taka otapena ze ani nevies ako rychlo ti to ubehne a na treti den ides domov. Nakoniec by som tam aj ostala dlhsie, aspon ta to nelaka nic robit a nepretazis sa. Ja som mala trochu problem, ze som hned sla do roboty a dokonca letela do zahranicia a po dvoch tyzdnoch sa mi pustilo silne krvacanie a museli mi to znova sit, preto ti chcem len poradit - samotny zakrok je uplna malickost, po zakroku ta nic neboli (len trosku) a potom si uz uplne v poriadku, len si daj kludny rezim, hlavne nic tazke nerob. drzim palce 🙂

mirka292
3. mar 2020

@zolikova Ahoj, tiez idem na zakrok do NOU. Prosim Ta, hovorila si este pred zakrokom s lekarom? a davali Ti aj klystir? Dakujem.