Dva roky mávam závraty

veronika2704
3. mar 2016

Ahojte chcela by som rady alebo len take mensie nakopnutie a povzbudenie nechce sa mi to tu vsetko vypisovat pretoze som v robote a nasla som si chvilu cas na napisanie tohto clanku...mam problem uz cca dva roky mam problemy zo zavratmi a pobehala som xy lekarov a nic v podstate vazne organicke sa nezistilo...mate aj vy nieco taketo? zavrat ako taky ,to neni akoby ste boli na kolotoci alebo opite a toci sa vam hlava toto je nieco agresivne rotacny zavrat vzadu akoby v zahlavy pocitujem ten stav chvilu to trva a potom to prejde alebo to zacne a niet konca a mam pokazeny den a stale prezivam vzedy si musim iba lahnut a nic nerobit a som z toho poriadne zufala...zacalo to jedneho pekneho dna ked som prekonala anginu a zapal dutin okrem toho mam aj ine problemy vtedy bolo teplo a mne prislo v meste zle ked som si sla hladat robotu prisiel zavrat nikdy nepoznany pretoze som tento stav nikdy nepoznala a nemala a odvtedy mam zavraty skoro kazdy den okrem par svetlych dni...viem ze na vine je aj psychika stres a kazdodenne starosti...kto ich nema aj teray ked pisem a este je aj taketo úpocasie mam zavrat a hlavne odkedy robim teray cca mediac na pocitaci sa mi to zhorsuje...nevydrzim dlho pisat ani pozerat na monitor...na orl aj vestibularnej ambulancii vsetko v norme co sa tyka oci bol mi zisteny vysoky ocny tlak som sledovana ale nekvapkam si co sa tyka krcnej chrbtice a celkovo zevraj zle treba mi cvicit a mam zistenu tetaniu nato mam tryptofan,horcik,neurol,rivotril...bolieva ma hlava v oblasti zahlavia a pravej strany krku mam trosku zvatsenu zrenicku na lavom oku na mri bolo vsetko ok-rtg chrbtice kyfoza,skolioza a spodolyza ci co to je...vraj cvicit a rehabilitacie na spevnenie...srdce na ekg v pohode mierny zapal v tele...bola som aj u psychiatricky ta ma nadopovala leikmy a to ja nechcem vraj mam miernu uzkost a tu tetaniu zvysenu neuromuskularnu drazdivost. lenze ja neviem zit kazdy den prezivam a neviem sa radovat zo zivota len vstanem zavrat aj ked sedim lezim hocikedy to namna pride...mate niekto tieto stavy a skusenosti? mam nizky tlak a vyssi tep...magne b 6 mam nato...ale stale lieky? lekari skoro nic neriesia...ked to vraj neni nic vazne...vnutorne ucho mam vraj v poriadku ale sumenie a hucanie mam este dlhsie aj take musky pred ocami...som smutna a zufala tie stavy ked uz uz si myslim ze odpadnem este ani raz sa to nestalo len skoro...aj teraz som mala zapal dutin ako smrkam tak zavrat taky silny ze som zramovala skrinu...a potom to preslo ani po chodniku nejdem asi rovno stale sa bojim ze spadnem...prosim rady dakujem moje🙂))

bonaqa2013
3. mar 2016

krvný obraz? Moja teta mala podobný problém a zistili extr. nízku hodnotu železa. v nemocnici jej dávali 3 konz. krvi. ja zas mávam také stavy pri strese....

simisi
3. mar 2016

presne ako by si o mne pisala,tiez s tym bojujem uz dlhsie,dnes sa mi to stalo dvakrat,na gynde aj u obvodnej,ako som si lihala..vraj krcna chrbtica,nizky tlak a toto uzasne pocasie

majal
3. mar 2016

Ahoj ja som mala toto, skus si ten manéver, ci ti to nepomoze, ale ja som mala zavrat len v lahu na lavej strane, ked som lezala,l a potom ked som vstala....Mne to pomohlo zatial, ale stale mavam take stavy ze trosicku akokeby zavrat, ale to uz je skor len strach, bojim sa ze sa mi to vrati....
http://www.neurofyzionet.cz/cz/188-BPPV-=-zavra...

veronika2704
autor
3. mar 2016

ty vole...to znie zaujimavo ta stranka...krvny obraz v podstate v pohode vraj mam normu zeleza vraj...zvysene aslo a leukocity ale to uz hodne dlho...a hlavne stres...to sa potom nabaluje ibaze jeden lekar povie krcna druhy usi treti oci s vyber si...brala som zelezo ako vitamin a nevidim zmenu...trochu ma to preslo a teraz zasa robota na pocitaci a zasa ked kukam zavrat fakt neviem...nizky tlak mam okolo 90/60 ale vzdy som mavala normu az odkedy mam tieto zavraty mam nizky...a ako co stym robite vy? kava redbull atd nepomahaju moc...alebo vobec ani to magne b 6 alebo horcik od galvexu hocikedy to pride je to des akoby moja hodina odbila...

catusca343
7. mar 2016

ahoj, mám podobné stavy :( mám problémy s krčnou chrbticou, tiež ked dlhšie sedím pri pc, tak sa to zhoršuje. Tiež mám kyfozu, takže to určite súvisí s tým. Odporúčam rehabilitácie, na čas to pomôže. Tak isto doma cvičiť, pravidelné masáže. Mne na rehabilitáciách ukazovala také cviky s očami, ktoré mám robiť hned, ked mám závrat. A ozaj pomáhajú. Skúsim pohľadať na nete a pošlem ti to. Tiež mám problémy s cestovaním, závrate v autobuse, pocit na odpadnutie. Hned si musím dať polku neurolu a prejde to zvyčajne. Tiež mám hučanie v ušiach, trnutie jazyka občas. Ževraj to je všetko spojené s krčnou chrbticou, chce to len doma cvičiť, prípadne dlhšie prechádzky... Držím palce, viem ako ti je, momentálne ma čakajú zase po roku rehabilitácie, tak hádam opäť pomôžu. Tiež som taká, ked mi je už lepšie, prestanem cvičiť a problémy sú tu zase 🙂

veronika2704
autor
7. mar 2016

Super pozri tie cviky ďakujem a prajem tiež všetko dobre

mirkaaa80
7. mar 2016

Kocky, asi vas nepotesim ale som rada ze konecne niekto, kto je na tom ako ja 🙂. Tiez tetania, zavrate 5,5 roka, trpnutie, bolesti krcnej, skolioza, hucanie v usiach, nizsi tlak, rychly tep...ja si myslim, ze je to kombinacia tej tetanie a krcbej chrbtice. Ja uz sa po tej dobe ani nesnazim xhodit po lekaroch, podla mna zaberie len cvicenie, pocula som ze je dobre na tu chrbticu cvicit sm system, este som to ale nepozerala...a ja si musim sledovat aj pitny rezim a pravidelne jest..inak sa tie zavrate zhorsuju...

zuzike123
7. mar 2016

@veronika2704 Tiez mam nizky tlak, aj tetaniu, viem, co prezivas. Problem je, ze magnezko zabera na tetaniu, ale znizuje tlak. Odporucali mi davat si len 2tbl denne a vela pit. Dalsie lieky, co pises ako neurol sice upokoja, ale nevyriesia. Kamoska lekarnicka mi poradila nebrat neurol a lexairin, lebo su navykove, ze lepsie su antidepresivam ktore sa beru pravidelne a su vraj lepsie pre organizmus. Trvalo mi, kym som spracovala info, ze mam brat antidepresiva, ale nakoniec som sa odhodlala a naozaj pomahaju aj na panicku poruchu. Zmiernili az odisli priznaky tetanie, vratane trpnutia, busenia srdca, vysokeho tepu, ci zavratov. Ked mam obcas zavrat, lahnem si a vylozim nohy, ale kedze mam uz normalnejsi tlak ako pocas brania magnezka, tak uz sa mi to stava fakt len obcas. A tiez suhlasim s babami, ze vela robi krcna chrbtica, treba ju rozcvicit, uvolnit, co je pri tetanii problem ☹

charity
7. mar 2016

@veronika2704 Nizky krvny tlak, vysoky tep, smutok, uzkost, zavraty... To znie ako histaminova intolerancia. Sup na imunologiu.

charity
7. mar 2016

@veronika2704 A to smrkanie patri k HIT tiez...

veronika2704
autor
10. mar 2016

na imunologii som bola mam candidu vraj dietku inak vsetko ok nemam alergie iba sennu nadchu pocas sezony a nato mam zodak...robi vela psychika a stres a hlavne ja teraz ked prsalo som mala kazdy den zavraty...beriem iba obcas rivotril a neurol a antidepresiva nechcem raz som skusala a bolo mi strasne zle nechcem ich chcem sama bojovat a zvitazit to je potom na dlho ako to musite brat a hlavne ze potom aj tam je zavislost navzdy...beriem teraz tryptofan b mi odporucila neurologicka a mam cvicit neviem sa donutit sama som teraz pribrala snazim sa zdravo jest a musim zacat len samej to je tazko...a tetania vraj ju mam no ale este sa netesim na leto ked je teplo vsetky stavy sa mi zhorsuju tlaky zavraty a bolest hlavy...tomu nerozumiem leto bolo premna peklo a teraz sa opat blizi...ako teda bojujete a co vam zabera???

stanislava
7. máj 2016

moj syn ma tetaniu prosim o radu chcela by som mu pomoct ale neviem ako ak niekto viete napiste mi prosim

zuzike123
7. máj 2016

@stanislava Ak to ma potvrdene, asi mu odporucali magnezko, malo by zabrat na uvolnenie napatia. Neviem ake ma prejavy, ale ak ma z napatia stuhnute svalstvo, tak masaze a cvicit. Zavisi aj od veku, moze mu pomoct sportovanie, odputanie sa od kazdodenneho stereotypu. Treba sa ukludnit, zmenit zmyslanie. Lahko da to povie, tazko vykona ☹ Ak treba, tak sa nebat navstivit psychoterapeuta, psychologa, prip. aj psychiatra. Mozu pomoct, vedia co robia.

gabriel1990
1. jún 2018

dobri den i jamam ten isti problem čo vám us ne co pomohlo

eliska13
1. jún 2018

@veronika2704 bojíš sa závislosti pri AD a ukludnovaky Ti nevadia?veď berieš 2 druhy aj, keď len občas.Podla mňa to máš zo psychiky zavraty, nepohoda ....píšeš, že psychiatričká Tá nadopovala liekmi a to nechceš , tak akú radu chces?
Tetania sa lieči minerálmi, úzkosť a nepokoj, ak trvá tak dlho antidepresivami.pri každých AD sa na prvý druhý týždeň stav zhorší až potom je lepšie.Najdi si dobrého psychiatra ukludmovakmi nič nevyrieši iba na pár hodín to si asi zistila za tie 2 roky

gabriel1990
4. jún 2018

a tebe je lepsie

beataabdul
29. mar 2020

Ahojte ja mam tetaniu uz 4roky beriem sertralin 50mil denne jedna tabletka a mam pokoj ale teraz tyzden uz nemam a som na konci vsetko mi je trpnutie zavraty cele dni na zvracanie a podd...tak zajtra idem vibrat dalsiu davku...drzim vam palce

jefinka18
9. aug 2021

@veronika2704 Dobry den, ako sa vam dari ? Podarilo sa vam dostat z tych zavratov? Ja mam tiez uz 4 roky a vsetky vysledky mam ok.

veja2208
12. dec 2023

@veronika2704 dobry den vyriesili ste to nejako?