Dočasné zuby v zubnej dlahe

koala666
13. aug 2024

Ahojte v októbri má čaká výmena koruniek- 4 predné zuby. Mam korunky už 25 rokov a potrebujú vymeniť.RTG ukázal aj kaz na pôvodnom zube, reálny stav sa dozviem až keď to dajú dolu od toho bude závisieť doba hojenia kým vedia osadit nové korunky prípadne mostík ak by museli ten zub vytrhnúť . Celé to môže trvať aj 3 mesiace (dúfam že nie dlhšie). Aby som nebola bez zubov tak mi zubárka spravila dlahu - niečo ako neviditeľný strojček do ktorého mi dorobia dočasne zuby v deň keď mi dajú dolu korunky. Zaujímalo by ma či tu má niekto s tým skúsenosť, mám trocha obavy lebo keď si to dám vytvára sa mi ako keby predkus tym že horná pera prekrýva tu dlahu ..mám z toho obavy tvrdia že do pár dní si na to zvyknem. Potrebovala by som od niekoho počuť skúsenosť s takouto formou dočasných zubov ..

nikpa
13. aug 2024

@koala666 fungujem tak už zopár mesiacov, je to niečo nové v puse, proste si na to len musíš zvyknúť. Dôležité je aby ťa to netlacilo, neodieralo, proste žiadna bolesť. No diskomfort z toho, že v ústach je zrazu niečo nové, niečo ine môže trvať...
Ale asi to nemáš moc dobre spravené, mne sa žiadny predkus ani nič také nevytvára, sadli mi celkom dobre. Za pár dní som si zvykla. Ale mala som to aj v minulosti a tie boli horšie, na tie som si nevedela zvyknúť a to som ich mala niekoľko mesiacov, no predkus som aj tak nemala.

koala666
autor
13. aug 2024

@nikpa a máš v tom náhradné zuby spravené teda vyplnené? Ono asi som sa zle vyjadrila nie úplne predkus ale tak je vidno že pod perou niečo že mám ten plast navyše inak to sedí úplne super presne ako obal na zuby 😁 ale tak vidno to no 🤷🏼‍♀️ možno m len ja taký typ tváre že to je viac vidno..neviem

nikpa
13. aug 2024

@koala666 tak teraz som si neni istá ci mame to isté 🙈😄 ja mám takéto niečo ale len na 4 zuby.

koala666
autor
13. aug 2024

@nikpa ja mám takéto

koala666
autor
14. sep 2024

Ja len skúsim aktualizovať tému či sa nenájde niekto s podobnou skúsenostou 🙂