Dnes som bola na PCR teste a som zase pozitívna

juliannaoffice
5. feb 2022

Dobrý deň, píšem tu preto lebo som šla minulý týždeň (29.1) do práce a bola som testovaná antigenovým testom na Covid 19 a bola som pozitívna. Bola som 5 dní v karanténe. Mala som spočiatku aj príznaky trvalo to nejaké 2-3dni. No ale posledné dni sa necítim vôbec chorá všetko mi prešlo nemám žiadne príznaky. Dnes som bola ale na PCR teste a prišla mi pred chvíľou SMS že som pozitívna. Pýtam sa, mám byť ďalších 5 dní doma aj keď nemám žiadne príznaky?

minutka
5. feb 2022

A naco si isla na pcr? Nahlasila si pozit ag lekarovi? On urcuje postup. Ak si nenahlasila, tak dalsich 5 dni od pcr karantena

sovica
5. feb 2022

@juliannaoffice Aký dôvod si mala, že si išla znovu na PCR test po tak krátkej dobe? PCR test môže ukazovať pozitivitu aj niekoľko dní, týždňov, ale človek už nie je infekčný.

juliannaoffice
autor
5. feb 2022

@sovica prinútila ma rodina

horalka1986
5. feb 2022

@juliannaoffice pozitivna mozes byt aj mesiac. Na co si tam sla po karantene?

juliannaoffice
autor
5. feb 2022

@horalka1986 šla moja rodina tak som šla s nimi a hovorili poď nič to nieje a pod...

horalka1986
5. feb 2022

@juliannaoffice ale na zaklade coho si sa prihlasila? Ze si mala pred 5 dnami ag test?

juliannaoffice
autor
5. feb 2022
juliannaoffice
autor
5. feb 2022

@horalka1986 a povedal to môj lekár

luccija
5. feb 2022

@juliannaoffice áno máš znova karanténu a daj to vedieť lekarovi

horalka1986
5. feb 2022

@juliannaoffice v kazdom pripade, pozitivna mozes byt dlho a nemusis. Moj dedko bol,pozitivny mesiac. Syn 7 dni. Ja by som zavolala v pondelok dr, lebo to je dost otazne. Mne aj mojim detom doktorky pocitali karantenu od ag testu a nie od pcr,testu, takze tak.

sovica
5. feb 2022

@juliannaoffice Sorry, nejak som prehliadla, že prvý test bol Ag. Ak si mala teraz ďalší test PCR a bol pozitívny, tak či sa Ti to páči, či nie, tak v tej karanténe asi budeš musieť ostať. V každom prípade, PCR test môže pozitivitu ukazovať dlhšiu dobu.
A ostatní členovia rodiny sú tiež pozitívni?

basska_b
5. feb 2022

Aspon mas papier o prekonani ... za ten AG sa myslim ze papier o prekonani nedava -, opravte ma, ak sa mylim 🙂

venusa85
5. feb 2022

@basska_b dnes už akceptujú aj domáci pozitívny test 🤷

patka06
5. feb 2022

@basska_b máš pravdu
@venusa85 akceptujú, ale nemáš potvrdenie o prekonaní s QR kodom

marca12
5. feb 2022

@basska_b presne kvoli tomu je dobre ist na pcr,ma potvrdenie o prekonani. Lebo z ag testu nedostane potvrdenie.
@juliannaoffice

kulumulu123
5. feb 2022

@juliannaoffice tak sa impidakuj za ďalších 5 dní karantény... Po covid môžeš byť pozit aj niekoľko týždňov ale infekcna už nie si... Zavolaj tam kde si sa objednávala na test a opýtaj sa ich.

panelacikova
6. feb 2022

@patka06 niektorí to stále nepochopia, môžeš vysvetľovať donekonečna.....
@juliannaoffice budeš mať 180 dní pokoj od testovania napríklad. tých 5 dní doma zvládneš, ak o tom rozhodne lekár, čo asi rozhodne. jednoznačne kontaktuj v pondelok lekára, ten rozhodne o ďalšom postupe... rodina ti dobre poradila.

basska_b
6. feb 2022

@panelacikova Presne, myslim si, ze rodina dobre poradila, kvoli covid passu. Poradila zle len v pripade,ze ma tri davky vakciny. Vtedy jej je prekonanie na prd za ucelom covid passu
@venusa85 To len na ucely karanteny, ale covid pass nedostane clovek za domaci test, to sa neda odkontrolovat

venusa85
6. feb 2022

@patka06 áno, ved toto. Ja som v decembri práve pre potvrdenie dala aj 4rocnu testovať pcr

macekovam
6. feb 2022

no neviem.. nic ti nie je a ides na PCR test lebo rodina povedala.. ved jasne ze mozes byt ,,falosne pozitivna,,...skor mi to pride ako moznost zneuzivat karantenu..

matqa411211
6. feb 2022

Nemusis byt dalsich 5 dni v karantene 🤦‍♀️uz prestante tu pisat dristy poniektore, ked to su l3n vase dohady, karantena sa pocita od prveho pozit.testu, ak neveris zavolaj lekarke alebo na hygienu, ak uz nemas priznaky a 5 dnovu karantenu odtocenú tak neries, pozitivna na pcr mozes ukazovat este dlho, teraz aspon budes mat papier o prekonaní