Druhýkrát užívam Seroxat, ale nemá také účinky ako predtým

reabullow
1. mar 2019

Ženy ktoré užívate alebo ste užívali Seroxat 20mg 1x denne,brala som tento liek zhruba pred 2 rokmi a zaberal skvele-liečim sa na panickú poruchu.Momentálne ho mám opäť nasadený od januára čiže ho užívam už 2 mesiace no mám pocit že nezaberá úplne podľa mojich “predstáv” a predošlých skúseností.Stane sa že na mňa príde úzkosť,bojím sa chodiť ďalej od domu ako 10-20km,dostávam úzkosti a záchvaty z úplne bežných situácii a teda sa pýtam či liek ešte úplne nezabral alebo bude treba zmenu liekov (na kontrolu idem o 2 týždne)

sandra2308
1. mar 2019

@reabullow ahoj, ja beriem seroxar druhý krát. Prvý krát mi zabral perfektne, fungovala som na 100%, no musela som vysadiť kvôli tehotenstve. Po dojčení som začala užívať opäť, no 20mg mi už bohužiaľ nezabralo.... beriem 40mg, no už to nieje to, čo bolo. Mávam výkyvy častejšie, ale meniť za iné už nechcem. Takže si myslím že budeš potrebovať väčšiu dávku

reabullow
autor
1. mar 2019

@sandra2308 som v 23tt cize myslim,ze zvysenie davky nebude vhodne..uvidim co povie lekarka sama som zvedava

sandra2308
1. mar 2019

@reabullow hmmmm, tak to ti asi nebudú navyšovať. Mne počas tehotenstva MUDr dovolia neurol, keď už mi bude veľmi zle, že najnižšia dávka určite neuškodí

janka2112
1. mar 2019

@reabullow ahooooj
Konečne niekto s podobným problémom
Už som lusklala všade aj písala
Mám podobný problém
Nápis hoci aj do správy ako sa cítiš

reabullow
autor
1. mar 2019

@janka2112 v podstate nemám záchvaty take ako bez užívania AD..zaberajú natoľko aby som vedela normálne existovať ale nie až natoľko aby som mohla žiť plnohodnotne,ty máš tiež ten istý problém ?

janka2112
1. mar 2019

@reabullow ahoj áno
Úplne ma to teraz vykoľajilo lebo vždy mi zabral po 3-4 týždňoch a fungovala som v poho
Beriem ho teraz cez dva mesiace,ataky ako tak prešli ale necítila som sa dobre,vkuse napätá ...bolia ma svaly,som unavená,vyčerpaná ,trasu sa mi ruky,nekľud,proste to nie je dobre
Konzultovala som telefonicky s dr,dvíhal mi dávku z 20mg na 30mg a že vydržať
Neviem mám z toho zvláštny pocit
A to že musím riešiť prácu,deti domácnosť ...a seba k tomu...premaham sa....je to veľmi vyčerpávajúce

lianne7
1. mar 2019

@janka2112
Ahoj,áno seroxat už dávno nemá take účinky ako kedysi.Niekedy bol držiteľom licencie Veľká Británia ,teraz nám ho dodávajú na SK z Poľska,aj to balenie je iné.Mne nepomohol už,viac mi zhoršil stav ako predtým .Uz som si myslela vtedy že si to namýšľam,veď to je to iste liečivo,ale zjavne nie od tohto výrobcu.ale čo čitam,čo razviac ľudí ma problémy znovu z týmto liekom.

janka2112
1. mar 2019

@lianne7 a ako si to vyriešila?co si zan vymenila?

reabullow
autor
1. mar 2019

@janka2112 presne si to vystihla jednoducho utlmilo to čiastočne tie najhoršie stavy ale necítim sa úplne fit

janka2112
1. mar 2019

@lianne7 pozrela som naoficislnek stránke Glaxo
Takze 10,20 mg sa vyrába v Rumunsku a Poľskú a 30mg v GB
Nemám potuchy ako to bolo niekedy A kedy sa vôbec niečo zmenilo

kachita
1. mar 2019

@reabullow mne dr povedala ze AD na druhy eaz, ak su tie istu, zvyknu nezabrat