Dôverujete vakcíne AstraZeneca?

39zlatusik
23. apr 2021

Ahojte, v pondelok sa mam dat zaockovat Astrou a stale vaham ci mam ist ci nie ci mam dvoverovat tejto vakcine lebo vselico pocujem ze ma potom zle ucinky neviem teras ci je to pravda bojim sa . Co si otom mislite?

ruzasipova
23. apr 2021

@39zlatusik Radsej by som sa dala zaockovat Astrou ako prekonala Covid.

hettinka
23. apr 2021

@39zlatusik pozri pod tému, koľko sa tu už o tom popísalo... všeličo prečítaš, za aj proti. No každý sa musí rozhodnúť sám na základe svojho zdravotného stavu.
Ja idem zajtra na 2. dávku. Radšej vydržím 1 deň reakciu, ako 2 týždne covidu s možnými trvalými následkami.

39zlatusik
autor
23. apr 2021

@ruzasipova aj ked som u prekonala covid z lahkim pribehom?

evaachesa
23. apr 2021

@39zlatusik druhý krát zvykne byť priebeh ťažší čo som počula.

kopytko03
23. apr 2021

Aj ja som sa prihlásila na Astru. Svoje obavy som skonzultovala s obvodným, ten pozrel môj zdravotný stav a povedal, že mám "ísť do toho".
Inak, to že si raz prekonala covid ľahko, ešte neznamená že ďalší priebeh by si mala tiež bezproblémový.

ruzasipova
23. apr 2021

@39zlatusik Aj tak. Su ludia, ktori mali prvy krat lahky priebeh a druhykrat ovela horsie. Imunita po ockovani trva ovela dlhsie ako po prekonani choroby.

sona96
23. apr 2021

@39zlatusik mám známeho, čo prekonal covid s veľmi ľahkým príbehom , teraz sa lieči na neurologii kvôli post covidovemu syndrómu a je na Tom veľmi zle. Ja keby som mohla, dám sa zaočkovať hneď zajtra.

39zlatusik
autor
23. apr 2021

@sona96 dakujem za radu a prajem mu skore uzdravenie

39zlatusik
autor
23. apr 2021

@kopytko03 dakujem za radu uz sa menej obavam

malva123
23. apr 2021

@39zlatusik ved ked si velka britania...tak si asi nevyberies...alebo nie si velka britania?

nikadomi
23. apr 2021

Áno

39zlatusik
autor
23. apr 2021

@malva123 ano som

vamajka
23. apr 2021

@39zlatusik 100 ludi 100 nazorov. Mam kamosky co sa dali zaockovat Astrou a v pohode no vacsina nie su s nou stotoznena a ja patrim medzi ne i ked som v decembri covid prekonala cakam na lepsiu vakcinu. Astra ma len cca 60 perc. ucinnost co sa mi zda dost malo. No a este by som mala obavy ak fajcis alebo uzivas horm. antikonc. No rozhodnut sa tak ci tak musis sama

39zlatusik
autor
23. apr 2021

@vamajka nefajcim a mam v ruke inplant a mozem si pockat par mesiacov za vakcinov pfizer ze je lepsia alo Astra

hiro
23. apr 2021

@vamajka Cca 70% - po prvej davke.
Tato vakcina je rovnaka ako Sputnik ci Johnson. Sice stara technologia ale aspon mozeme ocakavat rovnake neziaduce ucinky ako boli vo vakcinach predoslych desatroci.

avril299
23. apr 2021

po Astre Zenece sa vyskytlo viacero pripadov, kedy sa objavili krvne zrazeniny, beriem HAK, ktora udava v pribalovom letaku, ze pocas jej brania sa zvysuje pravdepodobnost vyskytu krvnych zrazenin a ked tam boli uvedene aj cisla, tak dokonca prevysovala ine HAK (Lunytta), takze neviem, nepride mi rozumne, ked uz beriem jednu vec co zvysuje pravdepodobnost vzniku zrazenin, si dat do tela este aj druhu... teda za seba hovorim, v mojom subjektivnom nazore, ze Astru nechcem...

janai1
23. apr 2021

@39zlatusik vieš čo, je to úplne jedno 😂 pracujem v hoteli, chodia tu aj lekári... Už som počula toľko názorov na očkovanie, že amen...
Jeden mi povie, že astrou sa nemám dávať, druhý príde zas že iba astrou... Minule ma tu jeden presviedčal že najlepší je sputnik lebo je vyrobený nejako inak ci co.... Takže každý lekár ti povie pomaly inak

39zlatusik
autor
23. apr 2021

@janai1 ano preto vaham jedni povia tak druhy tak

hiro
23. apr 2021

@avril299 Vacsia pravdepodobnost je ze sa utopis doma vo vani ako ze dostanes tu krvnu zrazeninu. Takze ak by sa tych zrazenin mali ludia bat skorej by na svoju zachranu zivota vyburat doma vane a odviezt ich na skladku...

matago
23. apr 2021

@39zlatusik Ahoj, ja som prekonala covid, tri týždne som ležala, horúčky, bolesti kĺbov, svalov.Nikdy viac. MM takmer zomrel. Očkovať som sa dala v nedeľu, astrou, síce vedľ.účinky,ale išla by som znovu. Z môjho pohľadu je Astra najbezpečnejšia vakcína. Urobil sa okolo nej strašný humbuk a cirkus, takže je to najpreverenejšia a najviac skúšaná a testovaná vakcína.A beriam aj 20 rokov HAK.

avril299
23. apr 2021

@hiro to mi hovoris ako clovek co berie HAK? vies kolko mojich znamych uz realne malo krvnu zrazeninu z HAK?
a tu blbost co si napisal, mozes povedat ludom, ktori sa bohuzial neutopili vo vani, ale dosledkom zrazenin zomreli

h2
23. apr 2021

@39zlatusik Ahoj, ja som tu nedávno založila túto diskusiu, píše sa tam hlavne o vedľajších účinkoch očkovania (i keď sa tam, samozrejme, našli aj iné odpovede). Tak môžeš pozrieť, ak chceš.
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/mate-za-sebou-ockovanie-astrazenecou/

39zlatusik
autor
23. apr 2021

@matago diky

39zlatusik
autor
23. apr 2021

@h2 ok diky pozriem

h2
23. apr 2021

@avril299 Takže Ty si OK s tým, že berieš HAK, ktorá má dokonca vyššiu pravdepodobnosť zrazenín, ako všetky ostatné, ale vakcínu, ktorá ju má oveľa nižšiu, si kvôli tomu nedáš? Hmmm, divná logika.

avril299
23. apr 2021

@h2 no ty mas divnu logiku, ked automaticky svoj nazor povazujes, ze je pradva a ani Ti nenapadne, ze moze existovat aj nejaky iny dovod... 🙈
nie, nie som s tym OK, mam vazne zdravotne problemy, kvoli ktorym MUSIM brat tuto HAK, bohuzial neberiem ju len na paradu, lebo si frajo nevie kondom natiahnut

h2
23. apr 2021

@avril299 Stačilo to napísať do toho prvého príspevku. Ak ju neberieš kvôli antikoncepčným účinkom, tak je to, samozrejme, niečo iné. Ale to ja nemám ako vedieť.

avril299
23. apr 2021

@h2 prepac, ze som k mojmu prvemu prispevku nepripla aj zdravotnu kartoteku

h2
23. apr 2021

@avril299 Čo sa čertíš? Napísala si, že berieš HAK. Takže mne z toho logicky vyplynulo, že ju berieš z antikoncepčných dôvodov. Pretože primárne na to je určená.

avril299
23. apr 2021

@h2 tak Ty si sa do mna obula, ze mam divnu logiku lebo to beriem, vobec si nepripustila fakt, ze to brat musim... tiez nie som z toho nadsena, ale este nejaky cas musim vydrzat.. a teda vzhladom na to, ze ta HAK ma vedlajsie ucinky ake ma, nechcem sa ockovat Astrou, lebo mi pride, ze by sa ta sanca predsa len mohla znasobit...
dokonca 2 moje kamaratky mali krvnu zrazeninu z HAK (este pred kovidom, s vakcinou to nema nic), nezomreli, ani to zas nebolo az tak vazne, jedna mala v ruka a druha v nohe, ale predsa len, naco pokusat osud... neviem ake je stanovisko lekarov na kombinaciu HAK + Astra