Dva týždne sa mi točí hlava

va_sarisska21
18. dec 2023

Dobrí potrebujem poradiť už dva týždne vkuse sa mu točí hlava normálne ako keby sa celý svet točil dala som si vyšetriť krvný obras železo mi nechýba tak neviem v com je problém nemal to niekto z vás tiež?

barbora0308
18. dec 2023

@va_sarisska21 A co na to lekar u ktoreho si bola na odberoch? Nenavrhol dalsie vysetrenie napr. u neurologa? Moja mama mala tento problem, poslali ju k neurologovi, odtial na RTG a nasledne MR, kde jej nasli nalez na mozgu, chvalabohu neskodny a liekmi sa to napravilo.

va_sarisska21
autor
18. dec 2023

@barbora0308 tak lekár mi na to nič iné nepovedal iba ze to môže byť aj z chrbtice ale ja si nemyslím je to hrozne pocitovo už mám s toho aj panicky záchvat obávam sa

rybka1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
va_sarisska21
autor
18. dec 2023

@rybka1987 sorry pomýlila som sa

syslik81
18. dec 2023

mozes mat aj vertigo .. alebo kludne z tej chrbtice ...

va_sarisska21
autor
18. dec 2023

@syslik81 len aby niekedy mi to udiera aj do nôh alebo kolien

janica_
18. dec 2023

@va_sarisska21 nemysli si a zacni tou chrbticou, pri zablokovanej krcnej chrbtici sa bezne toci hlava. Kolegyna zas mala problem ze ju pichalo pri srdci, tiez to slo od chrbtice. Zacni tym co je najjednoduchsie a to najst dobru rehabilitaciu.

madeincssr
18. dec 2023

Krvný tlak máš v poriadku? Nemáš večne studené nohy a ruky? Piješ dostatok tekutín (vody)?

isis234
18. dec 2023

Pýtaj od svojho lekára výmenný lístok na neurologiu. Zároveň pýtaj rehabilitácie. Môže to byť i z krčnej chrbtice. Skús i na ORL - výmenný lístok, na závrate ti predpíše lieky.
Vankúš ti vyhovuje? Výborný je z pamäťovej peny z JYSK.
Potieraj si ľubovníkovým olejom krčné stavce,jesť za hrsť vlašské orechy, 2 l pramenistej vody denne
Tie bolesti vystrelujú do nôh i do rúk. Čím skôr to rieš s lekárom

slovakboy
18. dec 2023

@va_sarisska21 skús take cviky na prečistenie vestibularneho aparátu. Mne to pomohlo. V tých skomakoch sa ti usadzujú kryštáliky a keď zapchaju prietok tekutiny tak tá nedokáže zaznamenávať správne polohu hlavy. Najhoršie je to rano po vstani z postele pretože dlhšie vtedy ležíš a tekutina je v stabilnej polohe niekoľko hodín.

danielle21
18. dec 2023

Ja to mávam z chrbtice, takže aspoň masáže absolvovať,
Cvičiť

andreatytler
19. dec 2023

@va_sarisska21 Ja som to mala ked sa mi pokaslal aparat rovnovay v strednom uchu. Doktor ma popreklapal par krat hore-dole hlavou a dal mi tie kristaliky spat kam patria a krutenie hlavy bolo prec. Aj teraz ked sa mi to znovu stane a uz sa sama popreklapam a je to prec.

compra
19. dec 2023

Ja toto mavam pred Vianocami pravidelne. Zo stresu. Tetania. Nasadim viac magnezia a Dcka. Pocas Vianoc to potom prejde. Je to o tom, ze si clovek dava prilsi vela uloh, aby vsetko bolo dokonale - napecene, nakupene, nazdobene... Treba popustit.

va_sarisska21
autor
19. dec 2023

@madeincssr
@isis234 ďakujem za radu

va_sarisska21
autor
19. dec 2023

@slovakboy no presne ráno je horsie

va_sarisska21
autor
19. dec 2023

@andreatytler ďakujem za radu

va_sarisska21
autor
19. dec 2023

@compra no kto vie určite ešte radšej zájdem k lekárovi ale ďakujem

va_sarisska21
autor
19. dec 2023

@janica_ ďakujem pekne za radu

slovakboy
19. dec 2023

@va_sarisska21 tu je jeden cvik jednoduchší.

https://www.youtube.com/watch?v=9Au1Sjx2pH8

Toto je účinnejšie

https://www.youtube.com/watch?v=4CaQV2TRNW8

Najprv začni tým prvým. Ja keď som sa druhý krát postavil na temeno hlavy ako je to v tom druhom videu hrozne sa mi zakrútila hlava skoro som sa pozvracal ale odrazu mi točenie hlavy prešlo. Proste si to vysvetľujem tak že sa konečne uvoľnili tie kryštáliky v kanálikoch.

Skús aj viac krát opakovať mne to zabralo až na druhý pokus.

va_sarisska21
autor
19. dec 2023

@slovakboy ďakujem ❤️

slovakboy
19. dec 2023

@va_sarisska21 Daj vedieť, či to zabralo, to by malo zafungovať hneď ak je príčina v kryštálikoch.