Dobre znášajúci a krycí make up

adriannasvk
25. mar 2018

Chcela by som poradit...aky make up pouzivate??🙂 v cene do cca 20€? Ja skusam rozne,lenze mam problem,ze sa mi takmer zo vsetkych odskusanych urobia suche flaky na tvari a potom to vypada hrozne,kazdy den nechcem peeling na tvar pouzivat...a tie co ako tak moja plet zniesla zase takmer vobec nekryli....takze hladam make up,ktory dobre kryje,nevypada ako tapeta(umelo) ale je aj dobre znasany🙂 viete mi poradit?🙂

lorela
25. mar 2018

@adriannasvk Velmi dolezite je dat pod make-up podkladovy kem. V zime vyzivujuce, v lete viac hydratacne. No a z make-upov odporucam Max factor Lasting performance 🙂

takaakoty
25. mar 2018

Loreal true match. Najlepsi makeup, ked si odmyslim tie 40-80 eurove

andula1988
25. mar 2018

@adriannasvk Ahoj, spomínaný Mac factor aj Loreal su super mam ich taktiez odskusane. pre mna cislo jedna je MAC ale ten je drahsi. pred nedavnom som pouzila Catrice hd liquid coverage cena cca 8 eur a je super vydrzi takmer cely den a pokial netrafis odtien maju v ponuke akoby pigment na zosvetlenie pripadne stamvnutie.

adriannasvk
autor
25. mar 2018

Max factor som skusala ale neosvedcil sa mi,ja mam aj s kremom problrm takze sa bojim.pouzivat aj podkladovy nejaky....ja ked najdem.krem,co je ok,zmenia obal,samozrejme aj zlozenie a som.kde som bola,som na nervy z toho....najlepsie mi je ked si nemusim nic davat na tvar🙈len nie vzdy sa to hodi🙂

hettinka
25. mar 2018

ja používam Yves Rocher, majú ich viac, mám aj taký light na bežný deň, aj viac krycí na príležitosť

alexandra1995
25. mar 2018

Ahoj 🙂 presne tento problém mám aj ja. Ja používam make up Catrice HD. Tvar si umýva takou silikonovou hubkou a ta mi pomáha na tie šupinky. Na noc si tvar natriem modrou Indulonou. Pleť sa mi zlepšila 🙂

adriannasvk
autor
25. mar 2018

@alexandra1995 len ja ked dam zly krem tak sa cela vyhadzem....nemozem mastne kremy,ani tazke,jeden cas.mi bol super jeden hroznovy potom zmenilj "obal" potom mineralny krem.bol super a tirz "zmenili obal" atd dookola uz ma to prestava bavit😄indulona je pre mna moc mastna,skusala som uz aj bio kozmetiku atd...

alexandra1995
25. mar 2018

@adriannasvk to som si aj ja myslela že mastne nemôžem a indulonu mi sadla a ešte som bola spokojná s krémom na tvár od Ryor. Kým človek zisti čo mu sedí 🙂 musí skúsiť milión krémov

adriannasvk
autor
25. mar 2018

@alexandra1995 ved to,a ked najde nieco dobre pomenia vsade obal,atd,potom po porode zase nieco ine je dobre atd,ide ma porazit🙈

luna116
25. mar 2018

Dermacol Caviat long stay -ja používam odtieň č.2 - prirodzený, nie je do oranžova, práve naopak, farba je super, krycia schopnosť tiež, požívam ho asi 10 rokov, lepší som nenašla, keď som aj iný skúsila, vždy som sa vrátila k tomuto, mám zmiešanú pleť
Pred nanesením používam hydratačný krém Nivea. 🙂

adriannasvk
autor
25. mar 2018

@luna116 dakujem za typ,ja niveu nemozem ale na ten make up kuknem

surriana
25. mar 2018

U mňa je top od Vichy a Giordany gold

tatharina
25. mar 2018

Ja mam suchu plet, vzdy sa mi robili suche flaky. A najviac prave z Max Factoru a spominaneho Dermacolu caviar (aj ked kryju super). Pre mna je top Estee Lauder Double wear. Nevysusuje, stacia 2 kvapky a prekryje vsetko. Je drahsi. No u mna plato, ze nie som taka bohata, aby som kupovala lacne veci😉 podla mna sa oplati investovat, vydrzi mi omnoho dlhsie, ako 20€ makeup.

leren1
25. mar 2018

Za mna urcite mary kay (17€) alebo Loreal True Match 🙂

jovan236
25. mar 2018

Ja mám veľmi suchu tvár a robia sa mo šupinky na nose a licach hlavne a pre mňa naj je od Gosh.

simsalabim
25. mar 2018

Ja mam suchu plet a osvedcil sa mi tento

jovan236
25. mar 2018

@tatharina ten Este Lauder nieje skôr na mastnejšiu pleť?fakt Vám vyhovuje?

tatharina
25. mar 2018

@jovan236 vyhovuje. Ja uz som zo zufalstva skusala vsetko. Pri kazdom makeupe sa mi cca po mesiaci strasne flaky robili. Pri tomto nic, v lete bohovsky, nic nesteka, netopi sa. V zime mam suchsiu plet, no tento mi ju navyse vobec nevysusuje. Ved pri vsetkom plati, ze kazdemu daco ine sedi. Este aj teraz v tehotenstve, co mam este suchsiu plet, tak mi ju krasne prekryje bez flakov 😊

ivanamyl
25. mar 2018

@luna116 Aku ma konzistenciu?? Supinky sa nerobia?

adriannasvk
autor
25. mar 2018

@tatharina boze ako keby som.o sebe citala😄idem ho hned googlit,dakujem za typ,u mna presne max factor a dermacol zle a ostarne slabo kryli co som skusala

adriannasvk
autor
25. mar 2018

@tatharina a este sa chcem opytat,kde ho kupim? Ci len cez net??

skjatqo
25. mar 2018

Plet odzrkadluje nase zdravie, nasu stravu. To je pre mna zaklad, funguje najlepsie.
Pri kremoch je mozno je problem v parfumoch a inych pridavnych latkach. Ja som dlho hladala krem na suchu plet, nie velmi mastny a hlavne aby ma nestipal po par dnoch pouzivania. Pouzivam od nich aj cistiacu emulziu a nocny krem. Mam ich kupene 2014, stale bez problemov. Nasla som:
http://www.iherb.com/pr/Earth-Science-Almond-Al...

deniska652
25. mar 2018

Určite mary kay! Mám problematickú pleť všetko prekryje nevysušuje pôsobí prirodzene 🙂 takisto aj podkladový krém a puder..cenovo taktiež dostupné odporúčam 🙂

luna116
25. mar 2018

@ivanamyl
- Dermacol Caviar Long stay - konzistenciu má pre mňa akurátnu, ani veľmi riedky a ani nie je hustý, dobre sa mi rozotiera, šupinky sa mi nerobia, cenovo je priateľný.
- Estee Lauder Double wear - je ešte lepší ako Demacol Caviar Long stay, takmer som na neho zabudla, mala som ho iba 1 x na svojej svadbe a je pravda ,že sa neroztekal, počas celej noci super držal, perfektne kryl, ale zase cena je dosť vysoká.

tatharina
25. mar 2018

@adriannasvk v Marionnaud maju. No napriklad v Pandorfe sa da kupit lacnejsie. Vyhoda pre tych, co to maju blizko. Ja som z vychodu, takze kupujem v Marionnaud

lorela
25. mar 2018

@luna116 Estee Lauder DW je absolutne genialny, pouzivam ho uz par rokov.

tatharina
25. mar 2018

@adriannasvk ja cez net makeupy, parfemy a pod neobjednavam. Neverim, ze su to vzdy originaly. Nie raz som sa popalila. 😉

lorela
25. mar 2018

@jovan236 Mam skor suchsiu plet a citlivu a EL mi uplne vyhovuje. Nerobi mi ziaden problem s pletou 🙂.

sue155
25. mar 2018

Ahojte žienky. je veľmi dôležité pri suchej pleti dať výživu a hydratáciu pod makeup. akonáhle nedáte, tvoria sa supinky na tvári, hlavne v zime. Ide O to používať aj pri odlicovani skôr mliečka ako micelarne vody, potom zmyť mliečko napríklad tonikom (bez obsahu alkoholu, pretože alkohol vysusuje pokožku) alebo vodou a natrieť sa kremikom na suchu pleť. Pod makeup si nanasam kremik na suchu pleť (veľmi dobrý od Mary kay), nechať vstrebat a potom naniesť podkladovú bázu (napr. Loreal, taký silikónový). Čo sa týka makeupov je ich množstvo na trhu, treba vyskúšať, ja používam od loreal a som spokojná, napr. aj Mary kay má makeupy aj na suchu pleť, aj napríklad revlon, ten testujem teraz. Treba si zvoliť aj radšej tekutý makeup a skor hydratačný.

azzflo
25. mar 2018

Tiež som bola obdarená takouto pleťou 😀 ale posledných niekoľko mesiacov mám zaužívané ráno pred nanesením make-upu že si vyčistím pleť sonickou kefkou (nie každý deň, ale väčšinou tak každý druhý-tretí deň treba) to mi krasne tie šupinky odstráni a ako krém potom používam už takmer výlučne iba obyčajný aloe vera gel z lekárne. Ten je úplne ľahučký, rýchlo vsiakne a zároveň fajn hydratuje. Keď je veľmi zle tak dám nejakú hydratačnú masku alebo napríklad arganový olej. Úplne sa tých šupiniek natrvalo asi zbaviť nedá, ale toto všetko odporúčam, mám tak na 90% väčšinou pokoj. Make-upy treba poskúšať lebo aj na rovnaký typ pleti nie každému sadne to isté