Dva mesiace mám boľavé oko

marietuska
8. sep 2016

máte niekto s týmto skúsenosti?
nikdy v živote som nemala problémy s očami, mám ich zdravé,krásne,...
a naraz spred dvoch mesiacov mi začalo jedno z nich kysnuť a boliet ma vo vnutri strasne, smer očna, nič nedala iba kvapky uniflox, ze to nic neni, ani som sa nemalovala uz potom, aby sa to preliecilo, potom mi to neprešlo, o týžden som tam nalusala zas, dala mi dalsie kvapky, gely, atb masti, neprešlo to ani dodnes. Povedala mi, že to je prievan,potom ze z kklímy, potom ze od zubov, ale stále nevie teda,co to je,kultivaciu nerobila, vraj to je zbytočne..kvapky to mali vyriešiť. no ja stále citim, aj po odbrati tretích atb ze to oko neni ok, stále trošku kysne aj pobolieva, mam ho take ine,ako to druhé zdravé..co s tym paneboze ??!! vymenila som uz dve očne doktorky podotýkam...

dominika6
8. sep 2016

no mala ti urobiť výter z oka ak tam máš bacila..ona ti tie atb tak či tak dala,urobila vyšetrenie,myslím že viac očakávať je zbytočné..bud to nesúvisí s okom ale s kosťou pri oku,alebo je to ozaj markatné,že si bolesť nahováraš..
môžu to byť zuby,treba spraviť aj rentgen..

helenanovakova
8. sep 2016

choď s tým ďalej, príbuzná mala problémy s okom, na očnom nevedeli nič zistiť, tak ju poslali ďalej a zistili, že má sklerózu multiplex

janinah
8. sep 2016

ak máš už kvapkané atb,tak výter je bezpredmetný,nič neukáže...skús neurologiu ešte..a popíš mi kysnutie,cítiš tlak či ako? očný tlak merali predpokladám

eternityz
8. sep 2016

Ak Vam to neprestava, treba obehat doktorov a nepisat sem, lebo sa dozviete diagnozy, ake ani zdaleka nemusia byt pravda a zbytocne sa budete nervovat. Drzim palce.

katarinamarkova
8. sep 2016

@marietuska a u zubára si bola?

marietuska
autor
14. sep 2016

@katarinamarkova po zubároch chodím už dva mesiace, vraj očividný záopal tam nevidia, az na par kazov, ktoré postupia robia, nemozu vsak vsetky anraz. ciže neviem, z čoho mam to ocko stale zakysnute a bolieva ma velmi :(
ocna s tym nič nechce mat ani jedna ani druha u ktorých som bola, vraj to mam od zubov a ze uz vystrielali všetky atb kvapky dostupne..(už som brala 5 druhov) na rozlicne veci...a furt mi nevedia prist na to,co mi je. a vraj že čo ma to furt boli.že nechapu a ze trošku kysne, že a ačo..takym stylom to vravia.

@janinah no ved to práve povedala aj fdruhá očna, že ked mi ta prva uz dala atb ze to je pass s vyterom,ale ze cosi tam asi bude.len nevedia co, kukla mi tam, aj volnym okom aj mikroskopom, aj dala nieco protizapalove ako nejaky lieh ci co, cistila a nič, potom sa mi pozerala znova, aj tak a nič, merala tlak, skusala zrak, všetky zakladne vysetrenia, nič neukazali, mam zdrave ocko akoby, ale stále kysne pocas dna, a citim tam to kysnutie, proste citim na nom taky divny povlak.
a ešte okrem toho, už mi to strašne dho trvá-veľmi dlho- teraz to je 8,5 tyzdna a oni so mnou nič nerobia.
ten sa odvoláva na tohho, ten na toho.
a ccitim taky divny tlak v nom, ale skor ani to neni tlak,ale bolest vo vnutri,alebo na viecku akoby ale zvnutra( nič tam nemam viditelne),trošku je cervenšie,ako zvyčajne..ale nič ine.. kysnutie citim,ako mierny povlak, nic viac.a vyteka z neho nieco z toho oka ako karpina tekuta asi 5krat do dna.

katarinamarkova
14. sep 2016

@marietuska po zubároch? robia, nevidia? to ich máš koľko tých zubárov?
- rengen ti robili?
- chodíš len k očnému, alebo aj u krčného si bola, kľudne môžeš mať zábal niekde v nosových dutinách

ale aj tak si na 99,999% myslím, že to máš zo zubov.

kittykat22
14. sep 2016

@marietuska ked prejdes po oku necitis niekde gulicku - hrcku? je miesto kde ta to boli najviac?

marietuska
autor
14. sep 2016

@kittykat22 ako je miesto ,ktoré je najbolestivejsie,ked trošku sa ho chytím,ale nevedno prečo.ked zavrem oko, tak ked trošku prstom po nom prejdem (po zavretom),tak mam miesto,kde ma to boli najviac,preto si myslim, ze to od zubov neni.

@katarinamarkova bola som u troch, uz mam iba jedneho, bola som aj na zubnej klinike, neriešia moc, vraj od zubov to neni, vraj tam zapal uz neni a vobec nie na tej strane hore,kde mam oko.RTG robili- v norme aj rtg dutin, mierne zvacsene, ale v norme,

kittykat22
14. sep 2016

@marietuska a kde ta presne boli? na viecku?

kittykat22
14. sep 2016

@marietuska ja som mala problem so zapalom oci asi rok a pol. Oci mi zcervenaju a opuchnu. Mne sa to zacalo robit z maskary. Mala som zapalene kanaliky ktore vedu od mihalnic hore cez ocne viecko. Ocna mi vysvetlila ze v okoli oka su bakterie - a niekedy ked je slaba imunita, tak telo sa nedokaze branit, a bakterie mozu napadnut oko alebo sa cez kanaliky z ktorych rastu mihalnice dostanu na viecko a smerom hore. Brala som 15 dni kortikoidy ako v kvapkach tak v masti. To mi zapal uplne zastavilo. Teraz sa mi sporadicky zapal vracia ked pouzivam maskaru a nedam si nejaky cas pauzu. Pouzivam Opthalmo - kvapkach 4-8x do dna a zapal sa do 2 dni skludni. Mozes vyskusat aj framykoinovu masticku - je v nej ATB a je vhodna na oci. Ak sa licis, tak vydenzifikuj vsetko co pouzivas okolo oci, tiene a maskary by si mala vyhodit - maju zivostnost len 6mes.

marietuska
autor
15. sep 2016

@kittykat22 ked ja neviem kde presne to boli,ono je to aj ako viecko,a je to aj ako bulva očna, ked pritlacim boli ma to, smerom skor to boli v mieste trosku dalej od mihalnic nie k nosu,ale k druhemu kutiku..smerom von..
vies co, brala som strasne vela uz toho, ja uz ani neviem co všetko, asi 7 druhov atb vselijakych kvapiek a tak, ja sa takmer nemalujem, tym chcem povedat,ziadne tiene alebo tak, rza som z malovania tiez ma bolelo oko,ale to preslo behom dvoch dni,ked som sa prestala malovat, a potom som vyhodila aj spiralu,ale teraz som sa nespiralovala asi dva tyzdne tri tyzdne a furt ma to bolelo rovnako, potom mi to trošku preslo zacala som sa znova malovat -spirala,- o dva dni znova- nemozem s tym okom nic, boli ma aj teraz ma boli po noci, a staci, ze viac kukam do novin citam si,alebo do pc a boli ma este viac, desiva bolest,

kittykat22
15. sep 2016

@marietuska v pohode. Oko si musis stale cistit - 2x do dna - rano vecer. Velmi dobra na to je micelarna voda od Biodermy - cervena. Okolo oka sa tvoria bakterie a ty sa ich musis snazit eliminovat aby nenapadali oko a ty si mala sancu sa zotavit. Dalej si mozes vecer jemne oko vyplachnut harmancekom - nie vela - lebo vysusuje. Maskaru pouzivaj len na par hodin a inak chodievaj co najviac odlicena. Najdolezitejsie je ale udrzovat okolie oka ciste. Po 3 mesiacoch zapal prechadza do chronickeho stadia - moze sa stat ze to budes liecit hore dole aj pol roka. Tak neprepadaj panike ked sa niekedy zapal vrati - mal by sa rychlo vstrebat ak budes oko cistit. Pocas zapalu si urcite kvapkaj opthalmo - je to bez predpisu. Su to kvapky na cistenie oka - ziadne ATB.

marietuska
autor
15. sep 2016

@kittykat22 ja si to čístim borovou voodu, z lekárne, a kvapkam si uniflox niekedy,atb to je,ale mierne, potom si kvapkam striedavo aj ocu flash, vraj je to lepšie ako oftalmo(a na oftalmo mi mudr povedala, ze to je slabulinke), maskaru už ani nepouzivam, ale ja neviem, nepredpokladam, ze to je z toho. Moj zubár mi povedal včera, ze to mam asi od zuba, mrtveho, ktory bol urobeny, lenze koren je poskodeny je to tesne zub pod tym okom a ma koren az k oku, cize ten koren ma asi boli,a vyzera ze to striela to oka.asi ine mi nenapada, len zubar nevie s tym nič urobit vobec, vraj sa ma sam ten koren zotaviť, a ze to trva tyzdne po takom zakroku,tak neviem.
ja len dufam, ze to neprerastie do chronického stadia, este aj oko, uz mam dost problémov.asi zase skočím k očnej bud. týžden nech s tym niečo robí,lenze ona sa stale vyhovara na zubara a zubar je v koncoch so mnou, nechce vytrhnuť ten zub.proste katastrofa zacyklená:(:(:( a mne ostava oči pre plac

kittykat22
15. sep 2016

@marietuska zub ti moze otvorit, korene opat vycistit a natlacit do korenov specialne liecive gazy - neviem ako sa to vola. Aj ked su korene davnejsie vyplnene, tak to pre dobreho zubara problem nebude. Potom po zahojeni sa davaju docasne vyplne a caka sa ako sa zub ma a ked je vsetko v poriadku tak s opat zapecati podla tvojich predstav. Skus k inemu zubarovi.

marietuska
autor
15. sep 2016

@kittykat22 ba práve !! bola somu tohonajlepšieho na klinike, dala som za to 180 eur za jeden posraty zub a poskodil mi koren ! ten zubár, ale ja mu aj tka verím, je odbornik dost dobry. mne ho rozvrtal, cistil cistil cistil, vybral nervy, cistil,cistil, potom dal hojivu vlozku, o mesiac som dosla, zase cistil cistil vyplnil uz na fest všetko, lenze poskodil trosku ten koren, zapal tam bol mierny, bolesti oka, tvare, (ale vraj on sa sam zahojí),a on ho uz nechce otvárať znova, ved ten zub mi robil docista uz, nafurt pred len dvoma tyzdnami,to by bola cela robota v prdeli, on si to uvedomuje, vtedy sa mi dusoval, ze o tom zube za chvilku nebudem vediet, tak ma bolel po tomto hroznom zakroku este tri styri dni..( on mi povedal, ze ma VOBEC !!!) nebude boliet, spravil to najlepšie,ako vedel a pouzil najmodernejšiu techniku, avšak samozrejme ze par dni potom nebolelo, a akonahle pozujem daco na tom,alebo nieco hryziem,alebo hocico tak sa to znova ozyva ta bolest. TAk tera neviem akoze co s tym,včera som akurát bola znova unho,co s tym, plus som si dala robit este kaz, a on mi povedal,ze nič s tym, rtg spravil, vraj zapal tam neni, a ze ten koren je este citlivy, ze nech pockame este dva tyzdne tri..a ze ten zub sa nejako spraví sam, a ze ked nie ,to bude velmi zle, lebo nevie uz co s tym dalej, otvárať zase to nechce a vrtat, uz ze je to dobre urbene.na to, ze ma boli aj oko ( asi z toho) nereagoval, ze tosi nemysli, ze moze to vystrelovat,ak by tam ol akutny zapal,ale ze neni, nemam to ani cervene tam,ani opuchnute, zub je kludny podla neho, ale mne sa to nezda ! ale je najlepší odbornik v meste,tak hádam vie co robí..!! ale mna to sere akurát tak. ked mi nechce nič s ním robiť, akoze ani ja s tym zubom uz nechcem ničč robiť, uz mam toho pokrk, co zubarov sa mi už v nom sparalo, mam dost s tym, najradšje by som ho vytrhla,ale nechcem zase, som malda nechcem byt strbava,ale sere ma ten zub furt neni OK,uz dva mesiace..vkuse take divne rezave bodave bolesti ci co,ani sama neviem.
on dobre vedel, vedel o mojej anamneze všetko, som mu vravela, ze CHCEM LEN DOCASNE, a atb k tomu, viem dobre, ako sa treba správať k mrtvym zubom, on neexistuje, urobí to natrvalo,a takto to dopadlo, ze ma to pobolieva stále a necitim sa ok. a este ma asi aj z toho oko boli.:( to som teda dopadla vazne. a tym padom ani ocna s tym nechce mat, ze nech sa mi o to postara zubar, on tvrdi, ze to neni od zubu, tak a teraz vybrat si mam akoze,alebo co ?!! ani jeden asi neni zdravy

kittykat22
15. sep 2016

@marietuska najst dobreho zubara je umenie. Ja som v zahranici mala spravene zuby na sukromnej klinike - samotnou riaditelkou za ktoru som platila este extra - a po prichode domov som zistila ze je vseto spravene zle. Prisla som o 2 zuby - musela som na korunku, tie dalsie potrebovali kompletne prerobit. Myslela som ze dostanem infarkt. Spytaj sa na forach a porozpravaj sa babami kde je dobry zubar. Ja som nasla na odporucanie na fore a je skvely. Pracuje sam a tak je lacnejsi ako zubna klinika kde som bola predtym - nemusi si prihadzovat za miesto a reklamu.

marietuska
autor
15. sep 2016

@kittykat22 práveže tento bol na doporučenie, a viem aj ja o nom, ze je to dobry zubar, robi naozaj dobre, nie slendriansky, chodia mi tam dve známe ,co su spokojne, vsade ho vychvaluju, ale dala som mu za to jaksi 180 €, neskutocne prachy, kedze to bola klinika, robil mi to on sam, asi dve hodiny sa s tym zubom hral,ale proste teraz ma to pobolieva, a on s tym nechce nic urobit, ze naco, ze to je dobre spravene, ze nema ma to dovod bolet, alebo mi mal dat lieky,alebo co, nech sa tam daco nezapali, a teraz ma to rezavo boli, v okoli dasna a kosti,akoby..a on,ze to neni normalne, ze to je dobre, ze to ma este moze dlhsie boliet, ako ma moze boliet ?preboha ved je ten zub mrtvy, nervy tam nie su,tak ako je mozne, ze ma reze ?ved uz vsetci ci uz blazneju ci co, ja akoze som laik,ale toto sa mi vobec nepaci, vysolila som mu za to velke prachy, a nic s tym nerobi, chcem k nemu chodit,lebo je fakt uznavany, aj techniku, vybavenie ma fajn, aj som bola za jednym z detstva a som sa ho na to pytala, ako mi to robil a tak, vsetko som mu popísala,a povedal, ze dobre to urobil,ze ma to nema co boliet, tak ja akoze nechapem teraz,co sa toto deje.ja si myslim, ze vsetci zubari su dnes na slovensku priserne drahý, co som obvolala, tak vsetci za zub 55 € minimalne, ani menej neni taka cena, alebo aj 75e za vyvrtanie a plombu, a nehovoriac o tomto, o mrtvom zube a o vyplnani,to ide do stoviek eur vsade, takze som zufala, kde mam na to brat :(((

angelinja
24. feb 2020

prosi ta ako si to vyrieisla s tym okom?dkaujem