Dĺžka procedúr na rehabilitácii

laskonka80
11. jún 2023

Ahojte, kde by som mohla nájsť dĺžku procedúr ktoré poskytujú rehabilitácie a sú preplácané zdravotnou poisťovńou? Lekárkou rehab. to nie je určené, na papieri je iba názov procedúr.Pýtam sa pretože chodím teraz na masáže a ešte nejaké procedúry a masíruje ma fyzio cca.2-3 mitúty. keď som chodila v minulosti do iného zariadenia masáž bola aspoň 10 minút.

erikaa09
11. jún 2023

Mam pocit ze toto si kazdy urcuje sám. Ja som chodila na rehabky a mali namňa 30 minut takze vsetko som musela stihnuť. Inde to bolo 15 :( a preto potom ľudia si ešte platia za ine služby u sukromnikov

pribinak
11. jún 2023

Treba ísť za lekárkou ktorá procedúru predpísala a jej sa opytat na dĺžku trvania
Neciem si prestaviť masáž ktorá trvá 3 min

birika
11. jún 2023

moja rehabilitacia so zlomenou rukou rva 15-20 minut a mam teda ze dost 🙂

luccija
11. jún 2023

@laskonka80 aj tých 10 min je výsmech majú veľa pacientov a tak aj tie rehabilitácie vyzerajú.Opytaj sa priamo na rehabilitácii.Nerobi Ti mäkké techniky to nie je taká klasická masáž.Najlepsie spravíš, ak máš financie chodiť sama k niekomu za uhradu

marca12
11. jún 2023

@laskonka80 ked som chodila na rehabilitacie,bola som tiez v soku. Tie ich par minutove ukony fakt cloveku nepomozu. Mna masirovali dve. Jedna starsia sestra,ktora sa pocas cca 8 minutovej masaze sa vystazovala na vsetko,nezabudla spomenut ako ju ruky bolia a ci sa ona ma zodrat pre ludi. Myslela som,ze ma tam odvali. Druhy krat som mala mladu sestricku,ta ma masirovala cca 15 minut a bolo to uplne nieco ine. Preto si myslim,ze zavisi,na koho natrafis.

marcellka32
11. jún 2023

Som po zlomenine nohy, mala som denne 2 procedúry ktoré trvali dokopy 10 min. Cvičenie 20 min+masáž od fyzio asi 5 min,...je to málo, ale ja cvičím dosť aj doma, plus pôjdem ešte na masáže

lenusa20
11. jún 2023

@laskonka80 ja čo robím roky na rehabilitačnom pracovisku, súkromnom... Naši pacienti majú cca 3-5 aj 6 procedúr, každá má od 15-30minút. A všetky sa podávajú za sebou v jeden deň. Takže niektorý pacient tam je aj 2 hodiny. Niektoré procedúry poisťovňa uhradí aj 10x, niektoré 7x. Robíme cez poisťovňu. Masáže sme dlhodobo obmedzili, vyradili. Len nevyhnutné stavy. Bavíme sa o klasických masážach. Avšak isto nie 3 minúty. Taká klasická masáž cez poisťovňu je do 10 minút. Totiž je to manuálna praca a neskutočne smiešne obodovaná. Výsmech. Avšak stále je možnosť si doplatiť masáž aj mimo rehabilitačného predpisu. Tak isto ako aj všetky iné procedúry, pokial pacient už skrz poistovne všetko vyčerpal.
Veľa rehabilitáciam chýba poriadna organizácia. Zamestnanci sú znechutený, nefunguje to ako má, ľudia sú nespokojný atď...
Treba sa na ten čas pýtať priamo na procovisku. Ak je to súkromné pracovisko, môžu si veľa veci prispôsobiť, ale aj na to sú isté pravidla. To čo sa posiela do poisťovne, proste má byť vykonané a hotovo. Nezrovnalosti treba riešiť u vedúceho pracoviska. A dnes si všetko môžeš skontrolovať aj cez e-pobočku, ale to až po odoslaní a uhradení faktúry.
Takže každé pracovisko to má ináč, bohu žiaľ.

laskonka80
autor
11. jún 2023

@pribinak trapezy a oblasť krčnej chcrbtice

laskonka80
autor
11. jún 2023

ano, záleží aj na koho natrafíte, na túto zrýchlenú som natrafila naposledy. Vezmem si hodinky a stopnem si to najbližšie ak sa dostanem znova k tej istej, lebo sa mi to naozaj zdalo strašne kratúčko. Ke´d som bola u inej bolo to trochu dlhšie.

laskonka80
autor
11. jún 2023

@marca12 toto som aj ja zažila, taká mladá baba fyzio sa spýtala pani za plachtou ako sa má, ale už vôbec nereagovala na jej odpovede, pani sa jej aj niečo spýtala a ona nič, úplne odignorovala. Načo sa potom pýta, má to také naučené ale vôbec ju nezaujíma čo jej ľudia odpovedia