Duphaston a krvácanie cez ovuláciu alebo 2x za mesiac

indiga123
6. jún 2014

Dievčatá, prosím o radu ak máte podobnú skúsenosť. Minulý rok v lete som absolvovala laparoskopické odstr. 2 veľkých endometrických cýst. Jedna bola na P, jedna na Ľ vaječníku. Pred oper. som mala menštruáciu ako hodinky.Po operácii som bez liečby nedostala 3 mesiace menštruácia, následne mi bola vyvolávaná agolutínom. Odvtedy každý druhý cyklus mi meškal, dostala som napr. menš. na 50-ty deň. (Bral mi hormóny, no dosť blbé hodnoty, také ako ženy pred menopauzou.)Doki mi nasadil minulý mesiac duphaston, ktorý mám brať tri po sebe idúce mesiace vždy od 15 dňa cyklu do 25-ho dňa. Minuký mesiac pri jeho braní som dostala menš. v poriadku, ale tento cyklus som si ho nasadila včera, mala som 15-ty deň cyklu a začala som krvácať. Inak často už roky mám špinenie ovulačné s krvavým výtokom ale teraz to je normálna krv ako pri menzes. Volala som dokimu, povedal, že to je vplyvom ovulácie, že to môže mať priebeh aj ako minimenštruácia. Stretli ste sa s tým?

zuzugal
16. jan 2019

@indiga123 ahoj, mám rovnaký problém. Prosím pamätáš ci ešte ako ti to dopadlo? Tiež som počas ovulacia dostala kvázi normálny nemozes a dosť silné uz 3den :(

indiga123
autor
16. jan 2019

@zuzugal preslo to ale viac som si Duphaston nedala,zacala som myslim pouzivat prirodny progester.krem