Dlhotrvajúci hlienovitý kašeľ po Covide-19

anjjjelik69
27. feb 2022

Ajooojte, prosim Vas uz 3 tyzdne ma trapia hlienovite kašle, niekedy pocas dna je to v pohode ale ked ma to zdrapne, tak aj 2-3 hodiny ma to drzí, citim to na prieduskach ze tam cosi mam, vykaslem len minimum a pri dychani citim chrčanie a chrapot na prieduskach...CRP mam dobre, rtg pluc tak isto, necitim sa ani zle, len ten kašlisko a hlieny a uz mi to lezie na nervy, prosim žienky ktora toto mala po covide a čo vam pomohlo... mne sa zda ze mne nic nepomaha.. dakujem

annale
27. feb 2022

@anjjjelik69 ahoj môjmu mužovi pomohol erdomed v prášku myslím a má jej známej ale tá neskutočne kašľala tak bronchypret jej povedali. a na plucnom si bola? ja by som to najskôr skúsila asi

birika
27. feb 2022

nemali sme tak dlho, ale pomohol obycajny Pleumolysin...nebrali sme ziadne lieky, mali sme lahsi priebeh

jaroe
27. feb 2022

@anjjjelik69 ja sa odhlienujem majorankovym čajom a ešte beriem N_acetyl cystein. To je účinná látka napr. v Solmucole. Čistý NAC v tobolkach ale vyjde lacnejšie, je silnejší a nejes zbytočne sladidlá a pod....

anjjjelik69
autor
27. feb 2022

@annale bola som na rtg.pluc, dr.povedal,ze mam vsetko v poriadku, nikde ma nechce poslat, som uz zufala celkom

anjjjelik69
autor
27. feb 2022

@birika dakujem

saska00
10. jún 2022

@anjjjelik69 prosím ako si dopadla ? Prešlo ti to ?
Mna to drží vyše týždňa taký vlhký kašeľ no najviac má trápi to take ako chrcanie v plucach pri výdychu , kolko krat aj keď robím niečo ohýbam sa to cítim v plucach 😕

anjjjelik69
autor
11. jún 2022

@saska00 ahoj, zistili mi mykoplazmy. Od februara sa trapim a este furt to neni ok, vcera som bola na dalsom odbere krvi, uvidim či mi vyjdu znova pozit.ak ano tak znova antibiotika..dlha cesta ma este čaká... ty si bola na odberoch??

anjjjelik69
autor
11. jún 2022

@saska00 ked to je len vyse tyzdna, tak to nemusi byt nic vazne ak to bude dlhsie ako 3tyzdne,prip.mesiac, potom by som to uz riesila, vidis mna uz 4 mesiace, akoze uz je to o 90perc.lepsie ale furt su obdobia a dni v tyzdni kedy mi pridusky chrčia.. ach..

saska00
11. jún 2022

@anjjjelik69 tak ešte skúsim vydržať , ale nikdy som to takto nemala ... tiež si to cítila aj pri zohybani ?
Ja napríklad som vešala prádlo a ako som sa zhabala po prádlo a dvíhal to chrcanie cítim v tomto mieste aj 🙄