Doktorka ma neinformovala o vysokej hladine bilirubínu.

sjuzik15
20. jan 2020

Ahojte, dnes som si čítala výsledky z imunologie, robili mi rozširnejšie vyšetrenia a všimla som si, že bilirubín mám zvýšený na 25.60
Ostatné pečeňové testy sú všetko v norme.
Zavolať lekárke a opýtať sa prečo to somnou nediskutovala? Treba sa toho báť?

mogaa
20. jan 2020

@sjuzik15 nie.....ja som bola darovať krv 3x - 2x ma vyradili kvôli vysokému bilirubínu - ešte sa ma pýtali čo som deň predtým nepila😉že to mávajú chlapi ak pred odberom pijú😉a to som si dávala pozor že deň vopred diétne jedlá na večeru račej ovocie(možno to kyslo v žalúdku) a z toho ten bilirubín....tretí krát pri odbere som im povedala že som to mala už 2x tak mi krv na darovanie zobrali a neriešili to

janka54321
20. jan 2020

@sjuzik15 zvyseny bilurubin moze vyvolavat aj zlcnik resp. piesok, blato v zlcovode, ale mohla to sposobit aj konzumacia nejakeho jedla..norma je myslim 22, takze az tak vysoke to nieje..skus si pozriet este celkovy bilirubin

simoncik
20. jan 2020

No neviem zase až taky nízky nie je. Dala by som si na to pozor. Minimálne pre diskutoval s pediatrom. Môže byť väčší pri upchavani žlčových ciest.

peonies
20. jan 2020

nemusi to byt nic vazne, moze to byt aj kludne z hladovania alebo prejedenia, strava ho dost vyrazne ovplyvnuje 🙂 ja osobne som mala bilirubin zvyseny skoro stale a lekari nedali pokoj a potvrdili gilbertov syndrom. Ak by bol zvyseny stale, mozno pre uistenie, by som poradila skonzulovat este test na potvrdenie. Nie je to nic vazne, len obcas moze vyskocit bilirubin (ostatne vysledky su v poriadku), ale nijako ma to neobmedzuje, ani nesposobuje ine problemy, nevyzaduje to ani ziadnu liecbu (znie to len hrozivo), treba sa len spravne stravovat 🙂 http://www.gilbert.wbl.sk/Info-o-chorobe.html

sisa_s
20. jan 2020

Ano, ak dlhodobo su vsetky ostatne vysledky v poriadku a pri opakovanych odberoch len zvyseny bilirubin, je to Gilbertov syndrom 🙂 casty syndrom, nesposobuje problemy

sjuzik15
autor
20. jan 2020

@janka54321
@simoncik
@peonies
@sisa_s
Nidky som sa u seba s tymto nestretla, kedze som stale uplne zdrava.
Ale kedze sa mi nedari otehotniet, robili mi take celkove vysetrenia.
Lekarka mi na to nepovedala nic, az doma ked som si citala vysledky som si to vsimla.
Nemavam zlcnikove bolesti, aj sa zdravo stravujem. Mám skor problem pribrať.

cacka
25. jan 2023

@sisa_s
@peonies práveže mne osobne to spôsobuje že som neustále unavená 🤷🏼‍♀️ Ja ani fungovat nevladzem najmä do 14tej poobede

loginexistuje
25. jan 2023

nahodny nalez lahko zvysenej hodnoty pred odberom by si nemala pozivat alko napoje aspon dne dva vopred
ostatne parametre pecene mas ok eni dovod riesit