Dlhotrvajúca nádcha

nerfka
23. apr 2023

Ako najdlhšie ste ,,liečili,, obyčajnu nádchu? Nejedná sa o alergiu určite...ja už tri týždne plný nos, aj ATB na dutiny som už brala, je to síce lepšie ale večer vždy sa mi nos zapcha a neviem dýchať celú noc, a ráno smrkam a smrkam...konvickou si ho preplachujem

makakova
23. apr 2023

@nerfka skus kortokoidny sprej... Mne pomohol, dlhodobo som sa trápila s týmto a neviem z coho to bolo... Po infralampe a spreji to prešlo

nerfka
autor
23. apr 2023

@makakova to ale musí asi predpisat najprv lekár, že?

trgypadl
23. apr 2023

@nerfka ahoj, ako vies, ze nejde o alergiu? Dostatocna vlhkost v miestnosti kde spis? Nie je prekurena?

makakova
23. apr 2023

@nerfka áno,ale su aj voľnopredajné. Ja som mala od mami, jej to dal orl a nepoužila to tak mi ho dala a mne zabral

nerfka
autor
23. apr 2023

@trgypadl na alergologii som bola cca pred pol rokom

trgypadl
23. apr 2023

@nerfka alergia Ti mozno nevysla, ale sliznica nosa moze zaregovat na nadmerne množstvo pelu

nerfka
autor
23. apr 2023

@trgypadl no mne začala nádcha tri tyzdne dozadu, spojená a prechladnutím, teplotou až to prešlo do žltého hlienu nonstop, mala som aj ATB no neviem sa toho úplne zbaviť stále nedýcham normálne a teda hlavne v noci vždy plný nos, cez deň posmrkavanie

trgypadl
23. apr 2023

@nerfka tak vyskusat este lakara, pripadne ster z nosa, nejaky sprej na zvlhčovanie sliznice

marhulka13
23. apr 2023

@nerfka vitaj v klube, mne to trvá už 5 mesiacov, alergia mi vysla negat, nevedia zistiť príčinu, nos mam zapchaty akoby som na ňom mala stĺpec. Orl mi už dali asi štvrté kvapky a aj tak nič. Už neviem, čo s tým. Akurát budem závislá na kvapkách do nosa

ajsha123
23. apr 2023

Momentálne je silná peľova sezóna a nejako zvláštne skrížené pele... Možno Ti alergia vyšla negat, ale na toto, čo je teraz v ovzduší, mozes reagovať. Mám skúsenosti, ze po chorobe sa ľahko pridá alergia. Tie lieky proti alergii, ak ich budeš brať týždeň, Ti neuškodia. A spray do nosa na alergiu Ti tiež neuškodí... Kedze nemáš predpísané, skus si kúpiť niečo, čo je voľnopredajné. Vyskúšaj, uvidíš. Ak Ti to nepomôže, budeš hľadať ďalej. Ale je reálne, ze Ti to pomôže, hneď.

nerfka
autor
23. apr 2023

@ajsha123 ďakujem nevieš aj konkrétne poradiť čo voľnopredajné?

ajsha123
23. apr 2023

@nerfka neviem. Ale dakedy sa dal kúpiť Zodac ako voľnopredajné antihistaminikum a spray Livostin. Určite v lekárni poradia

mima172
23. apr 2023

@marhulka13
@nerfka
Baby, mala som podobné problémy. Trvalo to asi 2 mesiace, kým som mala šťastie a moja obvodná lekárka mala dovolenku a vzal ma zastupujúci a ten nevrhol odbery, okrem iného aj na pľúcne chlamýdie a mykoplazmy. Nakoniec som mala oboje, po mesačnej liečbe, som sa konečne dala dokopy.
A na tie dutiny som dostala kortikoidy do nosa. Úľava prišla už po prvom použití. Plus suché teplo.