Dospelé maminy, máte niektorá strojček na zuby?

evina57
3. nov 2016

Ahojte, chcela by som strojček na zuby. Ak niektorá máte, napíšte mi, potrebujem info 🙂 Ďakujem

lilly05
3. nov 2016

Ahoj, ja mam 26 a minuly rok som si davala strojcek. O par mesiacov s nim uz koncim. Co potrebujes vediet?

dorottka
4. nov 2016

Nie som sice mamina, ale dospela ano a tiez nosim strojcek, prave teraz 😛 Ja Invisalign, teda ten priesvitny typ.

erika53
8. dec 2016

@dorottka
a kde si si ho dala robiť?

emilia25
8. dec 2016

Ja som ho mala tesne pred 18 a den pred maturitou mi ho dali dole.dnes mam 31 a zuby tak znicene a pomaly uz v povodnom stave keby si ich nezatlacam spodnymi tak uz davno ich mam tak ako pred tym.

waikikiijuri
8. dec 2016

Mna by zaujimalo kolko cenovo stoji.tiez som mala ako dieta nosit.

dorottka
14. dec 2016

@erika53 v Kosiciach, v ambulancii Mint Dental u pani doktorky Renaty Urban 🙂

sash37
14. dec 2016

@emilia25 cize strojcek nepomohol? Alebo je to len docasne? Tiez si chcem dat...

lenemmka
15. dec 2016

@dorottka ak sa smiem spytat kolko ta stal tento strojcek?

lilly05
15. dec 2016

Ked to je pre dospeleho tak celkovo vyjde cca 1500€ komplet aj s kontrolami, nasadenim a odobratim. Zuby ti ostanu pekne rovne ak ti ich zubar podlepi (zaplombuje drotik z vnutornej strany zubov) a to ostava uz dozivotne a tiez treba chodit na kontroly s tym ale tak polrocne. Zalezi ale od zubara nie kazdy podlepuje a potom sa stava ze sa zuby vratia po niekolkych rokov spat. Niektori zubari okrem podlepenia davaju aj nocny strojcek. Kamoska ho po odnati fixneho nosila este 8rokov nocny- je to preventivne ale zuby ma uz vela rokov krasne rovne a nepokryvil sa jej ani jeden. Mozno si teda priplatit a dat si ich podlepit a tiez si davat aj nocny, inak to budu vyhodene peniaze. A pokial mas krive zuby dedicne tak sa lahko moze stat ze budu mat tendenciu sa vratit spat.

emilia25
15. dec 2016

@sash37 ja som mala problem ze ako dietatu vypadli vsetky zuby okrem hryzaka ten som mala dlho mliecny a ked uz boli vsetky trvale vonku tak mi zostala po hryzaku mala dierka a trvaly hryzak sa mi predral zo zadu.doktorka mi rok otvarala takou pruzinou tu dieru a potom primontovala k tomu strojceku hryzak a po tych rokoch proste citim ze ten hryzak mi opet ide do zadu a spodnymi zubami si ho tlacim do predu uplne citim ako sa aj diasno formuje ked ho zatlacim dopredu.vobec sa mi tie zuby neulozili natrvalo.plus si davajte pozor aj na zuby mudrosti skor by som si ani nedavala potom vam ten chrup zas inak vyformuje.alebo hned tie zuby vytrhnut.

akvi
15. dec 2016

Ja som sa o to zaujimala uz v dospelosti..mne povedala dr., ze by mi musela vytrhnut nejake zuby, lebo sa mi realne do ust nezmestia a je to uz tazko v dospelosti ich napratat poriadne 😔 A vlastne ma od toho odhovorila, lebo ze zdrave zuby si dat vytrhnut koli tomu je blbost. A ak by mi nevytrhla, tak ze aj ak by sa narovnali, tak sa to vrati po case naspat.. Ja som sa s tym zmierila, nemam to nijako hrozne, vlastne mi len jeden zub prekryva druhy, nie je to az tak vidno..Takze som od toho fakt upustila.. A tiez mi vtedy zabila taku sumu, ze by som do toho aj koli tomu nesla..

sash37
15. dec 2016

@lilly05 a toto cim ich podlepi je amalganove?

dorottka
15. dec 2016

@lenemmka mna konkretne 3500 🙂

lilly05
16. dec 2016

Nie, to je ako biela plomba a drot myslim ze ocelovy.

1adelaid
3. máj 2017

Baby, predávam 1.500 eurový kupon na liečbu neviditeľným strojčekom u dr. Thurza v BA platný do konca mája. Ak má niekto záujem, tak za 500 e predám.

erika53
3. máj 2017

@1adelaid ahoj
ja by som mala záujem,
na čo konkrétne je ten kupón, ja už strojček mám ale potrebujem ešte zaplatiť ďalšiu splátku.
ďakujem

1adelaid
3. máj 2017

@erika53 a este len si zacala s liecbou? Lebo ked nie, tak to ti asi nebude platiť..ono je to pre nových pacientov..keď si v ich liečbe tak aj tebe by mali vystaviť takýto kupón aby si ho mohla podarovať príp. predať niekomu..

erika53
7. máj 2017

@1adelaid joooj,skoda,
nosim strojcek dva mesiace.Ziaden kupon mi zatial nedali.

evina57
autor
27. mar 2018

Ahojte,zakladala som diskusiu pred vyše rokom. Teraz piatok 23.3. mi dali strojček na horné zuby. O dva mesiace mi dajú na dolné. Neviem s ním ešte žiť 🤐 ako dlho to vám trvalo,kým ste si zvykli?

luka1206
21. nov 2018

@evina57 Ahoj síce prešlo už veľmi dlho od tvojho posledného príspevku, no zaujíma ako to zvládaš teraz, pomáha ti? si spokojná? kde ti ho robili? a cena?
Tiež totiž rozmýšlam nad tým.......

evina57
autor
22. nov 2018

@luka1206 akurát dneska som bola u zubára. Veľmi som spokojná,vidieť veľké zmeny. Som z NR,tak v Nitre mám zubára. Cena celkovo bude 2500€. Doteraz som dala cca 1500€. Na začiatku to bolo hneď za horný a dolný strojček 2x600. Ostatné sú prehliadky. A na konci to bude cca 550 za snatie,..... Určite odporúčam dať si,keď treba. Ide to veľmi do peňazí ale rýchlo to ubehne a budeš mať krajší život 🙂

luka1206
23. nov 2018

@evina57 A môžem sa opýtať kam chodíš do Nitry? Ja tam rozmýšľam o Mudr.Šrank chodila som už k nemu a bola som spokojná, ako dlho ho už máš?
Ďakujem za odpoveď 🙂

evina57
autor
23. nov 2018

@luka1206 na Párovce Dusanovi Vondrakovi. V marci to bude rok 🙂

bublina_
3. dec 2019

@evina57 Ahoj, opat by som otvorila diskuziu 🙂 Mam 23, zajtra mi idu nalepiť horný strojcek, neskor aj dolný. Ako zatial hodnotíš svoju liečbu, pomaha ti?

evina57
autor
4. dec 2019

@bublina_ Ahoj, už to budú dva roky,dr minule povedal,že ešte asi rok to potrvá ale zuby sú rovné a nedá sa ani opísať aká som šťastná s toho. Určite za to stoja všetky tie peniaze. Ide to zo začiatku veľmi rýchlo,zuby sa posúvajú zo dňa na deň. Potom už len doladovacky. Ešte mi musí predný chrup dať dopredu trošku. Ale upozorním,že zo začiatku ti možno bude vadiť a bolieť ťa všetko. Ja som chcela ísť za ním,nech mi ho dá dole :D ale potom už za cca 4 dní ok. Trošku otlacal lico ale na to ti dá vosk. Hlavne poriadne čistí zuby lebo mne museli robiť dve plomby zbytočné ale nevadí, poisťovňa preplatila vždy plnú sumu :D aspoň nejaké pozitíva :D drž sa 🙂