Do nohy mi pichol klinec

kristinenka
5. sep 2012

prave sa mi podarilo si do nohy zapalit hrdzavy klinec...........mate s tym niekto skusenosti?.ubezpecte ma prosim, ze sa mi nic nemoze stat 🙂 🙂 🙂

bodka13
5. sep 2012

@kristinenka sranduješ 😕 ....šťastnú cestu k lekárovi ...ranu treba vyčistiť a ak nie si očkovaná proti tetanu,tak aj tetanovku určite pichnú 😉 ...nebrala by som to tak humorne 😉

ervenka
5. sep 2012

@kristinenka To nie je sranda- aspon zavolat k tvojej dr., informuj ju, co sa stalo, nech sestra pozrie do karty, kedy si bola ockovana proti tetanu. Ale na tvojom mieste by som rovno isla k dr. Ak sa rana zapali, alebo ty dostanes horucku, sup ku DR. Moj otec tak prisiel o palec na nohe. Takze to nie je sranda 😕

klincek
5. sep 2012

no moze, ak budes mat smolu, ale snad to bude ok.
rychlo vydezinfikovat - ak nemas nic ine, tak obliat nohu aspon palenkou, prelepit tak, aby to dychalo, a sledovat. ak to scervena, opuchne, alebo bude horuce, hned k lekarovi.
dost zavisi aj od toho, ako to mas hlboko, a aky sajrajt na tom klinci bol-mozno fakt len ta hrdza, ale mozno aj nie. tak si to odsleduj pre istotu.

kristinenka
autor
5. sep 2012

@bodka13 tetanovku mam v poriadku, volala som k lekarovi, ze keby sa nieco do zajtra s tym zmenilo, mam prist...zatial len dezinfikovat, tak uvidime...bojim sa ale otravy krvi, ale to hadam nemoze mat tak rychly spad....

kristinenka
autor
5. sep 2012

@ervenka ako sa stalo, ze prisiel o palec na nohe? dostal otravu krvi?toho sa bojim najviac...ale zas co u lekara : vydezinfikovala som si to sama, vycistila propolisom 70%, obviazala, tak uvidime ATB mi aj tak hned nedajua tetanovku mam v poriadku

sisaha
5. sep 2012

@kristinenka mne sa dost daavno stalo to iste a hoci som tiez tetanovku mala v poriadku, doktorka mi automaticky pichla dalsiu.. - pre istotu

soldi
5. sep 2012

@kristinenka ako hlboko bol ten klinec? vycisti si to peroxidom ak mas, ten pracuje na baze okyslicenia- kyslik zabija bakterie tetanu. to mas najistejsie. ockovaniu neverim, toto mas istejsie. tetanus sa totiz liecit neda.

ervenka
5. sep 2012

@kristinenka bolo to davno, ale hrdzave klince su aj dnes.. Takze moj otec stupil tak na klinec, ze presiel pekne do hlbky. Ranu si tiez osetril. Ale sa mu zapalila, ako kazdy chlap otalat, a otalal, uz mal horucku, potom prisiel jeho krsny syn- on je doktor, aspon nim sa nechal pozriet, on pozrel ranu, zobral otca do auta, a sup do nemocnice. Operacia....

veron333
5. sep 2012

Ja som si raz ako dieťa pichla klinec do nohy a musela som ísť na chirurgiu,kde mi to vyčistili a dali aj do dlahy asi na dva dni.A dobré je aj skontrolovať tú tetanovku u obvodného.

bianca
5. sep 2012

@kristinenka dvihaj zadok a padaj na chiru.Vycistit a pre istotu na tetanovku.Vies kedy si ju mala pichnutu?

zuzana17
5. sep 2012

určite by som s tým išla k lekárovi, lebo je to dosť nebezpečné. Hlavne ak sa Ti to nebude pozdávať, začervenanie, opuch, .. určite choď a neodkladaj to!

pink_lady
5. sep 2012

@kristinenka asi 4 roky dozadu jeden znamy mojich rodicov zomrel - zapichol sa mu do nohy hrdzavy klinec a "vykaslal" sa na to...urcite chod si dat pichnut tetanovku, v takychto pripadoch sa picha aj ak si bola zaockovana v poslednych 10 ci 15 r

matkamirko
5. sep 2012

Miska ahoj, urcite zajtra chod k lekarovi. Mojmu bratrancovi tak omodrela od päty cela noha, az po bedrovy klb. Dostal silnu infekciu, otravu krvi, a tiez len z klinca. Bol PN dva roky, a kadejake problemy okolo toho. Takze radsej si to daj skontrolovat aj nazivo 🙂

bianca
5. sep 2012

@pink_lady tetan sa preockovava kazdych 10 rokov

lenadka
5. sep 2012

@kristinenka mne sa to stalo ako tehotnej, bez tetanovky 😝 a prežila som v zdraví, treba nechať ranku chvíľu krvácať, aby sa to prirozene vyčistilo, trafila som si pätu u našich na drevenom rošte v kúpeľni keď som išla zo sprchy 😠 . Naši sa pomali ešte oduli keď som im vyčítala prečo to tak nechali /oni o tom klinci vedeli/ 😠 😠 😠

kristinenka
autor
5. sep 2012

@bianca bud. rok mam ist na preockovanie

bianca
5. sep 2012

@kristinenka hm tak si skoc na chiru.Fakt vo vlasnom dobre.Akoze ked sa o nieco skrabnes tak by som to neriesila ale ked si nanho stupila a prenikol hlboko tak bez.Keby sa ti nedaj boze daco stalo tak ti garantujem ze obvodak si to na triko nevezme.

kristinenka
autor
5. sep 2012

@bodka13
@bianca
@matkamirko
@pink_lady
@zuzana17
@bianca
@ervenka

@soldi taaak baby, mam to za sebou, dakujem za rady aj za vystrasenie 🙂 🙂 to ma prinutilo nenechat to len tak : vysledok : noha cela rozrezana, napichana, vyplachnuta, Betadine obklad, ATB a zajtra preockkovanie tetanovky. Esteze ste tu, inak by som kaslala na to a nesla nikam 🙂 🙂 🙂 takze...velke dakujem

alenah31
5. sep 2012

@kristinenka synovec skočil v júli na hrable a truhlík malý nikomu nič nepovedal, až potom nadránom s riadnym plačom☹ nechci vedieť čo sa mu do rána stalo s ranou - kopec hnisu, prudko začervenané, opuchnuté, silná bolesť. Hneď mu pichli tetanovku keďže som nevedela kedy bol očkovaný naposledy, vyčistili mu ranu - pichli síce aj umrtvovák, ale pri tom zápale už bolo neskoro - babuliatko moje až tak mi srdce trhalo ako plakal 😢 😢 2x bol na preväze a jazvu má ako vyšitú na celý život 🙄 radšej riadne zalov v pamäti kedy si bola očkovaná naposledy - ak si neviem spomenúť nečakaj kým sa niečo stane

kristinenka
autor
5. sep 2012

@alenah31 hned som volala lekarovi, kedy som bola ockovana naposledy, bud. rok mam ist na preockovanie, ale vraj v takychto pripadoch sa ockuje aj medzi povinnymi ockovaniami......Drobca mi je luto, ale este si uzijeme 🙂 🙂

bianca
5. sep 2012

@kristinenka jaj moja si si vytrpela chudatko ale dobre dobre.Keby to nebolo treba tak to nerobia

kristinenka
autor
5. sep 2012

@bianca tak tak 🙂 ale pekni chlapi tam boli, nejaki ti sanitari ci co, co pomahaju obvazovat, sadrovat, sit atd.... 🙂

bianca
5. sep 2012

@kristinenka ty ocuj co ti tam dali proti bolesti?Aj ja chcem.Kokso jaka vesela 😀 😀 😀

kristinenka
autor
5. sep 2012

@bianca 🙂 🙂 🙂 no nac plakat nad rozliatym mliekom.......stalo sa, zahoji sa, ideme dalej 🙂

lucka1987
5. sep 2012

sla by som k lekarovi.. nedavno ukazovali v telke ako sa chlapik porezal na nohu a o par dni mu opuchla noha a on lezal na jiske nakoniec vo vaznom stave 😅

lucka1987
5. sep 2012

aha, tak nic uz.. uz si si poradila 😉

bianca
5. sep 2012

@kristinenka tak je ale daj si este dajaku tabletku od bolesti skor ako ti vyprcha lokalna anesteza.Potom to bude asi dost neprijemne

pink_lady
5. sep 2012

@kristinenka som rada ze si sa tak rozhodla, s tymto sa neradno zahravat 😉 inmak si mi pripomenula moju havarku tesne pred rokom, a ked som tam cakala na vysledky CT priviezli taku teen- co mala skrz na skrz cez nohu prerazenu tyčku z plota 😝

xlucia
5. sep 2012

@kristinenka a riadne zvys davky cisteho vitaminu C

kristinenka
autor
5. sep 2012

@xlucia rozkaz seeefe 🙂 🙂 🙂