Dokáže človek v spánku klamať?

18. feb 2024

Dá sa to? Nemyslím tým teraz to, keď niekto rozpráva zo sna. Ale to keď spí, preberie sa, dokáže odkomunikovať pár slov/viet a do pár sekúnd zaspí naspäť. Potom si ani nepamätá, že sa rozprával o niečom. Dá sa podľa vás vtedy klamať? Že si ten človek uvedomuje, čo vtedy hovorí, len si to nepamätá? Alebo to za neho rozpráva “vypnutý” mozog a teda hovorí vždy pravdu?

klip0
18. feb 2024

Určite dokáže klamať

ukulela
18. feb 2024

Zo sna môže tvrdiť, že je pelikan....

mikadooo
18. feb 2024

Jasné že môže klamať. Ja som tak zobudila muža, že dcére treba cikať. Ráno som si nič nepamätala, akurát muž bol mrzutý, že som ho prehnala a malá spala tak tvrdo, že keď ju dal na nočník, tak bola ako handrová bábika a nedala ani kvapku (a normálne vydržala do rána🤣).

minenkak
18. feb 2024

Jasné,ja osobne dokážem klamať úplne vždy a každému a ešte sa v kľude dívať do očí

sheila121
18. feb 2024

Čo ti povedal, keď sa zobudil?

dskjhfdlkdjhl
18. feb 2024

Neviem, ci dokazem zo sna klamat, ale keby ma niekto zobudil, ze chce zistit, ci klamem, tak by som ho kopla😉

autor
18. feb 2024

@sheila121 práveže pekné veci a neverím mu to. Tak som chcela vedieť, či vedome klamal

alex49
18. feb 2024

V sne ti poviem, že som drak. ked spí, tak neovláda čo hovorí.

bloger
18. feb 2024

To je zaujímavá otázka. Myslím si ale, že mozog je v takzvanej REMfáze. To znamená snovej a áno môže klamať. Ale možno sníval o tebe. A to čo rozprával bolo možno to ako to podvedome cíti. A písala si, že to boli pekné veci. Ale viac záleží na tom ako ti to prejavuje. To je dôležitejšie.