Dokáže lekár zistiť, že som si nevyzdvihla lieky, ktoré mi dal na predpis?

eminaaaa
23. nov 2021

Ahojte. Dokáže zistiť môj ortopéd že som si nevyzdvihla lieky ktoré mi predpisal na papierový recept ? Mám ísť na kontrolu a bojím sa že to zistí. Ďakujem za odpovede.

zooeynka
23. nov 2021

@eminaaaa nemyslim ze by to zistoval. Ja som si nevybrala atb co mi 2x po sebe predpisala obvodna....len sa spytala ci som ich douzivala. Ja ze ano, a viac neriesila. Hadam sa nebudes stresovat

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
23. nov 2021

myslim,ze to nekontroluju... ale ak napr. bude riesti ucinnost liecby pozrie si to, ze si tie lieky ani nevybrala...

danulicek
23. nov 2021

Elektronicky recept urcite vidí, u mna napr videla, keď som s nou volala kedysi v pondelok, že som si v piatok neprevzala antibiotika, len jedny lieky. Lenze tie atb mi v lekárni objednávali, tak preto som ich neprevzala. Čo sa týka papierového receptu, ten asi nevidia. Na pohotovosti mi teraz cez vikend pisali papierový recept a keď ho vytlačili, sestricka čosi vravela doktorovi, že to musí doplnit, ake lieky mi dal, lebo nemajú potom ako dokazat, že som mala písané atb, ak by čosi.

loginexistuje
23. nov 2021

vidi svieti mu to tam tak ako tebe v elektronickej pobocke

katriona1
23. nov 2021

@eminaaaa Jestli nemáte pojišťovnu Union, tak si to lékař může kouknout v lékové kartě. Tam jsou záznamy všech vybraných léků a pomůcek vždy 6 měsíců dozadu.

akbara77
23. nov 2021

@eminaaaa a načo tam potom chodíš,keď sa neriadis jeho liečbou???to by mňa zaujimalo

margaretka_
23. nov 2021

ja som už pár receptov nevyužila. ale vždy som na to mala nejaký dovod a ak by sa na to lekár pýtal (nikdy sa nikto nepýtal), tak mu poviem, že som tie lieky nepoužila. na čo klamať? ako mi má potom dr pomocť, ked mu nepoviem celu pravdu?

simca06022011
23. nov 2021

no len treba dat pozor ze aj ten papierovy recept uz moze byt elektronicky, ja som minule hovorila lekarovi, ze ved mi to netlacte, ja si to vyberiem.. a on ze to je o zvyku, ze mam to aj tak v lekarni, ale pacienti to chcu a on je zvyknuty to rovno tlacit(a je tam ciarovy kod, cize podla toho to nacita asi v lekarni). Ale teda urcite su este lekari ktori nefunguju online

katkamatka7
23. nov 2021

@eminaaaa Vidí to sestra. Nekontroluje každý liek, len keď niečo nesedí, keď sa im ozve poisťovňa, aby to mohla dohľadať.

babajaga
23. nov 2021

zisti,teraz su elektronicky prepojeni

naloxon
23. nov 2021

@eminaaaa Lekár to vidí lebo mužovi dohovaral prečo si nevybral lieky.

sapetka
23. nov 2021

Na co potom chodit k lekarovi ked nechces liecbu😉

jaskolka
23. nov 2021

Áno, je to zistitelne.

eminaaaa
autor
23. nov 2021

@simca06022011 a keď tam čiarový kód není tak by to nemal zistiť či ?

simca06022011
23. nov 2021

@eminaaaa nie je elektronicky ale neviem ci to vidi.. a co sa bojis, ved iste mas dovod preco neberies lieky, ktore ti dal. Ked sa opyta, mu povies ;)

katkamatka7
23. nov 2021

@eminaaaa Má tam to červené číslo na recepte.

oskorusa
23. nov 2021

@eminaaaa je to výživový doplnok, nie liek, takže netreba byť v strese a lekárovi povedz pri kontrole pravdu, keď sa bude pýtať. Držím palce.

lenvam
23. nov 2021

Áno ale pochybujem že má na to čas kontrolovať pacientov či si vyberú lieky

liljana
23. nov 2021

Keby chcela, urcite si to vie zistit. Vidno to aj v appke od VZP,... Ale moze to mat v trube. Ona si svoju povinnost splnila, vysetrila, predpisala lieky. To ze pacienti si nevyberaju a neuzivaju lieky, nie je jej problem.

bombulka1987
23. nov 2021

@akbara77 tiež si vravím, zbytočné zabíjanie času pre obe strany...

lalenka33
23. nov 2021

Toto nieje liek,ale výživový doplnok takže toto nevidí, ale všetky iné lieky na predpis vidí aj vtedy, keď ich predpiše na papierový recept. E- zdravie platí aj vtedy a musí poslať aj elektronické údaje.